Osvětlení koupelny pomocí LED osvětlení

V jednom z našich předchozích článků jsme vám stručně poradili, jak osvítit jakoukoliv místnost v bytě či domě.

Nyní se dostáváme ke konkrétnímu bodu, a tím je koupelna. Světlo v koupelně má mnoho funkcí – koupelna je místo, kde se připravujeme na každodenní život a spánek: děláme make-up, holíme se, koupeme a relaxujeme.

Návrh je důležitý

Bez ohledu na to, zda se jedná o malou koupelnu v jednopokojovém bytě, nebo o velký prostor v rodinném době, a zda má přístup k přirozenému světlu, je třeba naplánovat několik základních světelných bodů. Samozřejmě, jejich počet se zvyšuje, když jsou funkce koupelny rozšířeny a plocha koupelny je velká. Dobře osvětlená koupelna usnadní každodenní život a bude se zdát větší a prostornější. Volba a počet světelných bodů závisí také na tom, jak je koupelna dokončena, pamatujte, že když jsou dokončovací materiály světlé a lesklé, efekt vnitřního osvětlení je větší. Když například vybíráme černé nebo hnědé dlaždice, budeme potřebovat více světla. Při plánování osvětlení v koupelně stojí také za to přemýšlet o počtu a velikosti zrcadel, které také ovlivní prosvětlení a celkový dojem.

Koupelna-Osvětlení(6115 znaků)

hlavní SVĚTLO

Světlo umístené centrálně na strop nahrazuje přirozené světlo, což je obzvláště důležité, když je koupelna bez oken. Hlavní osvětlení neosvětluje všechny kouty koupelny, ale zvyšuje komfort, a také zvyšuje dojem čistoty, a prostor zvětšuje. Světlo kromě své fuknční role může být důležitým dekorativním prvkem koupelny. Jako obecné osvětlení v koupelnách je vhodné používat nenápadná stropní svítidla, jako jsou LED panely - poměrně diskrétní montáž nezasahuje do prostoru koupelny.

Osvětlení zrcadla

Kromě hlavního osvětlení je nutné také dobře osvětlit zradlo. Úkolem osvětlení není, aby vypadalo perfektně zrcadlo, ale správné osvětlení naší siluety. Zdroje světla by měly být namontovány tak, aby lidská postava byla rovnoměrně osvětlena. Barva světla je také důležitá - musí být co nejblíže barvě přirozeného světla, aby odrážely správné barvy (- toto lze ověřit pomocí CRI indexu, který je uváděn u každého LED výrobku). To je zvláště důležité, když si děláme make-up v koupelně. Nejlepší osvětlení „zrcadlové zóny“ je pomocí svítidel umístěných po stranách na okraji zrcadla, k tomuto účelu se dají využít univerzální LED pásky. Dobré světlo zajišťuje také osvětení namontované nad zrcadlem, například stropní, nebo nástěnné

Koupelna-Osvětlení-Zrcadlo

Místa s vysokou mírou vlhkosti

Stále častěji se instalují světla v “oblasti koupání“- do sprchového koutu nebo v okolí vany. Tento typ osvětlení je moderní a dá koupelně další rozměr. Nezapomeňte, že na takových místech je nutné používat osvětlení s vysokou třídou ochrany. Nejlepší jsou na toto použití LED pásky s IP ochranou nad 60.

DEKORATIVNÍ Osvětlení

Koupelna je čím dál tím prestižnějším místem, umísťujeme v ní luxusní nábytek a okouzlující doplňky. Na dekorativní světlo je kladen důraz a samozřejmě také hraje funkční roli. Můžete například zdůraznit neobvyklý tvar vany tím, že umístíte bodovky do podlahy nebo nalepíte LED pásky do obvodu zrcadla.

Potřebujete poradit s osvětlením do koupelny, nebo s čímkoliv jiným? Neváhejte se na nás obrátit! Jsme pro Vás na emailové adrese info@ledsviti.cz, nebo na telefonním čísle +420 602 658 319
Na e-shopu LEDsviti.cz je k dostání více než 5000 LED produktů v té nejlepší kvalitě

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.