Jak nainstalovat veřejné LED osvětlení?

Veřejné osvětlení představuje službu občanům, jejímž hlavním cílem je zvýšení komfortu a bezpečnosti na volně přístupných prostranstvích. Každé město chce pro své občany vždy jen to nejlepší, ale chválihodné úmysly mnohdy narazí na kruté veto strážce městské pokladny. Investicí do veřejného LED osvětlení potěšíte jak své občany, tak i městskou kasičku! Myslíte, že něco takového není možné? Ale kdeže, LED vás vyvede z omylu!

Veřejné LED osvětlení kvůli širokému barevnému spektru vyniká svou variabilitou ve vztahu k umístění, neboť umožňuje volbu těch ideálních pouličních světel přesně na míru. Můžete tak mít různé veřejné LED osvětlení na hlavních třídách, vedlejších ulicích, v obytných čtvrtích či parcích tak, aby vždy vyhovovaly konkrétním potřebám dané lokality. Všechny typy veřejného LED osvětlení však mají jedno společné – s jejich pomocí můžete snadno využít veškeré výhody, které nabízí. Jaké to jsou?

výhody veřejného led osvětlení

Už v minulém článku jsme zjistili, že implementací veřejného LED osvětlení se výrazně zvýší viditelnost jak pro řidiče, tak i chodce. Na příkladu Detroitu jsme si pak dalším blogem dokázali, že se tím může snížit i kriminalita a celková bezpečnost ve městě.

Veřejné LED osvětlení též poskytnou vizuálně příjemný, až oku lahodící vzhled nočního města a možnost dobré orientace i po setmění. Důvodem je to, že LED světla oplývají vysokým indexem podání barev, takže umožňují věrný vjem barev i okolního prostředí. Pro veřejná osvětlení se využívají LED svítidla s teplotou chromatičnosti od 3000 do 7000 Kelvínů. Ty tak pokrývají celé barevné spektrum od teplé bílé po chladné bílou. Díky takto širokému rozsahu tak veřejné LED osvětlení jde, na rozdíl od jeho konkurentů, efektně i efektivně použít do jakéhokoliv venkovního prostoru. 

To určitě potěší všechny chodce i řidiče ve vašem městě, ale jak veřejné LED osvětlení uspokojí toho věčně znepokojeného rozpočtáře?

Inu, tomu rozhodně oči prozáří fakt, že s veřejným LED osvětlením můžete dosáhnout až 80% úspory energie i celkových výdajů na provoz, což spolu s přihlédnutím k dlouhé životnosti (minimálně 50 000 hodin) a minimální poruchovosti (okolo 1-2 %) zajišťuje vskutku vítanou ekonomii provozu.

Třetím do „party spokojených“ pak budou ekologové, kteří zajisté budou veřejné LED osvětlení s povděkem kvitovat kvůli „zelenému“ provozu, protože, jak již jsme detailně popisovali, tak LED světla potřebují ke svému provozu jen minimum energie, čímž přispívají ke snížení emisí uhlíku.

Jediné nespokojené hlasy budou v souvislosti s veřejným LED osvětlením budou přicházet od firmy, kterou máte najatou na údržbu stávajícího veřejného osvětleni :-)

Neexistuje tak žádný pádný důvod, proč neimplementovat do systému veřejného osvětlení LED světla. Těžším oříškem než rozhodování o koupi veřejného LED osvětlení tak je i jeho instalace, která sama o sobě opravdu není nijak složitá. Jak při ní postupujeme?

Instalace veřejného led osvětlení

Instalace veřejného LED osvětlení je trojího typu. Rozlišujeme instalaci veřejného LED osvětlení na výložník, veřejného LED osvětlení s kloubem a veřejného LED osvětlení na zeď.

1) Veřejné LED osvětlení na výložník

U tohoto typu osvětlení je LED osvětlení umístěno v požadované vodorovné vzdálenosti od stožáru prostřednictvím nasazení na výložník. Ten představuje nosnou konstrukci, jež drží LED svítidlo u veřejného LED osvětlení nad osvětlovaným prostorem.

Postup při instalaci

1. Vypneme elektrický proud

2. Propojíme správné barevné vodiče ke zdroji. Hnědý kabel do levé svorky, z níž vychází hnědý vodič. Modrý kabel do prostřední a zelenožlutý kabel do pravé svorky, z níž vede zelenožlutý vodič

verejne-led-vyloznik-propojeni-kabelu

 

3. Nasuneme veřejné LED osvětlení na výložník

verejne-led-vyloznik-nasouvani

 

4. Dotáhneme jistící šrouby na LED svítidle

verejne-led-vyloznik-dotazeni-sroubu

 

5. Zapneme elektrický proud

 

 2) Veřejné LED osvětlení s kloubem

Veřejná LED osvětlení s kloubem je možné upevnit nejen na výložník, ale i na dřík stožáru, který neobsahuje výložník. Díky kloubu pak lze LED svítidlem na veřejném LED osvětlení libovolně otáčet a vybrat tak optimální úhel svitu.

Způsob instalace

1. Vypneme elektrický proud

2. Propojíme správné vodiče ke zdroji. Hnědý kabel do levé svorky, z níž vychází hnědý vodič. Modrý kabel do prostřední a zelenožlutý kabel do pravé svorky, z níž vede zelenožlutý vodič

verejne-led-s-kloubem-propojeni

 

3. Nasuneme veřejné LED osvětlení s kloubem na výložník nebo dřík stožáru

verejne-led-s-kloubem-nasunuti

 

4. Dotáhneme jistící šrouby,  umístěné na kloubu

verejne-led-s-kloubem-dotazeni

 

5. Nastavíme požadovaný úhel na kloubu. Ten pak utahujeme směrem doprava

verejne-led-s-kloubem-nastaveni

 

6. Zapneme elektrický proud

 

3) Veřejné LED osvětlení na zeď

Tento typ veřejného LED osvětlení se připevňuje na zeď pomocí držáku.

Průběh instalace

1. Vypneme elektrický proud

2. Přiložíme držák na požadované místo instalace a označíme si polohy otvorů pro uchycení

verejne-led-na-zed-oznaceni

 

3. Vyvrtáme otvory, vložíme do otvorů hmoždinky a svítidlo připevníme pomocí šroubů do připravených hmoždinek

verejne-led-na-zed-pripevneni

 

4. Propojíme správné barevné vodiče do svorkovnice na světle. Hnědý kabel do levé části svorkovnice, z níž vychází hnědý vodič. Modrý kabel do prostřední a zelenožlutý kabel do pravé části svorkovnice, z níž vede zelenožlutý vodič

verejne-led-na-zed-propojeni-vodicu

 

5. Zapneme elektrický proud

Na instalaci veřejného LED osvětlení není nic těžkého. Podívejte se na naší nabídku LED veřejného osvětlení a začněte s úsporou energie hned teď!

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.