Blog

Přinášíme vám nejnovější trendy v osvětlení pro 2019

Interiérové osvětlení je ústředním aspektem designu vašeho domu či bytu. Můžete ovlivňovat atmosféru vašeho domova jen podle toho, jak umístíte osvětlení a druhem příslušenství, které používáte. Osvětlení se rovněž mění dle typu místnosti. Co funguje v obývacím pokoji, nemusí nutně fungovat v kuchyni nebo v ložnici...

Stojací lampy – moderní doplněk každého interieru

Stojací lampy ozařují v závislosti na jejich tvaru a barvě místnosti různým stylem, buď poskytují měkké prostorové světlo nebo slouží také jako světlo pro čtení a práci. Nechybí dnes v žádné domácnosti. Každá místnost potřebuje jednu nebo dvě, aby se s nimi dotvořila celková atmosféra osvětlení...

LED světla, která vás překvapí

Přidání LED elementů je často využívaný způsob, jak vylepšit design mnohých věcí, které nás doma obklopují (dokonce i oblečení) a LED inovace jsou skutečně v kursu. Na jednom příkladě vám v tomto článku i ukážeme, jak mohou pomoci lidem v nouzi, ve tmě, když nemají u sebe žádný zdroj světla...

LED osvětlení „vyrobené“ na 3D tiskárně

Podívejme se spolu do nepříliš vzdálené budoucnosti. Budete chtít závěsnou, stolní či stojací lampu od svého oblíbeného, řekněme italského designéra? Navštívíte jeho webovou stránku a vyberete si světlo, které se vám líbí. Kliknete na DOWNLOAD a stáhnete si za určitý poplatek tisková data pro 3D tiskárnu a uložíte je na svůj externí disk...

SMART světelné budíky

S počínajícím podzimem k nám příchází pro mnohé jistá nepříjemnost, a to ve formě buzení a vstávání do tmy. V tomto článku se vám pokusíme představit některá zajímavá řešení, která využívají nový způsob šetrného buzení mimo klasického zvuku budíku...

Nejnovější trendy v osvětlení

Osvětlení je jedním z klíčových interiérových prvků vašeho domova. A stejně jako ve světě módy, i trendy osvětlení se pravidelně mění. Pokud hledáte novou inspiraci, jak přenést nové návrhy světových designérů k vám domů, přinášíme Vám v tomto článku několik velmi inovativních světel...

LED Neon Flex pásky

LED Neon Flex pásky jsou snadno tvarovatelné a vysoce odolné proti mechanickému poškození. Nabízíme je v široké škále barevných provedení.

Veřejné osvětlení - stát rozšiřuje podporu rekonstrukce

Díky Ministerstvu pro Životní prostředí a Průmyslu a obchodu by mohla mít ČR do konce roku 2021 přes 60 tisíc energeticky úsporných a světelně šetrných pouličních lamp. Rekonstrukce přinese citelné úspory energie a bude minimalizovat světelné znečištění.

human centric lighting

To, že vidíme, je jedním ze zázraků evoluce. Tento z našich nejdůležitějších smyslů nám umožňuje orientovat se v prostoru, cílené pohyby, ovládat naše vnitřní hodiny, vnímání emocí a komunikaci prostřednictvím gest, znaků a písma.

LED RGB reflektory LEDsviti.cz

Milióny barev.Tyto reflektory se skvěle hodí pro scénické osvětlení. Můžete je využít u vás doma, v baru, na diskotéce i v exteriéru, např. na různobarevné nasvícení krásných míst vaší zahrady, nebo vašeho domu.

Multifunkční LED stolní lampa

Očekáváte od stolní lampy víc než „jen“ jasné polohovatelné LED světlo v povedeném, moderním designu? Co kdyby měla i zabudovaný reproduktor, a vy jste tak mohli přes bluetooth spárovat svůj mobil a pouštět si tak jednoduše a kvalitně vaši oblíbenou hudbu?

Nová kolekce venkovního osvětlení Philips Hue Outdoor

Společnost Philips rozšířila svou rodinu výrobků Hue o venkovní osvětlení. Od července 2018 tak můžete vybavit terasy, balkony, vstupní prostory a zahrady o nejmodernější jednotlivě kontrolovatelné světelné efekty.

Magie světla a barev – James Turrell

Americký mág světla James Turrell je jedním z nejvýznamnějších současných umělců. Známý pro průchozí prostory doslova zaplavené světlem Turrell vždy vytváří novou zkušenost našeho vnímání.

Ambientní osvětlení televize

Vaše domácí světloterapie pomocí LED pásků při sledování oblíbených TV pořadů, za kterou vám oči poděkují.

Psychologický efekt světelných barev

Nejen různé intenzity světla mají účinky na naše tělo, ale také různé barvy světla mají velmi individuální účinek na člověka. Jakého jsme typu a v jakém prostředí žijeme, to vše hraje roli, stejně jako naše kulturní aspekty a osobní preference.

Jak vybrat lampu na psací stůl a kam ji nejlépe umístit?

Správné osvětlení je nezbytné pro soustředěnou práci. Proto by stolní lampa měla dobře osvětlovat pracovní místo, pracovní stůl, a nasměrovat světlo tam, kde je ho právě třeba. Například pokud potřebujete udělat korekturu vytištěného textu, stolní lampa si přitáhnete a necháte ji svítit přímo na papír.

Jak postupovat při volbě správného LED osvětlení pro váš sprchovací kout?

Začněme něčím, co se přímo netýká osvětlení. Skleněný, čistě průhledný sprchový kout je velmi výhodným řešením - a to především s ohledem na optické zvětšení místnosti. Navíc na rozdíl od závěsu můžete bez problému otřít vodu a zabránit nepříjemným škodám způsobeným nadměrnou vlhkostí.

Jak správně osvětlit venkovní bazén?

Bazén je a zůstává snem mnoha majitelů domů. Protože soukromý bazén nabízí dotek luxusu a vypadá navíc stylověji, pokud je osvětlený v krásných barvách. Nové techniky, jako úsporné osvětlení bazénu s LED světly, ponoří vodu do skutečného moře barev.

Jak správně osvětlit akvárium?

Světlo patří neoddělitelně k životu. To platí bez rozdílu pro lidi, zvířata i rostliny. Akvária je třeba uměle osvětlit, protože přirozeně dopadající denní světlo prostě nestačí.Obzvláště vodní rostliny se bez dostatečného světla neobejdou.

OBJEMOVÉ SLEVY

Ušetřete peníze i čas a využijte při objednávce v e-shopu LEDsviti.cz možnost výhodných objemových slev. Čím více toho nakoupíte, tím větší slevu od nás získáte.

Osvětlení terasy, zahrady či balkónu

Každý rád tráví teplé letní večery venku na zahrádce nebo na terase. Pokud hledáte vhodné osvětlení terasy nebo se chcete inspirovat, jste tu správně!

Navštivte náš showroom s chytrým osvětlením Philips Hue!

Společnost LEDSVITI.cz, která je jedním z lídrů v LED osvětlení, uvedla do své nabídky kompletní systém chytrého osvětlení Philips Hue, který umožňuje bezdrátové ovládání a vynikající personalizaci osvětlení. Fanouškům inteligentních systémů a internetu věcí nabídla rodinu produktů chytrých žárovek a svítidel

VŠE CO POTŘEBUJETE VĚDĚT, POKUD CHCETE INSTALOVAT VENKOVNÍ OSVĚTLENÍ.

Osvětlení fasády, vchodových dveří, bran, zahradních cest nebo dokonce rybníků je řešením, které přináší větší bezpečnost a estetiku všech zón nacházejících se ve Vaší zahradě nebo zahradním prostoru. Jaké jsou pokyny při výběru osvětlovacích zařízení a jejich sestavování?

JAK OSVĚTLIT OBRAZY A JINÉ DEKORACE?

Dekorace interiéru v podobě obrazů, zarámovaných fotografií, nebo suvenýrů z cest většinou rozhodují o uspořádání vybrané místnosti nebo dokonce celého bytu. Aby nezmizely z našich očí společně se soumrakem, můžeme je zvýraznit. Jaké produkty na to budou potřeba?

VESTAVNÉ OSVĚTLENÍ - STROP, STĚNA, NEBO PODLAHA?

Osvětlení je jedním z nejdůležitějších prvků každého domu a bytu. Bez něj by se náš interiér po západu slunce ponořil do temnoty. Naštěstí individuální vybavení dodává správnou dávku umělého světla, které umožňuje práci, studium i relaxaci. Při výběru osvětlení byste měli věnovat pozornost zápustným svítidlům - proč?

PROČ JSOU DETEKTORY POHYBU DOBRÁ OCHRANA PŘED VLOUPÁNÍM?

Svítidla s detektory pohybu nejsou jen energeticky úsporná a pohodlná díky automatizaci světla v okolí domu, ale jsou také velmi dobrým rozšířením ochrany před vloupáním. Používají psychologii zlodějů identifikovanou odborníky v boji proti zločinu: předcházejí konfrontaci.

BODOVÉ, STROPNÍ A NÁSTĚNNÉ OSVĚTLENÍ – ČÍM SE LIŠÍ?

Úloha osvětlení v každém bytě je nesmírně důležitá. Kromě základní funkce obstarávání světla je zodpovědné i za budování vnitřního klimatu, a za zajištění vhodných podmínek pro práci nebo odpočinek. Není divu, že na trhu existuje mnoho typů svítidel, včetně bodového, nástěnného a stropního osvětlení. Jaké osvětlení si tedy vybrat pro dokončení bytu?

OSVĚTLENÍ V DĚTSKÉM POKOJI

Zařizování prostoru pro dítě, vyžaduje hodně úsilí při výběru materiálů, vhodných hraček a dekorací. Také pečlivě vybíráme osvětlení, které je nejen vhodné, ale také se bude dětem líbit. Čemu je třeba věnovat zvláštní pozornost při výběru světelných zdrojů a svítidel?

LED OSVĚTLENÍ V KANCELÁŘI - VÝHODY A RADY

Přechod z fluorescenčního na LED kanelářské osvětlení je dobré nejen pro životní prostředí, ale i pro pracovní efektivitu. Zjistěte výhody výběru LED osvětlení pro kancelář, a která LED svítidla fungují nejlépe v typických kancelářských prostorech.

Jak osvětlit jídelnu?

Stolní osvětlení je velmi důležité, zejména v pokojích, jako je jídelna nebo kuchyně. U stolu nejen společně jíme, ale také zde jídlo připravujeme nebo tu pracujeme. Jak dobře osvětlit stůl a současně pozitivně ovlivnit estetiku interiéru?

TIPY NA ÚČINNÉ OSVĚTLENÍ CHODBY

Rádi byste se dozvěděli něco o tom, jak efektivně osvětlit chodbu? Tímto článkem plynule navazujeme na článek o osvětlování schodišť, které na chodbu bezpodmínečně patří.

ZAHRADNÍ OSVĚTLENÍ

Venkovní světlo má kromě praktických funkcí i funkci dekorační. Je schopno podrthnout krásu architektury, rostlin, a vytváří nezaměnitelnou atmosféru.

LOŽNICE A OBÝVACÍ POKOJ - JAKÝ JE ROZDÍL V OSVĚTLOVÁNÍ?

V závislosti na pokoji, a na funkci, kterou plní, aplikujeme různé druhy osvětlení. Jiný typ světla zajistí dostatečné osvětlení v obývacím pokoji, a jiný v prostorách doprovázejících náš ranní spěch - v ložnici. Jak vybrat správně?

JAK OSVĚTLIT SCHODIŠTĚ?

Ve dne nemusí být neosvícené interiérové schodiště problém, pokud je zde dostatek denního světla, ale v noci se stává velmi nebezpečným prvkem domácnosti. Nezapomínejte především na děti, které se v noci probudí, a hledají po tmě cestu do ložnice svých rodičů.

OSVĚTLENÍ GARÁŽE, SKLEPA A DÍLNY

Máte doma garáž, ve které rádi opravujete svůj vůz, ale nemáte zde dostatek světla? Rádi byste si ze sklepa udělali dílnu, nebo jen spižírnu, ale nevíte jak nahradit přirozené světlo? V tomto článku se dozvíte vše o tom, jak pomoci světlu tam, kam ho slunce není schopné dosvítit.

OSVĚTLENÍ KOUPELNY POMOCÍ LED OSVĚTLENÍ

V jednom z našich předchozích článků jsme vám stručně poradili, jak osvítit jakoukoliv místnost v bytě či domě. Nyní se dostáváme ke konkrétnímu bodu, a tím je koupelna. Světlo v koupelně má mnoho funkcí – koupelna je místo, kde se připravujeme na každodenní život a spánek: děláme make-up, holíme se, koupeme a relaxujeme.

JAK ZVOLIT VHODNÉ OSVĚTLENÍ DO FITNESS CENTRA?

Vlastníte fitness centrum, nebo uvažujete o jeho založení? Věřte nebo ne, jednou z nejdůležitějších věcí je hned po vybavení osvětlení. Právě tento aspekt pomůže k tomu, aby se z Vašeho fitness centra stalo místo, kam se budou lidé rádi vracet, jelikož se zde budou cítit namotivováni, a o to přeci jde!...

PROČ SPORTOVNÍ STADIONY PŘECHÁZEJÍ NA LED OSVĚTLENÍ?

LED technologie se stává dostupnější a lidé informovanější o kladech, které s sebou nese. Právě výhody přiměly sportovní stadiony po celém světě k výměně halogenů za LED. Kdysi se dokonce věřilo, že LED technologie není schopná osvítit velká a rozsáhlá místa, tento mýtus byl však vyvrácen...

JEDNODUCHÝ NÁVOD, JAK OSVÍTIT KAŽDOU MÍSTNOST POMOCÍ LED OSVĚTLENÍ

Jistě jste si alespoň jednou položili otázku, zdali můžete použít stejná světla ve dvou odlišných místnostech. Přeci ty studené žárovky nevyhodíte, když už jste je koupili, že? V tomto článku se dozvíte, jak jednoduše vybrat LED svítidla do jakékoliv místnosti ve Vašem domě či bytě...

VATIKÁN PŘECHÁZÍ Z HALOGENU NA LED!

Pokud si myslíte, že LED osvětlení je použitelné pouze u moderních staveb, tak se velmi mýlíte. Jak jsme již zmiňovali v jednom z našich předchozích článků, Vatikán jde s módou a vyměňuje klasická svítidla za LED. V Sixtinské kapli tuto modernizaci zrealizovali již v roce 2014, a nyní zmodernizovali i Svatopetrské náměstí před bazilikou sv. Petra...

POZVĚTE SI DOMŮ SNÍMAČE POHYBU, A POZNEJTE JE BLÍŽE!

Je tu zima a dny jsou opět krátké. Z domu za tmy odcházíme, a za tmy se také vracíme. Slunce nezvládne prosvítit naše obytné prostory, a nezbývá nám nic jiného než si pomáhat umělým světlem. Pokud zápasíte s hledáním vypínače v prostorech, kde je namísto venkovní zdi vypínač umístěn na zdi vnitřní, a v tom nejhorším případě někde daleko od dvěří, tak se nebojte vyzkoušet snímače pohybu...

JAK MOC ŠETŘÍ LED TECHNOLOGIE PŘÍRODU?

LED můžeme považovat za velmi ekologickou variantu osvětlování. Nejen, že spotřebovává až o 80% méně energie, než klasická žárovka, což jsme zmiňovali v několika předchozích článcích, ale také je „eko friendly“, což bychom mohli volně přeložit jako „ekologické“ či „přátelské k přírodě“...

VÁNOČNÍ LED OSVĚTLENÍ

Vánoce se blíží nezměrnou rychlostí. Nemáte nápady na originální světelné dekorace, které budete moci využívat i po zbytek roku? Rádi Vám poradíme! Budete potřebovat hlavně LED pásky a LED světelné řetězy. Při interiových dekorací, kterými začneme, stačí ochrana IP20. U venkovního dekorování bychom měli dát přednost ochraně IP65 nebo IP67. Všechny zmíněné druhy LED pásků a LED světelných řetězů najdete na našem e-shopu....

LED OSVĚTLENÍ V KOMERČNÍCH PROSTORECH

Vlastníte obchod s potravinami, butik nebo třeba prodejnu s nápaditými dárky? A věděli jste, že osvětlení Vašeho komerčního prostoru je jedním z nejdůležitějších marketingových tahů? Zbůsob osvětlení výlohy, nebo samotého prostoru dokáže potencionálního zákazníka buď okamžitě nadchnout, nebo také odradit...

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OSVĚTLOVAČEM FOTOGRAFIÍ!

Ať jste fotograf profesionál, nebo to máte jen jako hobby, tak moc dobře víte, že světlo je jedna z nejdůležitějších věcí, kterou při fotografování potřebujete. Sice už máme fotoaparáty, které za nás udělají dost práce, ale pokud chcete mít fotografie, nad kterými se všem zatají dech, musíte zvládnout i tu práci, kterou normálně vykoná fotoaparát. ...

TREND RETRO LED ŽÁROVEK

Pokud jste za poslední rok navštívili hobbymarket, elektro, nebo obchod s LED osvětlením, tak jste museli zaznamenat momentální „boom“ žárovek, které vypadají jako ty původní, sestrojené Edisonem. Odtud právě název "Edisonky". Právě tyto žárovky se v nedávné době staly trendem. Jenže už to nejsou klasické žárovky, jsou to LED žárovky. Takže nejen, že skvěle vypadají, ale také šetří elektřinu, a zároveň peníze!...

Světlo je nezbytné pro naše zdraví

Jak se blíží zima, tak se dny zkracují a noci prodlužují. Většina z nás za tmy vstává a za tmy se vrací domů, jak z práce, tak třeba ze školy. Pocítili jste někdy, že v zimě býváme mrzutější, máme častěji špatnou náladu, nebo dokonce deprese? A přemýšleli jste, čím by to mohlo být? Je to z důvodu nedostatku světla. Američtí vědci studují tento jev už skoro 40 let...

JAK POZNAT KVALITNÍ LED ŽÁROVKU

Patříte do té skupiny lidí, která postupně vyměňuje klasické žárovky za ty s LED technologií? Děláte to proto, že kompletní výměna je pro Vás moc velká finanční zátěž? V moři prodejců a výrobců LED osvětlení celkově, může být těžké se zorientovat. Produktů je velké množství, ceny jsou buď vysoké, a nebo nízké. Nic mezi tím. Jak vlastně poznáte, kdy dostáváte za své peníze kvalitní LED žárovky, a kdy vyhazujete peníze oknem? ...

LED osvětlení prospívá umění!

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak dlouho se ještě budeme moci kochat díly slavných? Proč bývá v galeriích přítmí, nebo proč barvy na umělém světle blednou? Jak by řekla Lenka Filipová, za všechno může čas! A ten neodpouští. Naštěstí, moderní LED technologie dokáže zub času alespoň trochu zpomalit, když už ne úplně zastavit....

Historie LED diody

Jak dlouho už se vlastně využívá LED technologie? Kdy a jak vznikla? LED diody se v celé řadě oblastí využívají již více než 30 let. Ale samotný fyzikální jev byl objeven už před 110 lety, a to úplnou náhodou! S touto technologií přicházíme do styku každý den, a ani si to nemusíme uvědomit. Najdeme ji například v průmyslových zařízeních, v osvětlení motorových vozidel, v dopravním značení nebo třeba v dálkových ovladačích...

Big LED Brother aneb Jak je důležité míti ve vašem městě veřejné LED osvětlení

Před veřejným osvětlením není úniku. Pokud tedy nežijete na Sibiři, poušti nebo v amazonském pralese. Velký bratr, který na nás orwellovsky vzhlíží kdykoliv opustíme byt a vyjdeme ven. Dokonce i v zapadlých uličkách na městských periferiích se před ním neschováte. Ve dne v noci, za každého počasí, dokonce i v neděli, kdy si i ten nahoře dává pohov...

Průvodce LED reflektory a jejich použitím

Máte-li v dané kategorii k dispozici více předmětů na prodej, lze už je nadneseně titulovat coby produktové souhvězdí. Pokud však vaše nabídka obsahuje více než 210 druhů tohoto zboží, jako tomu u naší nabídky LED reflektorů, stává se z tohoto seskupení hvězd už rozsáhlá hvězdná soustava...

Může LED osvětlení snížit kriminalitu?

V průběhu tří let, během nichž se po celém Detroitu, městě s nejvyšší zločinností ze všech amerických velkoměst, naistalovalo LED osvětlení, klesl počet násilných trestných činů o 11,8 % a majetkových trestných činů o 23,3 %. Náhoda?...

Je LED osvětlení klíčem k léčbě Alzheimerovy choroby?

Přelomová studie vědců z proslulého Massachusettského technického institutu, publikovaná v mezinárodním vědeckém žurnálu Nature Research, může osvětlit léčbu Azheimerovy choroby. Doslova. Výzkum, v jehož čele stála profesorka neurologie Lie-Huei Tsai, naznačuje...

4 důvody, proč je LED ideálním veřejným osvětlením

Veřejné osvětlení představuje službu občanům, jejímž cílem je a zvýšení komfortu a bezpečnosti na volně přístupných prostranstvích. Středisko pro efektivní energie (SEVEn), které ve spolupráci s Fakultou elektrotechniky ČVUT v Praze vypracovalo...

LED světla & Zařízení pro seniory: Šetří peníze, Podporují zdraví

Asistovaná bydlení pro seniory jsou jedním z největších odběratelů elektrické energie na metr čtvereční. Alespoň v Spojených státech amerických tomu tak je. Více energie v plošném poměru proudí pouze do nemocnic, supermarketů a kuchyní v restauracích. Vyplývá to ze studie, zpracované Ministerstvem energetiky USA. Podle ní pak osvětlení v pečovatelských zařízeních pro seniory představuje celých 43 % z celkové spotřeby energie...

Krátké pojednání o tom, jak LED zářivky způsobily trubicovou revoluci

Krása je subjektivní. Vždycky. Při hodnocení atraktivity se pokaždé ukáže, že sto lidí má opravdu sto chutí. Ani Brad Pitt se nezavděčí každé. A už vůbec ne každému. Kvůli všeobecnému konsenzu se však považuje za mužský ideál krásy, neboť ti s opačným názorem jsou zkrátka už dlouhé roky ve značné početní menšině. Podobně je tomu...

LED pásky: proč, kam, jak?

Lineární zářivky se už od roku 1938, kdy byly na veletrhu v New Yorku poprvé světu představeny, těšily velmi vysoké popularitě. Ostatně není divu, že se rtuťovým nízkotlakovým výbojkám, jak se klasickým zářivkám odborně říká, vždy tak dařilo. Vysoká svítivost, nikterak horentní pořizovací náklady a jednoduchá...

Jak vypočítat správné množství světla v domě?

U vaření, kde záleží i na sebemenším detailu, zcela platí rčení, že hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velice tenká. Stačí chvilka nepozornosti a pokrm z vaší pánve se rázem stane nepoživatelným. Proto je jasné a kvalitní kuchyňské osvětlení nezbytným pomocníkem každého kuchaře, který chce mít přípravu...

Může LED osvětlení zlepšit studijní výsledky?

Všichni víme, že správné osvětlení dokáže vytvořit „tu správnou náladu“ – ať už cílíme na dosažení romantické atmosféry, produktivního pracovního prostředí či klidného a spoře nasvíceného místa k odpočinku...

Jak vypočítat správné množství světla v průmyslové hale?

Tři čísla. Jen tolik stačí k vysvětlení, proč jsou LED osvětlení správnou volbou do průmyslových firem. 30. Právě tímto percentuálním dílem participuje osvětlení na celkové energetické spotřebě u výrobních podniků. 80. Tolik procent lze s průmyslovými LED světly ušetřit ze spotřeby energie za osvětlení...

Na slovíčko s nejpopulárnějšími LED panely

Někdy je zkrátka asi lepší preferovat hranatost. To je i případ LED panelů, jejichž hranaté varianty dosahují v poslední době stále větší popularity. Důvod je prostý – svět svítidel je, na rozdíl od již trochu umírněnějšímu modelingovému průmyslu, nekompromisní a mnohdy netoleruje tloušťku u LED alternativ za klasické zářivky...

Jak nainstalovat pracovní LED osvětlení?

Díky kvalitnímu a intenzivnímu osvětlení tak pracovní LED osvětlení při i velice nízké spotřebě a vysoké odolnosti udrží provozní produktivitu a bezpečnost v obtížných povětrnostních podmínkách i za snížené viditelnosti...

Jak nainstalovat průmyslové LED osvětlení?

Průmyslové haly mnohdy „jedou“ na nepřetržitý provoz. Ten vyžaduje neustále nasvícení výrobních, ale i okolních prostor. U většiny z nich jde o obrovské plochy, takže i výdaje na osvětlení jsou obrovské.  Pracovníci ve výrobě mají fyzicky náročné povolání. K jeho výkonu potřebují především dobrý zrak a kvalitní světlo...

Jak nainstalovat nouzové LED osvětlení

Nouzové osvětlení představuje jen zanedbatelnou část každého světelného systému, ať už z hlediska počtu světel či ekonomické náročnosti, avšak je jedním z nejvýznamnějších elementů celého světelného soukolí...

Jak nainstalovat veřejné LED osvětlení?

Instalace veřejného LED osvětlení je trojího typu. Rozlišujeme instalaci veřejného LED osvětlení na výložník, veřejného LED osvětlení s kloubem a veřejného LED osvětlení na zeď....

Jak nainstalovat stropní LED svítidla?

Ta disponují ohromným úhlem svitu (až 180 stupňů), takže poskytují opravdu velký rozptyl světla, který je nezbytný ke kvalitnímu osvětlení výše zmíněných prostor. Příkladem použití klasických LED stropních svítidel tak jsou panelákové chodby, schodiště, sklepy, toalety či vchody do komerčních i soukromých budov. Jak probíhá jejich instalace?...

Jak nainstalovat LED osvětlení kuchyňské linky?

U vaření, kde záleží i na sebemenším detailu, zcela platí rčení, že hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velice tenká. Stačí chvilka nepozornosti a pokrm z vaší pánve se rázem stane nepoživatelným. Proto je jasné a kvalitní osvětlení kuchyňské linky nezbytným pomocníkem každého kuchaře...

Jak nainstalovat bodová LED svítidla?

Bodová LED stropní svítidla se hodí jako dekorační osvětlení do domů, klubů, restaurací či barů. S úhlem svitu v rozmezí od 45 do 90 stupňů poskytují příjemné, nenásilné a k náležitému vychutnání si volného času tak potřebné uklidňující světlo...

Jak nainstalovat koupelnová LED svítidla?

Coby LED osvětlení do koupelen se nejčastěji používají kruhová či hranatá LED podhledová svítidla.Ta jsou vhodným řešením do prostorů se sníženým stropem. Díky svému jasnému světlu jsou využívány nejen v koupelnách...

Jak nainstalovat podhledové LED panely?

Stropní podhledové LED panely jsou ideální náhradou za tradiční mřížky na bázi kazetových podhledů, které se používá zejména v obchodech a kancelářích. Zajišťují velmi harmonické a jednotné osvětlení prostředí, kterého konvenční zářivky nemohou dosáhnout...

Jak nainstalovat závěsné LED panely?

Závěsné LED panely je možné jednoduše a rychle umístit přesně tam, kam si budete přát, za pomoci ocelových lanek. Ideální pro použití v místnostech s vysokými stropy a také do moderních kuchyní. Jak je nainstalujeme?...

Jak nainstalujeme LED panely s rámečkem?

LED panely s rámečkem lze instalovat i na pevném povrchu. K montáži se používají také magnety či kovové příchyty. Mohou sloužit také k podvícení reklamních ploch. Vhodné též jako náhrada svítidla na betonové stropy. Způsob instalace LED panelů s rámečkem...

Jak nainstalovat vestavné LED panely?

Vestavné LED panely jsou osazeny pružinami pro snadné uchycení i do sádrokarton či podhledu. Nahrazují klasické bodové osvětlení. Proto jsou vestavné LED panely ideální do koupelny. Báječně také poslouží coby světlo do obýváku. Vestavné LED panely...

Jak vybrat a nainstalovat LED pásky?

Je mnoho míst, kam, ať už z konstrukčních či prostorových důvodů zkrátka není možné umístit běžná svítidla. Takové prostory jsou jak uvnitř (pozadí televize, akvárium, spodní část kuchyňské linky), tak vně našich domovů a pracovišť. Myslíte si...

Jak nainstalovat LED zářivku? Foto a video návody

Nejste zrovna technický typ? Stává se vám, že hledáním postupu při zprovoznění elektronických zařízení strávíte mnohdy víc času než při jejím vybírání či jen nemáte v dosahu elektrikáře, který by vám pomohl s instalací?  Pak jste na správné stopě...

Jak nainstalovat LED reflektory?

LED reflektory jsou hojně používanou náhradou klasického halogenového osvětlení. Jejich využití je velmi různorodé, neboť jsou vhodné jak pro komerční (nasvícení budov, podchodů, reklam, soch), tak ryze osobní účely, poněvadž jimi prosvítíte i zahradu, dílnu či garáž....

Jak LED osvětlení pomáhá k záchraně planety?

Víte, co je tzv. win-win situace? Jde o případ, kdy je něco výhodné z více natolik zásadních důvodů, že už v podstatě neexistuje žádný takový, kvůli němuž byste vámi zvažované rozhodnutí neměli dělat. Takovým případem je i investice do LED světel...

Proč je LED osvětlení maximálně účinné i v zimě?

Spálili jste se někdy při vypínání zářivky či nucené výměně žárovky? Máte v zimních měsících na zahradě či před domem „neplánovaně“ intimní osvětlení? Pokud ne, tak vám gratulujeme, neboť jste s největší pravděpodobností majitel LED světel...

10 největších zajímavostí o LED

Úspornost, extrémně vysoká životnost, okamžitý náběh svitu a na základě minimálního zahřívání také absence nebezpečí popálení – s těmito výhodami, pro LED charakteristickými, jste určitě již seznámeni. Víte však, že LED osvětlení...

Chcete ušetřit stovky korun ročně? Kupte si naše LED žárovky!

O výhodách LED osvětlení jsme již psali, ale zajímá vás, kolik konkrétně s našimi LED žárovkami ušetříte? Nemusíte být Warren Buffet, abyste mohli investovat do produktu, z něhož budete již od prvního roku používání po dlouhá léta profitovat...

Jaký je osud vysloužilých LED?

LED osvětlení má minimální spotřebu energie a z tohoto pohledu je ekologické. Je však k životnímu prostředí šetrné i poté, co doslouží...

Kolik světla je potřeba?

Jaký je vztah mezi světelným tokem a intenzitou osvětlení? A jaký to má praktický význam pro výběr osvětlení? Na krabičkách LED světelných zdrojů jsou uváděné parametry produktů, mezi kterými nalezneme i světelný tok. Uvádí se v jednotkách lumenů (lm) a udává...

Kde všude lze využít LED osvětlení?

LED osvětlení je známé svojí energetickou nenáročností, která má za následek nízké provozní náklady. S vývojem a zdokonalováním LED technologie však dnes také platí, že je LED velmi univerzální osvětlení, které dokáže uspokojivě plnit svůj účel prakticky kdekoliv...

Využití LED pásek a tipy pro instalaci

Zaujaly vás LED pásky, ale nevíte, jak je vybrat a nainstalovat? Následující řádky by vám měly pomoci s nejzákladnější orientací při koupi a poskytnout vám hlavní informace o instalaci. ...

Základní údaje o LED nouzovém osvětlení

Instalace nouzového osvětlení, které umožňuje opuštění prostor v případě kritických situací, je v mnoha případech povinná. V jiných je doporučeníhodná. Je obecně známo, že ze současných běžně dostupných druhů osvětlení má LED nejnižší nároky na elektrickou energii...

Jaké jsou výhody LED žárovek?

LED žárovky se na současném trhu čím dál výrazněji prosazují na úkor služebně starších technologií, tzn. žárovek klasických, halogenových a kompaktních fluorescenčních (CFL). Odpověď na otázku, proč je tomu tak, je potřeba hledat ve vlastnostech LED žárovek resp. v jejich porovnání s ostatními typy...

Jakým způsobem produkují světlo různé technologie?

Není světlo jako světlo! Jak je tvoří klasická žárovka a jak moderní LED dioda? Světlo vzniká různě a není bez zajímavosti podívat se, jak se vyvíjely způsoby produkce světla. Přeskočme dobu svíček a loučí a zaměřme se na věk elektřiny...

Jaké jsou výhody a nevýhody LED osvětlení?

O LED osvětlení se obvykle hovoří v souvislosti s jeho vynikajícími parametry překonávajícími své předchůdce. Objevují se však i hlasy, podle nichž může být LED osvětlení škodlivé. Podívejme se na klady i zápory LED osvětlení blíže...

K čemu se hodí všesměrové žárovky corn?

Všesměrová žárovka corn, žárovka typu maize a LED žárovka typu kukuřice. Pod všemi těmito označeními se skrývá tatáž žárovka. Co všechno ji charakterizuje a jaké nalézá praktické uplatnění...

 

Nechce se Vám trávit čas hledáním nebo jednoduše nemůžete něco najít?

Zavolejte nám 602 658 319

Související fakta

human centric lighting To, že vidíme, je jedním ze zázraků evoluce. Tento z našich nejdůlež...

Rady & tipy

Ovládací systém Dimled – Komfortní a kvalitní systém ovládání LED osvětlení Bezdrátové tria...

Nové trendy, zajímavosti

Přinášíme vám nejnovější trendy v osvětlení pro 2019 Interiérové osvětlení je ústředním asp...

Venkovní osvětlení

SMART LED veřejné osvětlení je rozhodujícím faktorem při budování inteligentních měst Proč ...

Osvětlení interiéru

Stojací lampy – moderní doplněk každého interieru Stojací lampy ozařují v závislosti na j...

Stránka 1 z 13 - 124 položek celkem

Tento web používá soubory cookie, více se o nich dočtete zde. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.