Kam se hodí LED pásky?

LED pásky jsou moderní světelný materiál, který stále častěji používáme v interiérech našich bytů a domů. Vzhledem k jejich designu a vzhledu existuje mnoho míst, které by nebyly možné s tradičními žárovkami osvítit.

Která místa díky nim mohou svítit úsporným světlem?

V současné době se stále častěji obklopujeme světlem pocházejícím z polovodičů a využíváme všechny formy LED osvětlení, které lze nalézt na regálech obchodů. A existuje mnoho LED diod, které se vzhledově neliší od žárovek, moduly se skládají z mnoha malých zářících teček, LED čipů.

LED páska teplá bílá

LED čipy jsou umístěny na lamele, které jsou průžné a mohou poskytnout nekonečnou délku LED pásky - poskytují rovnoměrné osvětlení i na velmi dlouhé úseky prostoru, které jsme se rozhodli osvítit. A co víc - lamely se vyznačují flexibilitou a jsou vhodné pro montáž na nerovné povrchy, aplikovat je můžete bez problému v rozích nebo hranách.

Díky LED technologii můžeme dosáhnout požadovaného odstínu světla. Klasické žárovky produkují teplé, nažloutlé světlo, které je velmi příjemné. LED pásky nabízejí množství odstínů světla, počínaje zmiňovanou teplou bílou, přes denní až po studenou bílou. U bílé to však nekončí. LED pásky se vyrábějí v několika barevných variantách, a díky RGB LED páskům si budete moct zvolit barvu přesně podle Vašich představ.

 LED pásky barevné + RGB

Místa, kam můžeme LED pásky umístit:

 • interiéry skleněných skříní, vytrín, ve kterých ukládáme cenné předměty
 • sádrokartonové stropy,
 • kuchyňské a stolní desky,
 • kuchyňská linka,
 • oblouky pod výklenky ve stěně, které budou tímto způsobem dekorativně vystaveny po tmě,
 • vnitřní, horní část police s Vaší sbírkou knih a alb - LED pásek bude osvětlovat horní hrany Vaší sbírky,
 • prostor těsně nad kuchyňským dřezem, v tomto případě je třeba použít pásku s krytím IP65, která zajišťuje bezpečnost při kontaktu se stříkající vodou,
 • stejný typ LED pásky použijeme v koupelně těsně nad zrcadlem (abychom věrně reprodukovali barvy, světlo by mělo mít neutrální tón – denní bílou barvu světla)
 • ... a na okraji vany, zejména pokud je volně stojící nebo má zajímavý tvar odpovídající rozložení stěn
 • pásky s označením IP67 pro venkovní použití lze umístit na příjezdovou cestu, terasu nebo zahradní cesty.

led paska satna

LED diody se vyskytují v domácnosti na místech, na kterých byste je nečekali, nebo už berete blikající tečku jako samozřejmost, a neuvědomíte si, že by to mohla být právě LED dioda. 

Aplikace LED diod je velmi široká, protože existuje mnoho typů této technologie.

V našem okolním prostředí je najdeme:

 • v počítačích - LED monitory přicházejí ve verzi s matricí diod. V případě matricového podsvícení diody rovnoměrně pokrývají celý povrch za panelem. Dále blikající, či svítící ukazatele stavu baterie, nebo celkového stavu PC.
 • v dálkových ovladačích na TV - zde je dioda vyzařující infračervené záření. Právě na tomto principu zapínáme televizor a měníme kanály. Pomocí dálkového ovládání budeme moci kontrolovat LED diody v celém domě, např. Zhasneme světlo nebo uvaříme kávu v kávovaru bez opuštění vyhřáté postele (bohužel, dojtí pro kávu, už si budete muset sami).
 • v LED svítidlech - žárovky. Při výběru žárovek/svítidel musíme pamatovat na rozsah dostupných barev. Můžeme pořídit žárovky teplé, neutrální, ale také extrémně studené. Proto před nákupem přemýšlejte o tom, kde budete žárovku používat: zda se jedná o lampu v ložnici, nebo o osvětlení výlohy. Naše oči nejlépe reagují na světlo podobné dennímu světlu, ale večer se s větší pravděpodobností uvolníte s méně intenzivním osvětlením v teplejším odstínu.
 • LED diody dokonale projdou zkouškou i při osvětlení architektonických prvků v zahradách. Váše malý altán za domem se díky správně zvolenému osvětlení může za letních večerů proměnit na romantický kout.

 

led pasky outdoor

Čemu je třeba věnovat pozornost při instalaci

Při instalaci této technologie si však musíte pamatovat několik základních pravidel. Elektroluminiscenční diody jsou citlivé na elektrostatiku. Také špatně tolerují vysoké teploty. Musíte s nimi používat pájky s nízkým výkonem. Při instalaci samolepících LED pásek nezapomeňte na odmašťování povrchu, na který lemujeme zařízením. V opačném případě pásek nebude lepit.

LED technologie je investicí do nízkoenergetických zdrojů osvětlení. Jejich instalace platí zejména tam, kde se denní spotřeba světla nezpracovává, například v koupelně. Pak Vám budou sloužit několik let.

Potřebujete poradit ohledně výběru toho nejlepšího osvětlení pro Vaše schodiště? Dejte nám to vědět na email info@ledsviti.cz, nebo nám zavolejte na tel. číslo + 420 602 658 319
Rádi Vám poradíme! 

Na našem e-shopu LEDsviti.cz najdete vše, co budete potřebovat k osvětlení Vašeho domu, bytu, zahrady, kanceláře, či pracovní haly

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.