Vlastní LED osvětlení

Přejete si v domácnosti vytvořit svoje vlastní osvětlení? Ale nevíte jak? Z toho důvodu jsme pro vás vytvořili pár jednoduchých návodů, které vám s tím pomůžou.

Osvětlení kuchyně

Přejete si originálně osvětlit kuchyňskou linkou s LED páskami, ale nejste si jisti jak? Proto jsme pro vás připravili jednoduchý návod, který vám vše vysvětlí.

Nejdřív se musíte rozhodnout jaký produkt k tomu použijete, ten byste si měli vybrat po dlouhém výběru. Budete k tomu potřebovat LED pásky, profil, difuzor, ovladač, zdroj, úchytky a koncovky.

LED pásky

osvětlení kuchyňské linky doporučujeme vybrat se střední až vysokou svítivostí. Také byste si měli rozmyslet jakou barvu světla upřednostňujete. Teplé bílé světlo je využíváno převážně v rustikálních a tradičních kuchyních, oproti tomu denní bílé světlo je využíváno ve většině kuchyních. Studené bílé světlo se hodí spíše do moderních kuchyní.

Důležitý je i příkon nejvíce používán je LED pásek s příkonem 12W/m. Je nutné ho vybavit dostatečným chlazením, třeba ve formě ALU profilů. Jestliže nechcete používat hliníkové profily, stačí si jen zakoupit LED pásek s nižším příkonem s maximální hodnotou 9,6W/m.

Další místo, kde je lze využít jsou sokly a skříně. Tam doporučujeme použít LED pásky s příkonem 4,8W/m

Profily a difuzor

K osvětlení kuchyňské desky doporučujeme použít nástěnné profily, které jsou jednoduché na instalaci. Ten umístíme na spodní stranu zavěšené skříňky, tak aby LED pásek svítil přímo na kuchyňskou linku. Nebo můžete použít profily vestavné. K instalaci je, ale třeba vyfrézovat drážku, kde umístíte profil, a tak není viditelná boční část profilu

Třetí varianta je rohový profil, který je umístěn do hrany mezi skříňky a zdí.

Dalším podstatným prvkem je také kryt profilu – difuzor. V nabídce naleznete mléčný a čirý. Mléčný utlumuje jas a rozptýlí světlo více do prostoru, zatímco čirý je spíše směrový a soustředěný.

Ovladač

Dle libosti si můžete vybrat ovladač buď dálkový nebo nástěnný. Jestli si je přejete ovládat dálkově, musíte umístit přijímač k LED páskům. Je také nutné brát v potaz výkon stmívače.

Zdroj

Jsou na výběr tři druhy – vnitřní, voděodolný a zásuvkový. Jak už napovídá jméno vnitřní, tak je určen jen pro interiéry a nelze ho použít ve vlhkém prostředí. Nejvíce používaný zdroj k osvětlení kuchyňské linky je zdroj zásuvkový, ke kterému musíte zakoupit DC konektor samice, jelikož výstup na zdroji je samec.

Při výběru zdroje se dodržuje pravidlo, že je nutností uchovat rezervu ve výkonu aspoň 20 %.

Úchytky a koncovky

K upevnění profilu a LED pásků je nezbytné si zakoupit ty správné úchytky. Jedna možnost je využít HS-aluFix pásky, které upevní profily na místě bez jakýchkoliv problémů.

Patří sem ještě koncovky, které nejsou jen prvkem dekorativním, ale i funkčním. Nedostane se tak do profilu mastnota a prach, a tak jsou účinně chráněny.

Napadlo vás něco jiného?

Pokud máte jiný nápad na osvětlení, tak vám ho pomůžeme zrealizovat. Stačí nás jen kontaktovat a my vám pomůžeme s konzultací i realizací.

Osvětlení ložnice

Přejete si osvětlit osobitě postel pomocí LED pásků, ale nejste si jisti jak? Z toho důvodu jsme pro vás připravili jednoduchý návod, který vám vše vysvětlí.

Nejdřív se musíte rozhodnout jaký produkt k tomu použijete. Ten byste si měli vybrat po dlouhém výběru. Budete k tomu potřebovat LED pásky, příslušenství, ovladač a zdroj.

LED pásky

Nejdříve je nezbytné se rozhodnout, jestli chcete použít jednobarevné nebo barevné (RGB) LED pásky. U jednobarevných pásků si lze vybrat z více barev, jako je červená, zelená, modrá nebo bílá barva. U bílé barvy světla se musíte také rozhodnout pro určitý odstín barvy. Je jen na vás, jestli si vyberete teplou bílou, denní bílou nebo studenou bílou. Ale do ložnice jsou nejideálnější jemnější odstíny, tudíž LED pásky s teplou bílou barvou, která vám pomůže se uvolnit. RGB pásky jsou vícebarevné, a tak můžete barvy měnit dle libosti.

Důležitým parametrem je také výkon. K osvětlení postele není potřeba nějak vysoké svítivosti, proto doporučujeme spíše pásky s nižším výkonem. K použití jsou tedy vhodné pásky SQ3-300 4,8W/m nebo SQ3-600 9,6W/m, které je jednobarevné, čí barevný 150SMD 7,2W/m.

Jsou vybaveny oboustrannou samolepící páskou, takže je jednoduše nalepíte, kam potřebujete a nemusíte k nim dokupovat hliníkové profily.

Příslušenství

K propojení LED pásků použijte třeba click spojky, které vám pomohou je umístit po celém obvodu postele. Tam doporučujeme spojky rohové. Click spojky se odlišují podle toho, jestli máte pásek barevný nebo jednobarevný.

Ovladač

Pro lehčí ovládání LED pásků doporučujeme zakoupit dálkové ovládání nebo stmívač. Stmívač vám umožní kontrolovat intenzitu světla, abyste mohli navodit tu správnou atmosféru. Ovladače pro barevné a jednobarevné. Pásky jsou od sebe odlišné tím, že u barevných je možné si vybrat libovolnou barvu osvětlení.

Zdroj

V nabídce máme dva druhy zdrojů – vnitřní a zásuvkový. Vnitřní zdroj je vhodný do interiérů, jestli neočekáváte vícehodinové zatížení. Zásuvkový zdroj se hodí pro běžné domácí použití, ke kterému ale musíte zakoupit DC konektor samice, jelikož výstup na zdroji je samec.

Při výběru zdroje se dodržuje pravidlo, že je nutností uchovat rezervu ve výkonu aspoň 20 %.

Napadlo vás něco jiného?

Pokud máte jiný nápad na osvětlení, tak vám ho pomůžeme zrealizovat. Stačí nás jen kontaktovat a my vám pomůžeme s konzultací i realizací.

Osvětlení schodiště

Přejete si osvětlit stylově schodiště pomocí LED pásků a jiných světelných zdrojů, ale nejste si jisti jak? Z toho důvodu jsme pro vás připravili jednoduchý návod, který vám vše vysvětlí.

Nejdřív se musíte rozhodnout jaký produkt k tomu použijete, ten byste si měli vybrat po dlouhém výběru. Je nutné si vybrat LED pásky, LED světelné zdroje, ovladač a zdroj.

LED pásky

Naskytují se dvě možnosti, jak osvětlit schodiště buď každý schod zvlášť nebo po celé jeho délce. Navrhujeme zakoupit LED pásky s nižší svítivosti kolem 4,8W/m. Není potřeba k nim zakoupit profil, jelikož nejsou tak výkonné, ale k osvětlení světla budou více než dostačující.

Jestli si přejete použít profil, tak si můžete vybrat z naší bohaté nabídky.

LED světelné zdroje

Nabízíme bohatý výběr nástěnných nebo vestavných svítidel, které jsou vhodné jako osvětlení schodiště. Není nutné k nim zakoupit zdroj, neboť se zapojují rovnou do elektrické sítě. Nesmíte zapomenout to, že má elektrická síť 230V a zohlednit to při výběru svítidla.

Lze k nim také zapojit senzor pohybu, který automaticky rozsvítí světlo při známce pohybu.

Ovladač

Na výběr je vypínač přímo napojený na světlo, senzor pohybu nebo soumrakové čidlo. Jestli si vyberete senzor pohybu do sítě 230V, je nejdříve potřeba ho zapojit do sítě a až potom zdroj a LED pásky

Zdroj

Jsou na výběr tři druhy – vnitřní, voděodolný a zásuvkový. Jak už napovídá jméno vnitřní, tak je určen jen pro interiéry a nelze ho použít ve vlhkém prostředí. Voděodolný lze použít kdekoliv jak v interiéru, tak i exteriéru. Zásuvkový zdroj se hodí pro běžné domácí použití, ke kterému ale musíte zakoupit DC konektor samice, jelikož výstup na zdroji je samec.

Při výběru zdroje se dodržuje pravidlo, že je nutností uchovat rezervu ve výkonu aspoň 20 %.

Napadlo vás něco jiného?

Pokud máte jiný nápad na osvětlení, tak vám ho pomůžeme zrealizovat. Stačí nás jen kontaktovat a my vám pomůžeme s konzultací i realizací.

Osvětlení skříně

Osvětlení úložných prostor je důmyslné řešení, které vám usnadní život. Při otevření se automaticky rozsvítí a efektivně ozáříte vnitřní prostor. Pomůžeme vám s výběrem těch správných produktů, které jsou zapotřebí a jak je jednoduše umístit.

Budete potřebovat LED pásky, profily, čidla a zdroj.

LED pásky

Na osvětlení úložných prostorů doporučujeme LED pásky s nižší až střední svítivostí, záleží na velikosti úložného prostoru. Kreativitě se meze nedávají, a tak si můžete vybrat z mnoha barev. Pokud se ale rozhodnete pro klasickou bílou, tak je nutné si ještě vybrat odstín. Na výběr je teplá, denní nebo studená bílá. Nejvíce se, ale používá denní bílá barva u LED pásků, kvůli její neutralitě.

Profil

Poskytují chlazení a chrání je také před vlhkostí a jinými vnějšími vlivy, které by mohli způsobit poškození. LED pásky, které jsme doporučili nejsou velice výkonné, a tak není potřeba je chladit, ale je možnost použít profil ve formě šatní tyče, kde budou instalovány LED pásky.

Čidlo

Využijte skříňový spínač, který funguje na principu překážky před senzorem. Když se dveře otevřou nebo posunou, senzor dá automaticky průchod napájení a uzavře ho, když se dveře zase zavřou. Lze jej snadně napojit na zdroj.

Zdroj

Pro optimální napájení LED pásků a čidla je potřeba zajistit přívod 12 V. Stačí jen jeden zdroj, který bude napojen ke všem páskům.

Při výběru zdroje se dodržuje pravidlo, že je nutností uchovat rezervu ve výkonu aspoň 20 %.

Napadlo vás něco jiného?

Pokud máte jiný nápad na osvětlení, tak vám ho pomůžeme zrealizovat. Stačí nás jen kontaktovat a my vám pomůžeme s konzultací i realizací.

Osvětlení šuplíků

Osvětlení šuplíků je důvtipné řešení, které vám usnadní každodenní život. Při otevření se automaticky rozsvítí světlo a efektivně osvětlí vnitřek zásuvky. Pomůžeme vám s výběrem těch správných produktů, které je nutné zakoupit a jak je snadně nainstalovat.

Budete potřebovat LED pásky, profily, čidla a zdroj.

LED pásky

Úložný prostor šuplíku není nijak velký, stačí jen LED pásek s nízkou svítivostí kolem 4,8W/m. U výběru LED pásku je důležitý i odstín zabarvení, lze si vybrat z teplé, denní nebo studené bílé. Nejvíce používaný typ odstínu je denní bílá.

Profil

Na ochranu byste měli LED pásky umístit do profilu, kde budou chráněny před poškozením, způsobenou hýbáním věcí v zásuvce. Jestli si přejete, aby profily byly zapuštěné, stačí je jen jednoduše zafrézovat. Nejvíce se na to hodí profil vestavný.

Čidlo

Použijte čidlo skříňové, které při otevření šuplíku dá průchod napájení a uzavře ho, když se šuplík zase zavře. Lze jej snadně nainstalovat na zdroj. Lze jej snadně napojit na zdroj.

Zdroj

Pro optimální napájení LED pásků a čidla je potřeba zajistit přívod 12 V. Stačí jen jeden zdroj, který bude napojen ke všem páskům. Zásuvkový zdroj se hodí pro běžné domácí použití, ke kterému ale musíte zakoupit DC konektor samice, jelikož výstup na zdroji je samec.

Při výběru zdroje se dodržuje pravidlo, že je nutností uchovat rezervu ve výkonu aspoň 20 %.

Napadlo vás něco jiného?

Pokud máte jiný nápad na osvětlení, tak vám ho pomůžeme zrealizovat. Stačí nás jen kontaktovat a my vám pomůžeme s konzultací i realizací.


Nejprodávanější kancelářská světla
Bílý podhledový LED panel 600 x 600mm 40W denní bílá 4200lm
Bílý podhledový LED panel 600 x 600mm 40W denní bílá 4200lm
 

Značka je Ecolite. Výkon LED 40W. Chromatičnost světla 4000K. Barva těla Bílá. Světelný tok 4200 lm. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP20 - Vnitřní - vhodné do interiéru. Vyzařovací úhel 160°.

599 KčSKLADEM (3844 Ks)
12363
 
Stmívatelná LED lampička 10W s klipem volba teploty světla
Stmívatelná LED lampička 10W s klipem volba teploty světla
 

Značka je Ecolite. Výkon LED 10W. Chromatičnost světla 3000K. Barva těla Bílá. Světelný tok 600 lm. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP20 - Vnitřní - vhodné do interiéru. Vyzařovací úhel 90°.

1 929 KčSKLADEM (707 Ks)
1022
 
Stropní kancelářské LED těleso 120cm 36W
Akce
Stropní kancelářské LED těleso 120cm 36W
 

Značka je Ecolite. Výkon LED 36W. Chromatičnost světla 4100K. Barva těla Bílá. Světelný tok 2600 lm. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP20 - Vnitřní - vhodné do interiéru. Vyzařovací úhel 120°.

789 KčSKLADEM (1800 Ks)
2471
 
Stropní kancelářské LED svítidlo 48W SEMI denní bílá
Akce
Stropní kancelářské LED svítidlo 48W SEMI denní bílá
 

Značka je Ecolite. Výkon LED 48W. Chromatičnost světla 4100K. Barva těla Bílá. Světelný tok 4900 lm. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP20 - Vnitřní - vhodné do interiéru. Vyzařovací úhel 140°.

1 139 KčSKLADEM (71 Ks)
9720
 
Bílý designový LED panel 600mm 48W denní bílá
Bílý designový LED panel 600mm 48W denní bílá
 

Značka je LEDsviti. Výkon LED 48W. Chromatičnost světla 5000K. Barva těla Bílá. Světelný tok 4080 lm. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP20 - Vnitřní - vhodné do interiéru. Vyzařovací úhel 120°.

2 829 KčDo 1-3 týdnů 
9732
 

Nejprodávanější průmyslové osvětlení
LED průmyslové osvětlení 150W SMD industry 5000K
Akce
LED průmyslové osvětlení 150W SMD industry 5000K
 

Značka je Ecolite. Výkon LED 150W. Chromatičnost světla 5000K. Barva těla Černá. Světelný tok 20250 lm. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP65 - Voděodolný - vhodné do vlhkých prostor. Vyzařovací úhel 120°.

4 529 KčSKLADEM (330 Ks)
8472
 
LED žárovka E40 95W denní bílá
Akce
LED žárovka E40 95W denní bílá
 

Značka je Ecolite. Výkon LED 95W. Chromatičnost světla 5000K. Barva těla Bílá. Světelný tok 8100 lm. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP44 - Vlhkotěsné - vhodné do vlhkých prostor. Vyzařovací úhel 220°.

1 299 KčSKLADEM (24 Ks)
6376
 
LED zářivkové těleso 120cm 40W vodotěsné a prachotěsné Denní bílá
Akce
LED zářivkové těleso 120cm 40W vodotěsné a prachotěsné Denní bílá
 

Značka je Ecolite. Výkon LED 40W. Chromatičnost světla 4100K. Barva těla Šedá. Světelný tok 3600 lm. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP65 - Voděodolný - vhodné do vlhkých prostor. Vyzařovací úhel 120°.

959 Kč SKLADEM (1746 Ks)
1029
 
LED průmyslové svítidlo HBUFO150W denní bílá
Novinka
LED průmyslové svítidlo HBUFO150W denní bílá
 

Výkon LED 150W. Chromatičnost světla 4500K. Barva těla Černá. Světelný tok 17500 lm. Napětí 180-240V AC. Stupeň krytí IP65 - Voděodolný - vhodné do vlhkých prostor. Vyzařovací úhel 90°. LED průmyslová osvětlení s IC driverem (integrovaný proudový zdroj), výhodou je lehčí hmotnost, jelikož odpadá použití napájecího zdroje a také je vyřazena možnost případné závady tohoto zdroje jeho absencí. LED náhrada průmyslového osvětlení. Vhodné pro osvětlení výrobních hal, skladů apod.

2 069 KčSKLADEM (502 Ks)
12492
 
LED průmyslové svítidlo HBUFO150W studená bílá
Novinka
LED průmyslové svítidlo HBUFO150W studená bílá
 

Výkon LED 150W. Chromatičnost světla 6000K. Barva těla Černá. Světelný tok 18000 lm. Napětí 180-240V AC. Stupeň krytí IP65 - Voděodolný - vhodné do vlhkých prostor. Vyzařovací úhel 90°. LED průmyslová osvětlení s IC driverem (integrovaný proudový zdroj), výhodou je lehčí hmotnost, jelikož odpadá použití napájecího zdroje a také je vyřazena možnost případné závady tohoto zdroje jeho absencí. LED náhrada průmyslového osvětlení. Vhodné pro osvětlení výrobních hal, skladů apod.

2 069 KčDo 1-3 týdnů 
12493
 

Nejprodávanější venkovní osvětlení
Kulaté LED svítidlo 14W NELA denní bílá
Akce
Kulaté LED svítidlo 14W NELA denní bílá
 

Značka je Ecolite. Výkon LED 14W. Chromatičnost světla 4000K. Barva těla Bílá. Světelný tok 980 lm. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP44 - Vlhkotěsné - vhodné do vlhkých prostor. Vyzařovací úhel 160°.

399 KčSKLADEM (1401 Ks)
9684
 
LED NEON pásek 9W 230V teplá bílá
LED NEON pásek 9W 230V teplá bílá
 

Značka je LEDsviti.Pro správnou instalaci doporučujeme přikoupit příslušenství profil, difuzor, koncovky, vypínače, kabely, spojky. Výkon LED 9W/m. Chromatičnost světla 3000K. Barva těla Bílá. Světelný tok 300 lm/m. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP67 - Vodotěsný - vhodné do vlhkých prostor. Vyzařovací úhel 120°. LED NEON pásky voděodolné 230V.

209 KčSKLADEM (1289 m)
3165
 
Zahradní sloupek GARD 36cm 5W denní bílá
Zahradní sloupek GARD 36cm 5W denní bílá
 

Značka je Panlux. Výkon LED 5W. Chromatičnost světla 4100K. Barva těla Šedá. Světelný tok 250 lm. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP44 - Vlhkotěsné - vhodné do vlhkých prostor. Vyzařovací úhel 360°.

1 219 KčSKLADEM (52 Ks)
9746
 
Philips LED venkovní svítidlo E27 10W Hedgehog denní bílá 17337/93/PN
Philips LED venkovní svítidlo E27 10W Hedgehog denní bílá 17337/93/PN
 

Značka je Philips. Výkon LED 10W. Chromatičnost světla 4100K. Barva těla Černá. Světelný tok 750 lm. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP44 - Vlhkotěsné - vhodné do vlhkých prostor. Vyzařovací úhel 120°.

899 KčSKLADEM (79 Ks)
8078
 
Přisazené LED svítidlo FALCO B 15W denní bílá
Akce
Přisazené LED svítidlo FALCO B 15W denní bílá
 

Značka je Greenlux. Výkon LED 15W. Chromatičnost světla 4000K. Světelný tok 1050lm. Napětí 230V AC. Stupeň krytí IP54 - Vlhkotěsné - vhodné do vlhkých prostor. Vyzařovací úhel 90°.

719 KčSKLADEM (87 Ks)
13478
 

Affiliate program