Jak vybírat LED světla

Jak vybrat LED veřejné osvětlení

LED veřejné osvětlení patří mezi tzv. veřejně prospěšné služby obyvatelstvu. Kvalita veřejného osvětlení podstatně ovlivňuje veřejný pořádek, bezpečnost dopravy osob i majetku, zvyšuje turistickou atraktivnost měst a významnou měrou přispívá ke spokojenosti obyvatel.

VLASTNOSTI A VÝHODY LED VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ

Relativní novinkou v oblasti veřejného osvětlení je využití LED svítidel, které může být ekonomicky přínosné. Úspora energie při využití LED technologie se pohybuje od 65 % do 80 %. Zároveň se snižují náklady na údržbu, protože poruchovost LED svítidel je pouhé 1 % oproti 7% až 12% poruchovosti u klasických sodíkových výbojek. K jejich výměně tak dochází méně často a navíc jejich čištění je jednodušší a rychlejší. Co zůstává stejné je nutnost pravidelných revizí. To ve výsledku vede k poklesu nákladů na údržbu zhruba o 8 %.

Výkonné LED veřejné osvětlení je vodotěsné i prachotěsné a nevytváří žádné ultrafialové emise, což ještě utvrzuje ekologický aspekt této řady produktů. Lze je jednoduše instalovat, popřípadě doinstalovat na již stávající sloupy osvětlení cest, ulic, silnic a dalších městských zařízení.

Použití LED technologie v soustavách veřejného osvětlení dávno nepatří do roviny testování a měření v rámci takzvaných pilotních projektů. V případě, že jsou při výrobě svítidla dodržena potřebná pravidla, stačí vzít, nainstalovat a rozsvítit. Chytří a pracovití lidé v mnoha městech Evropy i České republiky již dobře vědí, že LED ve veřejném osvětlení je již dávno současností.

TYPY VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ

 

LED veřejné osvětlení VOALED veřejné osvětlení VOA

Nové LED veřejné osvětlení VOA od 28W do 140W přináší širokou řadu inovací. Provozní charakteristiky dovolují užití LED světel v náročných podmínkách jako jsou nestabilní mosty, místa s častou změnou teplot, nebo tam, kde je nutné časté vypnutí a zapnutí osvětlení.

LED veřejné osvětlení VOFLED veřejné osvětlení VOF

Jedná se o unikátní řadu úsporných, designových světel. LED veřejné osvětlení VOF je určené i do náročných podmínek. Kryt je zhotoven z kvalitní slitiny hliníku a tvrzeného skla. Úspora energie u této řady dosahuje 70% oproti halogenovému či sodíkovému osvětlení.

 

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI NABÍDKU LED VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ

LED veřejné osvětlení VOA

Typ VOA

LED veřejné osvětlení VOB

Typ VOB

LED veřejné osvětlení VOC

Typ VOC

LED veřejné osvětlení VOD

Typ VOD

LED veřejné osvětlení VOE

Typ VOE

LED veřejné osvětlení VOF

Typ VOF

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SEKCE JAK VYBRAT :

 1. Jak vybrat žárovku
 2. Jak vybrat zářivku
 3. Jak vybrat panel
 4. Jak vybrat reflektor
 5. Jak vybrat průmyslové osvětlení
 6. Jak vybrat svítidlo
 7. Jak vybrat pracovní světlo
 8. Jak vybrat veřejné osvětlení

Zpět do článků

Pracovní světla

Jak vybrat správné LED pracovní světlo

LED pracovní světla nahrazují klasické halogenová, žárovková, xenonová a ostatní osvětlení. Jsou přizpůsobena k montáži na různé stroje – osobní, terénní i nákladní automobily, čtyřkolky, traktory, bagry, pracovní stroje i lodě. Pracují na napětí 12V, 24V a některé i 48V. Jsou ideálním pomocníkem pro osvětlení venkovních prostor a kdekoliv, kde je potřeba pracovat za zhoršených světelných podmínek.

VLASTNOSTI A VÝHODY LED PRACOVNÍCH SVĚTEL

Díky robustní konstrukci a dlouhé životnosti až 50 000 hodin odpadá údržba světel. Všechna světla v naší nabídce splňují specifikaci IP67, jsou tedy odolná proti vodě i prachu. Mají nízkou spotřebu energie, proto nezatěžují baterii vozidla jako jiné typy osvětlení.

V nabídce můžete najít pracovní světla různých tvarů a velikostí s výkonem od 15W do 260W, můžete tak nahradit halogen s výkonem až 1000W. Dosvit 260W světla je až 500m.

JAK VYBRAT LED PRACOVNÍ SVĚTLO

Nejdůležitějším kritériem při výběru LED pracovního světla bude jeho výkon, který musí odpovídat potřebné intenzitě osvětlení a dosvitu. Druhým kritériem bude tvar a velikost. LED pracovní světla v naší nabídce jsou kruhového, čtvercového nebo obdélníkového tvaru. Vybrat si ten pravý typ tak určitě nebude problém.

 

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SEKCE JAK VYBRAT :

 1. Jak vybrat žárovku
 2. Jak vybrat zářivku
 3. Jak vybrat panel
 4. Jak vybrat reflektor
 5. Jak vybrat průmyslové osvětlení
 6. Jak vybrat svítidlo
 7. Jak vybrat pracovní světlo
 8. Jak vybrat veřejné osvětlení

Zpět do článků

Svítidla

Jak vybrat správné LED svítidlo

V kategorii LED svítidel najdete kulatá stropní a kulatá či hranatá podhledová svítidla, která poskytují koncentrovaný paprsek a jsou vhodným designovým i funkčním doplňkem. Nahrazují především bodové osvětlení.

VLASTNOSTI A VÝHODY LED SVÍTIDEL

Všechna LED svítidla v nabídce jsou robustní, velmi jasná a vysoce spolehlivá. Jejich životnost je více než 50 000 hodin a dosahují až 85 % úspory energie oproti klasickým bodovým světlům. Jejich výkon se pohybuje v rozmezí od 3W do 25W a můžete je zakoupit v různých barvách světla – teplé bílé, neutrální bílé a studené bílé.

Jejich výhodou je, stejně jako u všech LED svítidel, nízký odběr energie při zachování stejné intenzity osvětlení ve srovnání s klasickými zdroji světla. Díky tomu se také tolik nezahřívají a nehrozí proto vznik požáru. Jejich životnost je několikanásobně delší, při běžném provozu mohou v domácnosti vydržet až 25 let. Nejsou náchylné k častému zapínání a vypínání.

TYPY LED SVÍTIDEL

 

LED bodové stropní osvětleníBodová LED stropní svítidla

Bodová LED stropní svítidla jsou vhodná jako dekorační osvětlení do kanceláří, domů, restaurací či barů. Jednoduchá instalace pomocí pružinek, které stačí zacvaknout do připraveného otvoru a připojit. Úhel svitu je v rozmezí od 45 do 90 stupňů,nejvíce se tedy bodovému osvětlení.

Klasické LED stropní svítidloKlasická LED stropní svítidla

Klasická LED stropní svítidla se podobají klasickému osvětlení. Úhel svitu je 180 stupňů, poskytují tedy poměrně velký rozptyl světla. Díky tomu jsou vhodná například do panelákových chodeb, k osvícení schodišť, sklepů, vchodů do budov, obchodů, nemocnic, skladů, úřadů, vchodových dveří, koupelen či toalet.

Kruhové LED podhledové svítidloKruhová a hranatá LED podhledová svítidla

Kruhová a hranatá LED podhledová svítidla jsou vhodným řešením do prostorů se sníženým stropem a také jsou díky svému jasnému světlu často používána pro produktové osvětlení. Ideálně se hodí do obytných i administrativních prostor. Využití najdou v koupelnách, kuchyních, předsíních, chodbách, jídelnách nebo také v kancelářích.

Díky jednoduchému designu neruší celkový dojem z prostoru a s úhlem svitu 120 stupňů plní efektivně svou osvětlovací funkci.

 

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI NABÍDKU LED SVÍTIDEL

 

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SEKCE JAK VYBRAT :

 1. Jak vybrat žárovku
 2. Jak vybrat zářivku
 3. Jak vybrat panel
 4. Jak vybrat reflektor
 5. Jak vybrat průmyslové osvětlení
 6. Jak vybrat svítidlo
 7. Jak vybrat pracovní světlo
 8. Jak vybrat veřejné osvětlení
Doprava při nákupu
 
do 3000Kč 99Kčnad 3000Kč zdarma
Rychlé dodání
 
v průměru do 1,6 dne
Široký sortiment
 
1500 LED výrobků
Množstevní slevy
 
velkoobchodní prodej
LED je naše hobby
 
pracujeme s láskou

Zpět do článků

Průmyslové osvětlení

Jak vybrat správné LED průmyslové osvětlení

Se zvyšujícími se cenami energií se zvyšuje také jejich dopad na rozpočty podniků a jejich výdaje na spotřebované energie. Aby tomuto trendu mohli firmy čelit a odolávat, zaměřují se stále častěji na hledání možností pro úspory energií. Podle nejnovějších průzkumů tvoří až 38% náklady na osvětlení, proto je logickým krokem hledání novějších a úspornějších řešení v této oblasti. Tím může být přechod na úspornější zdroje osvětlení, z nichž nejefektivnější jsou v současné době LED průmyslová svítidla, která mohou prokazatelně snížit náklady až o 80%. LED žárovky a LED svítidla jsou v současné době nejúspornějším a nejefektivnějším zdrojem světla.

VLASTNOSTI A VÝHODY LED PRŮMYSLOVÉHO OSVĚTLENÍ

Na trhu můžeme najít jak standardní LED svítidla, tak svítidla s čidlem, které může zapínat, vypínat, případně tlumit intenzitu v závislosti na pohybu a intenzitě okolního světla. Čidla jsou ideální pro maximalizaci úspor, i několik hodin denně, kdy bude světlo vypnuté nebo ztlumené, může za rok ušetřit podstatnou část energie. Navíc LED průmyslová světla nahradí při několikanásobně menším výkonu mnohem výkonnější výbojky a zároveň neprodukují takové množství tepla, což může být výhodou ve ventilovaných a chlazených provozech.

PROČ JE LED OSVĚTLENÍ ÚSPORNĚJŠÍ A VÝHODNĚJŠÍ

 1. Menší energetická náročnost, stejná produkce světla při nižší spotřebě
 2. Životnost, která je u kvalitních svítidel 50 000 i více hodin
 3. Bezúdržbovost, potřebují jen velmi malý nebo žádný servis
 4. Výdej tepla, který je mnohem nižší než u klasických výbojek
 5. Cyklování, neničí se při častém zapínání a vypínání

 

JAK MAXIMALIZOVAT ÚSPORY

 1. Svítit pouze když je potřeba
 2. Svítit pouze tam kde je to nutné
 3. Používat správné množství a intenzitu světla

 

NA CO NEZAPOMENOUT PŘI NÁKUPU

 1. Životnost - světlo i jeho konstrukce musí být dostatečně odolné
 2. Záruka - někteří výrobci či dodavatelé nabízejí automaticky prodlouženou záruku nebo možnost prodloužení záruky za příplatek
 3. Mezinárodní certifikát bezpečnosti – světla by měla být vyrobená v souladu s mezinárodními bezpečnostními a kvalitativními normami

 

TYPY LED PRŮMYSLOVÉHO OSVĚTLENÍ

 

LED průmyslové osvětlení ALED průmyslové osvětlení A

LED průmyslové osvětlení A exceluje výjimečnými hodnotami životosti při nulových nákladech na údržbu. Kryt z kvalitního extrudovaného hliníku dokonale odvádí teplo, zároveň je prachu a hmyzu odolný.

LED průmyslové osvětlení BLED průmyslové osvětlení B

LED průmyslové osvětlení B je pro své technické zpracování vhodné do dílen, skladů, továren, supermarketů, dolů či benzinových stanic. Díly jsou odlity z kvalitní slitiny hliníku, to napomáhá efektivnímu rozptýlení tepla a dlouhé životnosti přes 50000 hodin. Povrch výrobku je hmyzu a prachu odolný.

LED průmyslové osvětlení CLED průmyslové osvětlení C

LED průmyslové osvětlení C se může pochlubit vysoce odolným slitinovým krytem se zapuštěnými LED čipy s optikou. Elegantní a odolný design je ideální pro výškové projekty jako jsou skladovací haly, školní tělocvičny, galerie i pro drsné podmínky potravinářských provozů.

LED průmyslové žárovkyLED průmyslové žárovky

LED průmyslové žárovky vyzařují pod úhlem 360° a dosahují životnosti 50000h. Přitom poskytují 3x větší efektivitu využití elektrické energie než běžné halogenové osvětlení nebo výbojky při stejném světelném toku.

 

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI NABÍDKU LED PRŮMYSLOVÉHO OSVĚTLENÍ

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SEKCE JAK VYBRAT :

 1. Jak vybrat žárovku
 2. Jak vybrat zářivku
 3. Jak vybrat panel
 4. Jak vybrat reflektor
 5. Jak vybrat průmyslové osvětlení
 6. Jak vybrat svítidlo
 7. Jak vybrat pracovní světlo
 8. Jak vybrat veřejné osvětlení
 
Reflektory

Jak vybrat správný LED reflektor

LED reflektory, někdy také označované jako LED halogeny, nahrazují klasické halogenové osvětlení. Jsou vhodné jak pro domácnosti, tak pro komerční účely. Mohou sloužit k nasvícení vnitřních i venkovních prostorů, reklam, fasád, soch, zahrad nebo jako přenosná svítidla v dílnách.

VLASTNOSTI A VÝHODY LED REFLEKTORŮ

LED reflektory se vyrábějí v různých variantách a mohou být jednoduše uchyceny pomocí šroubu, například do stěny, stropu, nábytku nebo ke stativovému stojanu. Obvykle se vyrábí v provedení pro klasické napětí 230 V, ale jsou i varianty pro 12/24 V. Při stejném světelném toku mají až o 80% menší spotřebu energie a nezahřívají se.

JAK VYBRAT LED REFLEKTOR

U LED reflektorů je určující místo montáže a účel využití. Většina reflektorů v našem e-shopu splňuje krytí IP65, jsou tedy odolné proti tryskající vodě ze všech směrů a prachotěsné. Reflektory s PIR čidlem splňují stupeň ochrany IP44, jsou odolné proti stříkající vodě ze všech směrů. Lištové LED reflektory splňují stupeň ochrany IP20, nejsou tedy odolné proti vodě a jsou vhodné pouze do interiérů.

Důležitou vlastností při výběru LED reflektorů, stejně jako při výběru všech ostatních typů osvětlení, je výkon. V nabídce máme reflektory s výkonem od 10W do 100W, které nahradí halogenové reflektory o pětinásobném výkonu. Nahradit tak můžete halogen od 50W do 500W. Barvu chromatičnosti si můžete zvolit podle potřeby, nejpoužívanější barvou je studená bílá (barva zářivky) a teplá bílá (barva klasické vlnové žárovky).

Pro osvícení velkých prostorů, kde by klasický LED reflektor nestačil - jako jsou tělocvičny, výrobní haly, sklady nebo velké budovy - máme v nabídce také LED průmyslové osvětlení.

TYPY LED REFLEKTORŮ

 

LED reflektor klasickýKlasické LED reflektory

V našem e-shopu naleznete klasické LED reflektory ve stříbrném nebo černém provedení, které jsou vyrobené z vysoce kvalitního hliníku a osazené tvrzeným sklem. Jsou vhodné i k použití v náročných podmínkách. V nabídce jsou také ve variantě s pohybovým PIR čidlem a možností nastavení doby svícení po zaznamenání pohybu a sepnutí.

LED reflektor lištovýLištové LED reflektory

Lištové LED reflektory vynikají zase svou flexibilitou, díky které jsou ideální pro použití ve vnitřních prostorech a k osvětlení prodejen, galerií nebo showroomů. Umožňují rychlé a nenáročné změny v rozvržení svítidel, světlo se dá jednoduše natáčet a posouvat v liště do jiné pozice.

LED reflektor se stojanemLED reflektory se stojanem

LED přenosné reflektory se stojanem jsou vhodné všude tam, kde potřebujete se světlem hodně manipulovat. Kvalitní ocelový stojan zajistí dostatečnou stabilitu a přední sklo z bezpečnostního materiálu ochrání reflektor proti poškození.

 

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI NABÍDKU LED REFLEKTORŮ

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SEKCE JAK VYBRAT :

 1. Jak vybrat žárovku
 2. Jak vybrat zářivku
 3. Jak vybrat panel
 4. Jak vybrat reflektor
 5. Jak vybrat průmyslové osvětlení
 6. Jak vybrat svítidlo
 7. Jak vybrat pracovní světlo
 8. Jak vybrat veřejné osvětlení
Doprava při nákupu
 
do 3000Kč 99Kčnad 3000Kč zdarma
Rychlé dodání
 
v průměru do 1,6 dne
Široký sortiment
 
1500 LED výrobků
Množstevní slevy
 
velkoobchodní prodej
LED je naše hobby
 
pracujeme s láskou

Zpět do článků

Panely

Jak vybrat správný LED panel

LED panely jsou určené k osvětlení vnitřních prostor, jejich vnější okraje jsou nejčastěji vyrobené z eloxovaného hliníku a krytí z odolného plastu. Nejčastěji se vyrábějí v jednoduchém čtvercovém, obdélníkovém nebo kulatém designu. Díky úzkému provedení se dají LED panely jemně zasadit do designu místnosti, aby nerušily, a zároveň vytvářely příjemnou atmosféru. Díky vysoké propustnosti světla poskytují měkké, pohodlné a jasné světlo, které nedráždí a může zmírnit únavu očí.

VLASTNOSTI A VÝHODY LED PANELŮ

V porovnání s ostatními světelnými produkty mají LED panely spoustu zajímavých vlastností. Jsou velice úzké, energeticky úsporné, poskytují příjemné světlo, mají dlouhou životnost, nekmitají a jsou tiché. Vyrábějí se v několika různých variantách podle způsobu usazení, díky tomu se dají použít téměř kamkoliv. Jsou vhodné k osvětlení bytů, domů, kanceláří, restaurací, hotelů, obchodů a dají se instalovat téměř do všech typů stropů. Na našem e-shopu najdete LED panely podhledové, závěsné nebo vestavné. Kromě klasických variant bílého světla jsou v nabídce také RGB panely, u kterých je možné barvu vybírat a měnit pomocí jednoduchého ovládání.

JAK VYBRAT LED PANEL

Důležité je, do jakého prostoru budeme chtít LED panely použít. Do každého prostoru se bude hodit jiný tvar, velikost, barva světla a bude potřeba různý typ uchycení. Také je potřeba zvolit LED panel s takovým výkonem, který bude poskytovat dostatečné osvětlení vzhledem k velikosti a způsobu využití místnosti.

Méně kvalitní LED panely mohou obsahovat levnou elektroniku, která snižuje jejich celkovou účinnost – vydávají méně světla při stejné spotřebě energie. Tím se snižuje jejich efektivita, a zároveň výhoda plynoucí z jejich levného provozu. Je potřeba si tedy dávat při nákupu pozor a porovnávat nikoliv pouze výkon, ale také skutečný světelný tok v lumenech. Na našem e-shopu prodáváme výhradně LED panely s vysokou účinností okolo 95 %.

TYPY LED PANELŮ

 

LED panel podhledovýPodhledové LED panely

Stropní podhledové LED panely jsou ideální náhradou za tradiční mřížky na bázi zářivkových svítidel. Zajišťují velmi harmonické a jednotné osvětlení prostředí, kterého konvenční žárovky nemohou dosáhnout.

LED panel závěsnýZávěsné LED panely

Závěsné LED panely je možné jednoduše a rychle umístit přesně tam, kam si budete přát, za pomoci ocelových lanek. Ideální pro použití v místnostech s vysokými stropy, a také do moderních kuchyní.

LED panel s rámečkemLED panely s rámečkem

LED panely s rámečkem můžete instalovat na pevném povrchu. K montáži se používají také magnety, nebo kovové příchyty. Mohou sloužit k podsvícení reklamních ploch. Ideálně také jako náhrada svítidla na betonové stropy.

LED panel vestavnýVestavné LED panely

Vestavné LED panely jsou osazeny pružinami pro snadné uchycení, například na sádrokarton. Nahrazují klasické bodové osvětlení, tzv. bodovky. Vhodné použití do koupelen, kuchyní.

 

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI NABÍDKU LED PANELŮ

 

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SEKCE JAK VYBRAT :

 1. Jak vybrat žárovku
 2. Jak vybrat zářivku
 3. Jak vybrat panel
 4. Jak vybrat reflektor
 5. Jak vybrat průmyslové osvětlení
 6. Jak vybrat svítidlo
 7. Jak vybrat pracovní světlo
 8. Jak vybrat veřejné osvětlení
 
Zářivky

JAK VYBRAT SPRÁVNOU LED ZÁŘIVKU

LED zářivky, které jsou kompatibilní, je možné osadit do původních svítidel a nahradit jimi staré klasické fluorescenční zářivky při použití původní elektroinstalace. Zářivku stačí zapojit a odstranit startér, který k jejímu provozu není potřeba. Je potřeba si dát pozor na nekompatibilní typy LED trubic, které nelze takto jednoduše vyměnit a u kterých je potřeba složitější zásah do kabeláže a elektroinstalace. Na našem e-shopu je samozřejmě možné zakoupit kompatibilní trubice i kompletní zářivková svítidla vyhovující a splňující potřebné standardy a normy.

VLASTNOSTI A VÝHODY LED ZÁŘIVEK (TRUBIC)

LED zářivky obykle mají typizované standardní vývody jako běžné zářivky T5, T8 a T10. Bývají nejčastěji vyrobeny z vysoce svítivých LED diod, SMD čipů typu 3528 nebo 5050, jemné elektroniky a hliníkových či plastových částí. Oproti klasickým zářivkám nabízí LED zářivky až 50% úsporu energie a nepotřebují ke svému provozu startér ani tlumivku. Jejich efektivnost je tedy daleko vyšší, protože tepelná ztráta tvoří pouze 10 %, zbylých 90 % výkonu je světelný efekt. Životnost LED zářivek je cca 50 000 hodin a na svém výkonu ztrácí pouze 2-3 % ročně. U klasických zářivek může být ztráta světelného výkonu i 20-30 % ročně. U LED zářivek se zároveň nevyskytují neduhy jako je blikání, bzučení nebo tmavnutí okrajů, které můžeme často pozorovat u klasických zářivek.

LED zářivky se vyrábí ve standardních rozměrech 60 cm, 120 cm nebo 150 cm a volitelná může být i teplota barvy. Zvolit je možné mezi teplou bílou o barevné teplotě 3000K, která je vhodná například do obývacích místností, přírodní bílou o barevné teplotě 4000-5000K a studenou bílou, která má barevnou teplotu okolo 6000-7000K a je vhodnější do kanceláří, výrobních hal nebo průmyslových objektů.

JAK VYBRAT LED ZÁŘIVKY (TRUBICE)

Vybírat bychom měli především podle výkonu, abychom zvolili vyhovující intenzitu osvětlení. Důležitá je i barevná teplota. LED zářivky můžeme také zakoupit stmívatelné s možností regulace intenzity osvětlení, to oceníme především při nočních večerech s partnerkou a nebo všude tam, kde by nám přilišná intenzita mohla vadit. Do průchozích prostorů se zase mohou hodit LED zářivky s PIR čidlem, které se samy automaticky rozsvícejí a zhášejí při zachycení pohybu.

LED zářivkyLED zářivky

Nahrazují klasické fluorescentní zářivky a jsou dostupné v různých wattážích a provedeních. Díky své dlouhé životnosti snižují četnost výměn a tím také náklady na pravidelnou údržbu a servis.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI NABÍDKU LED ZÁŘIVEK

 

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SEKCE JAK VYBRAT :

 1. Jak vybrat žárovku
 2. Jak vybrat zářivku
 3. Jak vybrat panel
 4. Jak vybrat reflektor
 5. Jak vybrat průmyslové osvětlení
 6. Jak vybrat svítidlo
 7. Jak vybrat pracovní světlo
 8. Jak vybrat veřejné osvětlení
Doprava při nákupu
 
do 3000 Kč 99Kčnad 3000Kč zdarma
Rychlé dodání
 
v průměru do 1,6 dne
Široký sortiment
 
1500 LED výrobků
Množstevní slevy
 
velkoobchodní prodej
LED je naše hobby
 
pracujeme s láskou

Zpět do článků

Žárovky

Jak vybrat správnou LED žárovku

LED diody vynikají ve vyzařování světla v jednom směru, proto se výborně hodí jako bodová světla. Často je také můžeme vidět v čelových lampách nebo ručních svítilnách. Vývoj jde ale dopředu a na trhu se objevují stále nové typy, zakoupit se tak již dají také všesměrové LED žárovky, tzv. omni-directional, které jsou zkonstruovány a opatřeny čočkou, aby mohly být využity i tam, kde je potřeba větší rozptyl světla, například ve stolních lampách nebo lustrech. Dnes jsou LED žárovky s přehledem schopné nahradit klasické 40W, 60W a 100W žárovky. Samozřejmě se dají zakoupit také stmívatelné LED žárovky, u kterých je možné nastavit intenzitu světla podle aktuální potřeby.

VÝHODY A VLASTNOSTI LED ŽÁROVEK

Jednou z největších výhod LED žárovek je jejich dlouhá životnost. Některé slibují výdrž okolo 50 000 až 100 000 hodin provozu, což může být v běžné domácnosti klidně i 25 nebo více let, v závislosti na četnosti svícení. Pokud se chcete vyhnout častým výměnám klasických, halogenových nebo CFL žárovek, LED žárovky jsou pro vás určitě lepší volbou. Navíc jsou efektivnější a spotřebují až o 90% méně energie. Jedná se v současné době o nejúspornější a nejekologičtější zdroj svícení.

Další výhodou je možnost jejich využití v místech, kde často zhasínáte a rozsvěcíte. Nepotřebují se zahřívat jako klasické žárovky či výbojky a zároveň tím nedochází k jejich poškozování a vypalování. Proto jsou ideální například do chodeb, skladů nebo na osvícení méně frekventovaných cest okolo domu.

Oproti klasickým světelným zdrojům vydávají LED žárovky méně tepla, nejsou tak křehké a neobsahují žádné nebezpečné látky ani materiály.

Jejich pořizovací cena je o něco vyšší než cena klasických žárovek či výbojek, ale díky dlouhé životnosti a několikanásobně nižší spotřebě se investice již po několika měsících vrátí zpět. Z dlouhodobého hlediska jsou tedy úspornější a jejich nákup se vyplatí, což potvrzují i současné analýzy a studie. Navíc díky rychlému rozšíření a technologickému vývoji se cena LED žárovek stále snižuje, a díky tomu se stávají mnohem přístupnějšími.

JAK VYBRAT LED ŽÁROVKU

Na trhu je dnes možné najít velké množství různých modelů a stylů LED žárovek. Při výběru správné žárovky byste měli vzít v úvahu především :

 • Přibližnou potřebnou watáž – přečtětě si informace abyste se dozvěděli, jaké watáži klasické žárovky odpovídá daná LED žárovka, například 3W LED odpovídá zhruba 25-30W klasické žárovce
 • Teplotu světla – LED žárovky můžete koupit v různých barevných teplotách, od studeného bílého světla až po teplé žluté světlo
 • Způsob zapojení – LED žárovky je možné zakoupit ve standardním šroubovacím provedení s různou šířkou závitu nebo také v nacvákavacím kolíkovém provedení s různými paticemi. Nejčastěji se můžeme setkat se žárovkami se závitem E27
 • Standardní nebo stmívací – některé LED žárovky se dnes již dají zakoupit také v provedení, které umožňuje regulaci intenzity osvětlení, je tedy dobré zvážit i tuto variantu

 

TYPY LED ŽÁROVEK

 

Žárovka LED všesměrová (omni-directional) Všesměrové LED žárovky

U všesměrových LED zárovek jsou diody pokryté čočkou, která tříští světlo do více směrů a pokrývá tak větší oblast než klasické žárovky. Jsou ideální na osvětlení místností, přístřešků, chodeb, na čtení a další účely, kde mohou nahradit klasické žárovky.

 

Žárovka LED kulatá stmívací (dimmable)Stmívací kulaté LED žárovky

Ideální pro koupelny a další místa, kam se hodí kulaté žárovky s velkým rozptylem světla. Úhel dopadu světla je 200 stupňů a při spotřebě 10W nahradí klasickou 40W žárovku. Stmívatelná v rozmezí od 10% do 100%.

 

Žárovka LED bodováBodové LED osvětlení

K dostání s klasickým šroubovacím závitem nebo s kolíkovým připojením. Ani při dlouhém používání se nezahřívají jako klasické žárovky a nehrozí riziko popálení při kontaktu. Jsou o 90% úspornější než klasické žárovky a mají 10x větší životnost než CFL.

 

Žárovka LED pro zapuštěná a bodová světlaLED žárovky bodová světla

LED žárovky vhodné pro zapuštěná a bodová světla. Většinou se vyrábějí ve watáži od 7.5W do 17W. Některé typy mohou být také stmívatelné. Jsou také až o 90% úspornější než klasické žárovky a mají 10x větší životnost než CFL.

 

Žárovka LED svícnováLED žárovky svícnového typu

Navrženy pro nahrazení klasických svícnových žárovek. Díky zapuštěnému tepelnému štítu ve spodní části neproniká světlo dolů jako u klasických žárovek a vytváří tak příjemný dojem a intimní atmosféru.PROHLÉDNĚTE SI NABÍDKU NAŠICH LED ŽÁROVEK

 

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SEKCE JAK VYBRAT :

 1. Jak vybrat žárovku
 2. Jak vybrat zářivku
 3. Jak vybrat panel
 4. Jak vybrat reflektor
 5. Jak vybrat průmyslové osvětlení
 6. Jak vybrat svítidlo
 7. Jak vybrat pracovní světlo
 8. Jak vybrat veřejné osvětlení
Doprava při nákupu
 
do 3000Kč 99Kčnad 3000Kč zdarma
Rychlé dodání
 
v průměru do 1,6 dne
Široký sortiment
 
1500 LED výrobků
Množstevní slevy
 
velkoobchodní prodej
LED je naše hobby
 
pracujeme s láskou

Zpět do článků

8 položek celkem

REFERENCE

Česká Televize České Dráhy McDonald's Seznam.cz Tesco Starbucks

Platba

Způsoby platby

Dobírkou, Online platba kartou, bankovní převod, GoPay, Hotově, Bitcoin, superCASH, Twisto

Doprava

GLS99 Kč
Zásilkovna49 Kč
LEDsviti Osobní odběr0 Kč

Prodejna

 • Okružní 2719
 • Česká Lípa, 47001
 • Provozní doba:
 • Po - Pá
 • 8:00 - 16:00
 • Osobní odběr

Kontakt


Obchodní podmínky | Reklamace a záruka | Velkoobchod | Kontakty | Reference