Co dělat, když si chcete pořídit stmívatelné osvětlení?

Stmívatelná osvětlení se stávají populárnějšími. Lidé pomalu přicházejí na jejich kouzlo. Jenže víte, co vše je potřeba udělat, když si takové svítidlo plánujete pořídit?  

setměné světloUkázka stmívatelného osvětlení puštěného na 100%, 75% a 50%.

Stmívač 

Mnoho lidí si myslí, že po koupi stmívatelného osvětlení už má hotovo, světlo přidělá a může z vesela svítit. Jenže chyba lávky! 

Svítit sice můžete, ale stmívat ne. K tomu potřebujete stmívač

Vyznat se mezi stmívači také není snadné, proto jsou zde určité aspekty, kterých byste se měli držet. 

Při stmívání LED osvětlení je nutný stmívač, který je na tento typ svítidla speciálně určen. Jelikož každá světelná technologie funguje jinak, tak by nevhodný stmívač mohl svítidlo poškodit, či nestmívat podle Vašich představ. 

Až zjistíte, jaký druh světelného zdroje používáte, musíte si být jisti, že příkon svítidla je kompatibilní se stmívačem. To znamená, že musíte také vzít v úvahu, kolik žárovek používáte na jeden stmívač. 

Jakmile se dostanete kolem všech technických prvků a zužujete vaše volby, můžete se začít soustředit na více povrchní věci - například na to, jak stmívač vypadá. Stmívače se vyrábějí v mnoha různých barvách a stylech, takže je to všechno záležitost osobní preference. Styly přepínačů stmívače jsou různorodé a nabízejí různé možnosti jako kolečko, tlačítka a dokonce i dotykové stmívače a dálkové ovladače. 

StmívačeInstalace

Správná instalace stmívače je též velmi důležitá, příjde buď na místo vypínače, nebo, pokud je na dálkové ovládání, se může schovat do svítidla.

Pokud nejste v kabelové instalaci zběhlí, nestyďte se a zavolejte si odborníka, elektrikáře. Nejen, že budete mít stmívač rychle namotnovaný, ale pokud by nastala chyba z důvodu špatné instalace, můžete se na elektrikáře obrátit s reklamací.  

Jestliže se rozhodnete si stmívač nainstalovat sami, tak upozorňujeme na zvýšenou opatrnost. Vždy se držte návodu a dodržujte prvky bezpečnosti práce

 

Stmívatelné osvětlení 

Po instalaci stmívače už Vás čeká jen instalace správně vybraného osvětlení

Je zde mnoho druhů osvětlení, které se vyrábí ve stmívatelné variantě. Od reflektorů, přes LED panely, zářivky, žárovky, a mnoho dalších. Při nákupu si zkontrolujte, zda je svítidlo opravdu stmívatelné. Všechna ta práce okolo stmívače by Vám pak přišla vniveč. 

Konkrétně u LED panelů si dejte pozor který vybíráte. Pokud uvažujete o věstavěném LED panelu, a rádi byste ho věstavěli do sádrokartonu, poté doporučujeme zakoupit vestavné LED panely, ale pokud máte rastrový strop, tak pro Vás máme speciální podhledové LED panely. 

Na našem e-shopu poznáte každý stmívatelný produkt, a to díky značce, kterou jsou označeny.

stmívatelné produkty_1

Výhody

U stmívatelného LED osvětlení dochází k dalšímu šetření. Díky stmívání je možné ušetřit až o dalších 20% více peněz a energie, než při použití nestmívatelného LED osvětlení. Je to hlavně díky tomu, že při setmění svítidla dochází ke spotřebě méně proudu

Stmívatelné světlo je velmi přizpůsobivé a praktické. Při vhodném umístění a zvolení vhodné barvy světla do konkrétního prostoru, lze říci, že jsou to světla nepřekonatelná. Pokud si pořídíte stmívač s dálkovým ovladačem, stává se i samotné ovládání osvětlení velmi komfortní a luxusní

LED stmívatelné osvětlení je velmi vhodné pro všechny příležitosti, může být intimní, jemné, ale pouhým zmáčknutím tlačítka může být i velmi ostré a intenzivní. 

 

Přesvědčil Vás tento článek ke koupi stmívatelného osvětlení?

Neváhejte a zakupte je na nejlepším e-shopu s LED osvětlením LEDsviti.cz

Při jakémkoliv dotazu se na nás neváhejte obrátit, buď na telefonním čísle +420 602 658 319, nebo na emailové adrese info@LEDsviti.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.