Jak nainstalovat průmyslové LED osvětlení?

Průmyslové haly mnohdy „jedou“ na nepřetržitý provoz. Ten vyžaduje neustále nasvícení výrobních, ale i okolních prostor. U většiny z nich jde o obrovské plochy, takže i výdaje na osvětlení jsou obrovské.  Pracovníci ve výrobě mají fyzicky náročné povolání. K jeho výkonu potřebují především dobrý zrak a kvalitní světlo. Bez něj i ty nejšikovnější ruce udělají chybu. Proto nekvalitní a poruchy často vykazující osvětlení mají negativní dopad na kvalitu výroby.

Vzhledem k výše uvedenému se nelze divit tomu, že podniky hromadně přecházejí na LED průmyslová světla, která mohou prokazatelně snížit spotřebu energie za osvětlení až o 80 %, disponují jasným světlem s vyšším indexem podání barev a vykazují minimální poruchovost kolem pouhého jednoho procenta. Ta je zapříčiněná masivním a výkonným chlazením průmyslových LED světel, které se nijak nepřehřívají a nedochází u nich k vnitřnímu přehřátí a následnému selhání, jak se běžné děje u sodíkových výbojek.

Průmyslová LED osvětlení produkují výrazně menší množství tepla než klasické výbojky nebo žárovky i "směrem ven", takže nikterak nezvyšují okolní teplotu. To je velmi vítané ve ventilovaných a chlazených prostorech, jimiž výrobní haly jsou. Odolnost průmyslových LED světel je na takové úrovni, že jim umožňuje po celou dobu s vysokým výkonem fungovat až 50 000 hodin v nonstop provozu i horkém prostředí, jako jsou sklárny, slévárny nebo lisovny. Tedy tam, kde se klasické výbojky či běžné žárovky necítí zrovna dvakrát příjemně. A necítí tam kvůli své menší odolnosti onen diskomfort ani nikterak dlouho :-)

S přihlédnutím k těmto skutečnostem tak lze s klidným srdcem konstatovat, že průmyslová LED osvětlení jsou ideálním zdrojem světla do výrobních hal.

A instalace průmyslových LED osvětlení je prvním krokem k energetické i finanční úspoře. Jak na ní?

Instalace průmyslového LED osvětlení

U průmyslového LED osvětlení existují dva typy instalace. První spočívá v montáži na zeď či konstrukci haly, druhá v zavěšení průmyslové LED světla na lanka či řetězy. To je častý případ vysokých hal.

1) Průmyslové LED osvětlení s instalací na zeď či konstrukci haly
  1. Vypneme elektrický proud
  2. Přiložíme svítidlo na požadované místo instalace

 

prumyslove-led-zed-1

 

3. Označíme si polohy otvorů pro uchycení

prumyslove-led-zed2

 

4. Vyvrtáme otvory, vložíme do otvorů hmoždinky a protáhneme síťový kabel otvorem ve svítidle. Propojíme správné barevné vodiče do svorkovnice na světle. Modrý kabel propojíme do svorkovnice, z níž vychází modrý vodič. Hnědý kabel připojíme k pravé svorkovnici, z níž vychází  hnědý vodič. Žlutý kabel připojíme do prostřední svorkovnice, ze které vede zelenožlutý vodič

prumyslove-led-zed3

 

5. Průmyslové LED osvětlení připevníme pomocí šroubů na zeď

prumyslove-led-zed4

 7. Zapneme elektrický proud

 2) Závěsná průmyslová osvětlení

 

  1. Vypneme elektrický proud
  2. Označíme si polohy otvorů pro uchycení. Vyvrtáme otvory, vložíme do otvorů hmoždinky a připevníme držák

 

prumyslove-led-zavesne1

 

3. Zavěsíme svítidlo na požadované místo a výšku

prumyslove-led-zavesne2

 

4. Protáhneme síťový kabel otvorem ve svítidle a propojíme správné barevné vodiče do svorkovnice na světle. Modrý kabel propojíme do pravé svorkovnice, z níž vychází modrý vodič. Hnědý kabel připojíme k levé svorkovnici, z níž vychází  hnědý vodič. Žlutý kabel připojíme do prostřední svorkovnice, ze které vede zelenožlutý vodič

prumyslove-led-zavesne3

 

5. Zapneme elektrický proud

Na instalaci průmyslových LED světel opravdu není nic těžkého.Podívejte se naši nabídku LED průmyslového osvětlení

Nevíte, kolik světla budete potřebovat? Přečtěte si náš návod, jak vypočítat správné množství světla do průmyslových hal

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.