Jak předělat trubicové těleso s tlumivkou na LED zářivky?

Rádi byste přešli z klasických zářivek na LED zářivky s oboustanným napájením, ale máte těleso s tlumivkou? Stačí pár kroků a můžete svítit efektivněji a levněji

Není to žádná věda, stačí se jen držet našeho postupu.

Těleso odpojte od zdroje napájení. Poté opatrně odeberte kryt tělesa, ten bývá většinou přichycen z obou stran několika pojistkami. Po sundání tělesového krytu vyndejte i trubice.

Nyní uvidíte plochu tělesa. Přibližně 10 cm od krajů tělesa, jsou uprostřed umístěny startéry. Ty je nutné vyndat, stačí jimi pootočit a vytáhnout je. Po vyjmutí startérů už stačí jen nainstalovat LED zářivky a přidělat kryt tělesa.
Po tomto zákroku už jsou tělesa připravena na fungování s LED žářivkami.

odebrani starteru_1Vyjímání startéru

LED zářivky mohou pracovat i s tlumivkou, ale doporučili bychom ji také odebrat z důvodu větší úspory energie. 

A jak na to? 

Po kroku, ve kterém jste vyndali z tělesa startéry opatrně otočte střed tělesa. Uvidíte zde  tlumivky, do kterých jsou zapojeny vodiče. Ty od tlumivek odpojte a spojte je. Tím tlumivku vyřadíte z okruhu. Otočte opět střed tělesa tak, jak má být, zapojte LED zářivky a přidělejte kryt tělesa.

Snímek obrazovky 2018-01-19 v 8

U těles a zářivek jsou různé velikosti, 60 cm, 120 cm a 150 cm, ale všechny tyto rozměry mají stejnou elektroniku, která se v tomto případě předělává. Také mají stejné patice, u nás na e-shopu je najdete pod označením G13.

Nemusíte se tedy bát, že by návod neseděl na Vaše těleso. 

Pro další kontrolu si můžete pustit videonávod.

Vyjmutí startérů.


Vyjmutí startérů + odpojení tlumivek.

Doufáme, že Vám návod dostatečně pomohl. 

LED zářivky a další LED produkty najdete na e-shopu LEDsviti.cz. Pokud potřebujete poradit s výběrem, neváhejte se na nás obrátit na e-mailové adrese info@LEDsviti.cz, nebo na telefonním čísle +420 602 658 319

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.