Jak na LED osvětlení do auta?

Oblíbenost LED pásků do auta stále stoupá. Jaké je jejich využití v praxi?

Osvětlení pomocí LED pásků je v poslední době stále více oblíbené. Je naprosto běžné, že najdeme LED pásky například v domácnostech, především jako osvětlení kuchyně a kuchyňské linky nebo schodiště. Ve velkém se začaly používat také v obchodech jako osvětlení vitrín, polic se zbožím a podobně. Oblíbené jsou zároveň jako venkovní osvětlení. Přinášíme vám však unikátní tipy, jak si pomocí RGB LED pásků zkrášlit své auto – nutnost zejména pro milovníky tuningu.

5 tipů, jak využít LED pásky do auta

Využití LED pásků do auta není žádnou novinkou. Využívají se už poměrně dlouho, ovšem technologie se stále zlepšuje, a navíc jsou dnes tak snadné k montáži, že to zvládne opravdu každý. Zejména i díky tomu stále roste jejich obliba. Možností, kam LED pásky do auta umístit, je hned několik. Ukážeme si ty nejzajímavější tipy na umístění LED pásků.

Přečtěte si, kam všude se ještě hodí umístit LED pásky, kromě automobilu. Možností zejména v domě je hned několik.

 1. Osvětlení pedálů

Jednou z možností, jak konkrétně využít RGB LED pásky, je nainstalovat pásek, aby osvítil prostor nohou, tedy pedály a prostor spolujezdce. Osvětlení tohoto prostoru je praktické, a navíc vypadá velmi dobře. Doporučujeme samozřejmě spíše slabší tlumené světlo – barva záleží na vás. Osvětlení pedálů pomocí RGB LED pásků je jedním z nejběžnějších využití LED pásků v autě. Nejčastěji se zapojuje do okruhu osvětlení, který se zapne po otevření dveří. Není příliš praktické, aby pedály byly osvětleny po celý čas jízdy.

2. Osvětlení vnitřního prostoru

Celkové LED osvětlení do auta je také možnost, jak využít LED pásky. Pokud vám stávající osvětlení vnitřního prostoru auta nevyhovuje, můžete ho poměrně jednoduše změnit pomocí LED pásků. Opět je vhodné napojit je na obvod osvětlení, které se stará o osvětlení automobilu. Doporučujeme zároveň takové LED pásky, u kterých budete moct měnit intenzitu osvětlení.

3. Osvětlení zavazadlového prostoru

Osvětlení zavazadlového prostoru auto už většinou má, ale pokud si ho chcete poměrně jednoduše vylepšit, jsou LED pásky do auta skvělou volbou. Doporučujeme nainstalovat si LED pásky podél obou stran zavazadlového prostoru, je to nejlepší umístění. Možností, jak LED pásky umístit je ale mnohem víc, vždy záleží na typu auta a konstrukci zavazadlového prostoru.

4. Osvětlení prahů

Osvětlení prahů je oblíbeným použitím LED pásků. Jednoduše se instalují tak, že po otevření dveří se rozsvítí, stejně jako vnitřní osvětlení automobilu, a po zavření se automaticky zhasnou. Pokud byste chtěli, aby svítily stále, můžete je zase podle toho zapojit do jiného obvodu.

 LED pásky do auta

5. Osvětlení motoru

Další vychytávkou je osvětlení motoru. Opět můžete LED pásky umístit zespodu kapoty nebo po obvodu karoserie auta. Ovšem pozor, zrovna u motoru musíte dbát na to, aby nepřišly LED pásky do styku s vysokou teplotou a nedošlo k jejich roztavení. Je tak důležité dobře zvážit, kde je umístíte a nejlépe prvních několik desítek kilometrů sledovat jejich stav. 

LED pásky do auta s ovladačem

Věděli jste, že LED pásky můžete různě propojit s ovladačem? LED pásky s ovladačem vám umožní například pohodlně změnit barvu LED pásku. To se může zrovna u tuningu hodit. Jednoduše tak změníte barvu LED osvětlení do auta třeba podle prostředí. Můžete také použít třeba stmívače a korigovat intenzitu světla, to využijete především u vnitřního osvětlení, kdy většinou budete chtít mírné světlo, ale jindy se vám může hodit zase silné světlo – ideální praktická vychytávka.

Zapojení LED pásků do auta

A jak vlastně takové LED pásky do auta zapojit? Zapojení není nijak složité. Určitě doporučujeme využívat LED pásek 12V do auta, protože je v tomto ohledu nejpraktičtější. Neobejdete se ani bez hliníkové lišty, která slouží jako chránič, a do které se LED osvětlení do auta běžně instaluje. LED pásky 12V potom snadno zapojíte podle návodu.

TIP: Pokud budete LED pásky do auta zapojovat sami, přečtěte si detailní návod, jak zapojit LED pásky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.