Barva světla

Barva světla charakterizuje, jak budete vydávané světlo vnímat. Běžně se můžete setkat s teplou bílou, neutrální bílou a studenou bílou barvou. Dále v naší nabídce najdete světla s proměnnou paletou RGB barev, u kterých si barvu světla můžete zvolit, například pomocí dálkového ovládání.

 

Denní bílá Studená bílá Teplá bílá RGB

denní bílá

Za denní bílou nebo neutrální bílou barvu považujeme světlo s barevnou teplotou okolo 3500-5800 Kelvinů. Vytváří přirozený, čistý a moderní dojem - proto se výborně hodí do moderních interiérů. Jak název napovídá, vnímání této barvy se blíží vnímání běžného denního světla. Navíc nás toto světlo dokáže aktivizovat a zvyšuje pracovní produktivitu, výborně se proto hodí do kanceláří i jiných pracovních prostorů.

teplá bílá

Teplá bílá barva světla má teplotu okolo 2700-3500 Kelvinů. Přirovnat se dá například k východu či západu Slunce nebo ke klasické baňkové žárovce. V interiéru vytváří útulnou atmosféru, má příjemně teplý tón a láká k odpočinku, relaxaci a užívání si volných chvil. Hodí se například do ložnice, obývacího nebo dětského pokoje. Více zkresluje přirozené vnímání barev, není proto ideální do obchodů, showroomů, galerií či muzeí.

studená bílá

Studené bílé světlo má teplotu okolo 5800-7000 Kelvinů. Je lehce namodralé, proto někdy může být také označované jako artické nebo polární bílé. Podporuje soustředění, vitalitu a má pozitivní vliv na pohodu a náladu. Je vhodné k práci i čtení a může být využito například jako stropní osvětlení nebo ve stolních či stojacích lampách.

RGB

Paleta RGB barev se skládá z červené, zelené a modré. Kombinací těchto tří barev a různým mícháním jejich poměru a intenzity je možné dosáhnout různých barev světla.

 


Affiliate program