Jak nainstalovat závěsné LED panely?

Návody jsou fajn. V psané formě mnohdy zní popis jednotlivých kroků až triviálně, ovšem až příliš často nastává po vybalení a prvních neúspěšných pokusech o instalaci produktu tvrdý střet s realitou, spočívající v nežádoucí kombinaci mrzkého technického myšlení a těžké manuální nešikovnosti. Jste i vy tento případ? Pokud ano, tak přečtením tohoto textu zabijete dvě mouchy jedním článkem, neb tento foto-manuál vám při instalaci LED panelů ušetří nervy i čas.

LED panely jsou příjemnou, nekmitající, tichou a energeticky úspornou alternativou do jakéhokoliv interiéru, neboť díky své úzké konstrukci a variabilitě usazení se dají použít do všech stropních typů.

LED panely se podle způsobu instalace dělí na podhledové, závěsné, vestavné a panely s rámečkem. Na základě barevného spektra pak rozlišujeme LED panely na LED panely s klasickou bílou barvou, které se mohou stmívat, a RGB LED panely, u nichž je možné jejich barvu vybírat a měnit pomocí jednoduchého ovládání. 

Závěsné LED panely

Závěsné LED panely je možné jednoduše a rychle umístit přesně tam, kam si budete přát, za pomoci ocelových lanek. Ideální pro použití v místnostech s vysokými stropy a také do moderních kuchyní.

Jak je nainstalujeme?

1. Vypneme elektrický proud

2. Nainstalujeme úchyty pro lanka pomocí hmoždinek na strop na požadované místo. Nejprve vyvrtáme díru, usadíme hmoždinku a přišroubujeme držák.

drzak

 

3. Vsuneme lanko do hmoždinky a zašroubujeme

pripevneni-hmozdinky

 

4. Připojíme lanka k úchytům k panelu a doštelujeme vhodnou výšku

uchyceni

 

4. Připojíme správné barevné vodiče do proudového zdroje.  Modrý kabel propojíme vždy skrze svorku s modrým kabelem. Hnědý kabel vždy skrze svorku s hnědým, červeným nebo šedým kabel - záleží, jaký barevný typ kabelů máte.

propojeni barevnych vodicu

 

5. Připojíme zdroj k panelu pomocí konektoru

propojeny konektor se zdrojem

 

6. Zapneme elektrický proud

Instalace závěsných LED panelů je snadná a vaše kuchyň po ní může vypadat třeba takto. Líbilo by se vám podobná kuchyň? Podívejte se na naší nabídku závěsných LED panelů a vyberte si pro vás ty pravé!

zavesne led panely

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.