Jak předělat trubicové těleso s elektrickým předřadníkem na LED zářivky?

Rozhodli jste se koupit LED zářivky s oboustranným napájením, do tělesa které už máte doma? Dejte si pozor, abyste investici do LED nevyhodili z okna tím, že zářivku spálíte předřadníkem.

Stačí se držet pár kroků, a můžete si těleso přizpůsobit pro používání LED zářivek. Žádné strachy, kroky platí pro všechny rozměry těles, konkrétně pro zářivky 60 cm, 120 cm a 150 cm 

Samozřejmě, lze zakoupit i tělesa speciálně vyrobená pro LED, a ty už nejsou potřeba předělávat, a navíc jsou prachotěsná. Není potřeba vyhazovat starší těleso, ale předělání tělesa je nutností

Nemusíte se ničeho bát, není to nic složitého. Dbejte na přesný postup dle našeho návodu.

Těleso odpojte od zroje napětí. Odeberte kryt tělesa a vyjměte klasické zářivky.

Otočte střed tělesa. Uvidíte předřadník, na který jsou napojeny vodiče. Všechny vodiče od předřadníku demontujte. Všechny vodiče ze strany bližší zdrojovému kabelu propojte s „L“ (na videu hnědý vodič), a vodiče z druhé strany předřadníku propojte s „N“ (na videu modrý vodič). Tímto jsme vyřadili předřadník z okruhu.

těleso s předřadníkem před a poNa obrázku můžete vidět, jak vypadá tělo tělesa před a po odpojení předřadníku

Otočte střed tělesa zpět, tak, jak má být. Na místo klasických zářivek namontujte LED zářivky. Na těleso přidělejte kryt a zapojte. Nyní je těleso připraveno na fungování s LED zářivkami.

Pamatujte, že po předělání původního tělesa, i když je v záruční době, záruka k prodejci již neplatí, jelikož jste provedli zásah do kontrukce tělesa. Dbejte na pravidla bezpečnosti práce a vždy si zkontrolujte, jestli je těleso odpojeno od zdroje elektrického proudu. 

Při nákupu zářivky si dejte pozor na velikost, která by měla být stejná jako u klasické halogenové zářivky. Jelikož jsou zdrojem světla LED diody, tak je vhodnější zvolit spíše mléčný kryt zářivky, nežli kryt čirý, zkrz který jsou vidět čipy. Samozřejmě se jedná jen o estetickou záležitost, v záležitosti efektivity nemá kryt žádnou funkci. Dále zde platí stejná pravidla, jako při výběru kvalitní žárovky.

970(1)Hliníkové tělo a kvalitní elektronika jsou základem kvalitního LED osvětlení. 

 

Pro názorné předvedení je zde podrobný videonávod.

 

LED zářivky a další LED produkty najdete na e-shopu LEDsviti.cz. Pokud potřebujete poradit s výběrem, neváhejte se na nás obrátit na e-mailové adrese info@LEDsviti.cz, nebo na telefonním čísle +420 602 658 319

REFERENCE

Česká Televize České Dráhy McDonald's Seznam.cz Tesco Starbucks

Platba

Způsoby platby

Dobírkou, Online platba kartou, bankovní převod, GoPay, Hotově, Bitcoin, superCASH, Twisto

Doprava

GLS139 Kč
Zásilkovna49 Kč
LEDsviti Osobní odběr0 Kč

Prodejna

  • Okružní 2719
  • Česká Lípa, 47001
  • Provozní doba:
  • Po - Pá
  • 8:00 - 16:00
  • Osobní odběr

Kontakt


Obchodní podmínky | Reklamace a záruka | Velkoobchod | Kontakty | Reference