Proč jsou detektory pohybu dobrá ochrana před vloupáním?

Světla s pohybovým čidlem nejsou jen energeticky úsporná a pohodlná díky automatizaci světla v okolí domu, ale jsou také velmi dobrým rozšířením ochrany před vloupáním. Používají psychologii zlodějů identifikovanou odborníky v boji proti zločinu: předcházejí konfrontaci.

Někdy čtete články o vloupání a říkáte si: "Ale to se mi stejně nestane"? Bohužel to si pravděpodobně říkali také ti, kteří se stali obětí vloupání. "Vloupání se stávají tak zřídka," říkají. Tak by to ovšem být nemělo. 

Průměrně sice každým rokem počty vloupání klesají, ale čísla se stále neblíží k nule. Minulý rok došlo jen v Praze k 1200 vloupání.

Pro ochranu domu a majetku před neoprávněným přístupem musí být zajištěna velmi dobrá ochrana před vloupáním.

Dokonce i tato ochrana už může vyděsit zloděje. Ochrana proti vloupání se vždy skládá z několika opatření, z nichž jeden je zvláště důležitý: světlo. A nikoli jen světlo, ale světlo, které zapne detektor pohybu.

Zloděj-LEDsviti

Psychologie zloděje a jak se chránit

Typický zloduch hledá způsob, jak získat co nejjednodušší přístup k co největší kořisti.

Jako upřednostňované oběti jsou vybrány snadno přístupné budovy, ve kterých zjevně nikdo není doma a ke kterým se člověk může snadno dostat neviděný. Pokud tyto podmínky nejsou splněny, lupič se zaměří na jednodušší cíl.

Takže, pokud nechcete být "snadná kořist", ujistěte se, že zloděje Váš dům nezaujme. Zajistěte, že se nikdy nemůžete přiblížit k domu neviděně - osvětlením pomocí detektorů pohybu - a nikdy není známo, zda jste skutečně doma nebo na dovolené. Toho lze dosáhnout konzultací se sousedy, nebo inteligentní regulací osvětlení pomocí časovače.

Umístěte světlo na stěnu do vchodu nebo do průchodů. Tak zaznamenají pohyb - včetně vašeho, například když se večer vrátíte domů s nákupními taškami. Osvítí jak osoby, tak vozidla, což je výhoda, díky které můžete bezpečně zaparkovat své auto.

Dům-LEDsviti

Svítidla

U svítidel s detektory pohybu je také důležité nejen osvětlit hlavní vchod, je také velmi důležité sekundární osvětlení, jako je například osvětlení v jednotlivých místnostech, nebo venkovní Vánoční osvětlení (během sezóny).

Světlomety (reflektory) dokážou osvětlit celé garážové vchody - což slouží jako odrazující prostředek. Okamžité zapnutí světla je nezbytné pro detektor pohybu. Nejvíce energeticky úsporné, odolné proti vypínání a dlouhodobému řešení zajišťuje LED osvětlení.

Vysoce kvalitní LED světla nebo LED žárovky by proto měly být používány s detektory pohybu. Okamžitě dosáhnou maximálního světelného toku, jsou energeticky úsporné a také velmi odolné vůči přepínání, což znamená, že časté zapínání a vypínání není životnímu cyklu lampy nebezpečné.

Předmět ochrany proti vloupání je aktuální. Sto procent ochrany neexistuje přirozeně, ale může nabízet vysokou ochranu proti vetřelcům s velmi dobrým venkovním osvětlením, jako je zastavení zlodějů a varování, že není snadné něco ukrást.

Více o snímačích pohybu se dozvíte v jednom z našich předchozích článků na blogu

Navštivte e-shop LEDsviti.cz, zde si vyberete mezi množstvím senzorů pohybu a také světly se senzory již zabudovanými. Při jakémkoliv dotazu se nebojte obrátit na e-mailovou adresu info@LEDsviti.cz, nebo na telefonní číslo +420 602 658 319.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.