Jak osvětlit obrazy a jiné dekorace?

Dekorace interiéru v podobě obrazů, zarámovaných fotografií, nebo suvenýrů z cest většinou rozhodují o uspořádání vybrané místnosti nebo dokonce celého bytu. Aby nezmizely z našich očí společně se soumrakem, můžeme je zvýraznit. Jaké produkty na to budou potřeba?

Osvětlení interiéru a jeho dekorativní funkce

To, co děláme jako první po dokončení interiéru, je výběr správného osvětlení. Úloha svítidel však nekončí jen v praktické aplikaci. Jejich výběr je do značné míry určen naším vkusem a stylem, ve kterém chceme interiér zdobit. Při výběru osvětlení pro byt je třeba vzít v úvahu jeho vícenásobné funkce a všestrannost, protože díky těmto funkcím budeme schopni přizpůsobit se aktuálním potřebám mnoha různými způsoby.

Osvětlení obrazů a fotografií

Osvětlení obrazů, fotografií, plakátů - jaké dekorace je třeba zvýraznit?

Při navrhování osvětlování, při uspořádání interiérů a jejich zdobení bychom měli vzít v úvahu takové typy svítidel, které nejen rozjasní prostor, ale také zvýrazní naše dekorace. Které dekorace můžeme zvýraznit?

Obrazy - rámované obrazy (ale i moderní malby tištěné na plátně) jsou extrémně atraktivní dekorace, jejichž viditelnost určitě stojí za to. Bez ohledu na to, kde se v domě nachází, můžete je zvýraznit tak, abyste během večera mohli plně obdivovat jejich krásu.

Fotogalerie - ať už v podobě velkého rámu s místem pro deset malých fotografií, nebo ve formě několika samostatných rámečků, jsou to prvky výzdoby, které stojí za to zobrazovat. Vaše rodinné vzpomínkové předměty, plakáty a další dekorace, které jsou umístěny za sklem, mohou také vypadat dobře kdykoliv během dne, pokud poblíž umístíme vhodný zdroj světla.

Suvenýry - nejenom obrazy nebo fotografie potřebují speciální osvětlení. Všechny cestovatelské suvenýry, trofeje, sochy, poháry a další věci, které mají pro nás velkou sentimentální hodnotu, si také zaslouží být zvýrazněny.

Osvětlení obrazů a fotografií 2

Svítidla pro osvětlení dekorací

Při podsvícení obrazu, plakátu, fotografie nebo jiného objektu nebo povrchu bude nutné použití různých typů lamp. Na trhu existují speciální výrobky, jako například obrazová lampa, ale také univerzální bodovky nebo reflektory. Zde je přehled produktů, které můžeme použít k osvětlení dekorací a příklady použití.

Nástěnná svítidla – Mezi nástěnnými svítidly najdete i taková, která jsou pro osvětlení obrazů a dekorací ideální. Jsou tvořeny tenkými, podélnými pásy s LED čipy, které jsou umístěny na rameni. Tento typ svítidla je ideální pro přizpůsobení vybrané výzdobě. Některé z nich nám dávají příležitost změnit směr osvětlení. Obrazové lampy jsou díky svému tvaru dokonale vhodné pro rovnoměrné osvětlení obrazů, plakátů nebo fotografií.

Bodová svítidla - tradiční bodovky jsou také ideální pro osvětlení dekorací. Aby byl efekt uspokojivý, nejčastěji budeme muset namontovat dvě bodová svítidla, která se budou svým světelným proudem stýkat právě na ploše obrazu. Bodová svítila jsou pro toto použití ideální vzhledem k jejich možnosti nastavení směru světla. Vestavná bodová světla jsou ideální pro osvětlení galerie fotografií, která je umístěna například na stěně přiléhající ke schodišti, nebo naopak na osvětlení například sbírky modelů ve vytríně, nebo na poličce.

Lištové reflektory - velmi moderní a originální způsob osvětlení interiérů i dekorace. Lištové reflektory vyžadují použití speciálních kolejnic připojených k síti, na které můžeme uspořádat libovolný počet reflektorů s LED diodami. Kromě toho dokonale splňuje praktickou úlohu hlavního nebo dodatečného osvětlení.

Další možnosti - v případě obrazů nebo jiných rámečků nastavených v rámci dekorace bude také podsvícení vyrobené například pomocí LED pásky fungovat dobře. Je také dobrým řešením pro zrcadla nebo police.

Svítidla pro osvětlování obrazů a fotografií

Jak osvětlit obrazy - přehled

K zvýraznění snímků, fotografií a dalších dekorací můžeme využít mnoho dostupných produktů. Mohou to být jak tradiční nástenná svítidla, tak i reflektory umístěné na stropě, a dokonce i LED pásky. Můžeme také umístit světelné zdroje kdekoliv - nejenom nad dekoraci nebo po stranách, ale také za ní, kolem ní nebo zezadu. Měli bychom si uvědomit, že barva světelného zdroje, který jsme vybrali, a jeho intenzita také hrají významnou roli.

 

Potřebujete poradit ohledně konkrétního výběru LED osvětleníNejste si něčím jistí? Chcete se přesvědčit, zdali máme zboží opravdu skladem? Dejte nám vědět na email info@ledsviti.cz, nebo na tel. čísle +420 602 658 319
E-shop LEDsviti.cz, internetový obchod s největším sortimentem LED výrobků

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.