Kde všude rozmístit svítidla s pohybovým čidlem

Poradíme vám, kde všude rozmístit svítidla s pohybovým čidlem

 svetla s pohybovym čidlem

Venkovní světla jsou stále oblíbenější. Zatímco dříve se používaly zejména v interiéru, dnes je najdete také jako venkovní osvětlení. Právě v exteriéru si venkovní světla s čidlem našla různá uplatnění. Používají se jako osvětlení příjezdové cesty, garáže, schodiště, vstupu do domu a podobně. Neméně časté je také osvětlení chodníků, například na zahradě.

 • Věděli jste, že venkovní světla s čidlem mají také bezpečnostní funkci? Mohou velmi úspěšně odrazovat zloděje. Zvyšují tak bezpečnost v domě.

Proč světlo s pohybovým čidlem

Světlo s pohybovým čidlem má mnoho výhod, které byste na první pohled ani nemuseli odhadnout. Tou největší výhodou je úspora financí. Stále zdražující se energie vytváří tlak na úspornější svícení, a právě díky pohybovému čidlu můžete výrazně ušetřit své finance. Světlo s pohybovým čidlem svítí pouze, pokud musí, pokud zaznamená pohyb – navíc se samo zhasne.

Ukazuje se, že úspora díky správně zvolenému světlu s čidlem pohybu se může pohybovat okolo 20 až 30 %. To rozhodně není při dnešních cenách energií zanedbatelná částka. Dávno už neplatí, že elektřina je levný zdroj, naopak. Přitom správně umístit venkovní osvětlení s čidlem pohybu není žádná věda.

Nezapomeňte na IP44

Mějte na mysli, že venkovní světlo s čidlem musí být opravdu určené do exteriéru. Poznáte to podle takzvaného stupně krytí. Ten se označuje zkratkou „IP“ a číslem, například světlo s označením IP44 je vhodné do venkovních prostor, protože je odolné proti vlhkosti a prachu. Jedná se o minimální stupeň krytí, který by světlo určené ven mělo mít.

Kde umístit venkovní světla s čidlem?

Míst, kam umístit venkovní osvětlení s čidlem pohybu není málo. Pokud si nevíte rady, doporučujeme oslovit odborníky, například architekty, kteří vám s výběrem poradí. Jednak vyberou například světla v zajímavém designu, ale také je umístí na správné místo. Přesto je ale několik míst, kde s umístěním venkovního světla s čidlem neuděláte chybu.

 • osvětlení fasády domu
 • osvětlení schodiště
 • osvětlení příjezdové cesty
 • osvětlení vstupních dveří
 • osvětlení chodníku

Osvětlení schodiště s čidlem

Typickým umístěním venkovního světla s čidlem je osvětlení schodiště. Má hned několik výhod, ale především zvyšuje bezpečnost a předchází úrazu na schodech. Osvětlení schodiště s čidlem je velmi praktické, protože na něm nepotřebujete svítit dlouho a je naopak přínosem, když se světlo za krátkou dobu zhasne. Největší výhodou ale samozřejmě je, že nemusíte po tmě hledat vypínač, abyste si schodiště osvětlili.

TIP: Přečtěte si detailní článek, jak osvětlit schodiště v interiéru. Osvětlení schodiště s čidlem se hodí také do vnitřních prostor.

Nástěnné světlo s pohybovým čidlem

Ideální je umístit nástěnné světlo s pohybovým čidlem na fasádu domu nebo například nad vchodové dveře. Nástěnné světlo se většinou instaluje přímo na zeď a slouží tak jako dekorační prvek, který je hned viditelný. Proto doporučujeme vybírat nástěnná světla s pohybovým čidlem pečlivě. Měly by dobře zapadat do celkového konceptu osvětlení a zároveň ladit s architekturou domu.

Stropní světlo s čidlem

Další druhem venkovního světla s čidlem je stropní světlo. Nejčastějším využitím stropního světla s čidlem je opět vstup do domu. Někdy se s ním ale můžete sekat také v garáži. Využití je do značné míry univerzální a může například osvětlovat různé technické zázemí domu nebo zahrady. Stropní světlo s čidlem ale není v exteriéru rozšířeno tolik, jako v interiéru, kde se s ním pracuje častěji.

Máte už nainstalovaná světla? Pořiďte si čidlo na světlo.

Velkou výhodou je, že pokud už máte nainstalovaná venkovní světla a chtěli byste venkovní světla s čidlem, nemusíte je měnit. Existují takzvaná externí čidla na světlo, která poměrně jednoduše připojíte k existujícímu světlu a rázem získáte osvětlení s čidlem pohybu. Většinou takové zapojení zvládnete podle návodu sami. Pokud si ale nejste jisti, je vždy lepší využít odborníka.

TIP: Externí čidla nemusí být nutně jen čidlem pohybu. Mohou stejně dobře sloužit jako soumraková čidla a podobně.

 

REFERENCE

Česká Televize České Dráhy McDonald's Seznam.cz Tesco Starbucks

Platba

Způsoby platby

Dobírkou, Online platba kartou, bankovní převod, GoPay, Hotově, Bitcoin, superCASH, Twisto

Doprava

GLS99 Kč
Zásilkovna49 Kč
LEDsviti Osobní odběr0 Kč

Prodejna

 • Okružní 2719
 • Česká Lípa, 47001
 • Provozní doba:
 • Po - Pá
 • 8:00 - 16:00
 • Osobní odběr

Kontakt


Obchodní podmínky | Reklamace a záruka | Velkoobchod | Kontakty | Reference