Proč je LED osvětlení maximálně účinné i v zimě?

 

ledu-se-dari-i-v-zime

Spálili jste se někdy při vypínání zářivky či nucené výměně žárovky? Máte v zimních měsících na zahradě či před domem „neplánovaně“ intimní osvětlení? Pokud ne, tak vám gratulujeme, neboť jste s největší pravděpodobností majitel LED světel. V opačném případě však vězte, že vaše diametrálně odlišné problémy mají stejnou příčinu.

Není teplo, je LED

Tou je teplo. Tradiční osvětlení vyžaduje značné teplo jak k zapnutí, tak i svícení. To je důvodem jejich okamžitého zahřátí na nebezpečné teploty a všudypřítomného rizika popálení, ale i vysvětlením jejich nízkého výkonu ve venkovních prostorech, zejména na podzim a v zimě. Zatímco některá z klasických svítidel nemusí v nízkých teplotách vůbec fungovat, tak LED osvětlení nezastaví mrazy ani led :-) Proč jsou LED světla tak efektivní i v „ladovské zimě“?

LED osvětlení potřebuje k zapnutí i svitu jen naprosté minimum tepla, takže výborně funguje i za chladného počasí. Nezávislost jeho fungování na teple také umožňuje plnohodnotný svit hned po zapnutí. Plastová konstrukce pak zajišťuje fyzickou odolnost i schopnost zvládnutí náhlých teplotních změn.

S LED venkovními či průmyslovými svítidly tak získáte jistotu kvalitního osvětlení s okamžitým náběhem i při sebevětším mrazu.

LED osvětlení efektivně mění energii na světlo

Klasické žárovky a ostatní běžná svítidla přemění nejvýš 15 % z přiváděné energie na světlo. Z drtivé většiny energie se tak stane nevyžádané teplo. To LED osvětlení má až 85% účinnost při přeměně energie na světlo, takže ačkoliv vytváří drobné zbytkové teplo, tak veškerá LED světla obsahují chladič, který toto teplo neutralizuje na zcela bezpečnou úroveň.

Teplo se pohybuje na tenkém LEDě

Správné fungování a dlouhá životnost LED osvětlení závisí na teplotě. Používání ledek na hraně proudových specifikací nebo vystavení LED světla přílišnému teplu může vést k přehřátí pouzdra světelné diody a následnému selhání zařízení. Proto je v každém LED světlu zakomponován chladič, jehož účelem je zajistit, aby provozní teplota nepřesáhla 85°C. Toho docílí tím, že nadměrné teplo vsákne a následně vypustí do vzduchu.

LED světla do venkovních i veřejných prostor

LED světla mohou prozářit každý typ exteriéru. Podívejte se na širokou nabídku našich veřejných a venkovních LED osvětlení a najděte si nejvhodnější diodové světlo dle vámi zamýšleného umístění.

Potřebujete pomoci s výběrem konkrétního LED osvětlení pro váš exteriér? Připravili jsme pro vás speciální poradnu.

 

Affiliate program