Jak nainstalovat venkovní a zahradní LED svítidla?

Romantické posezení při měsíčku je jistě fajn, avšak taková možnost se nám bohužel rozhodně nenaskytne každý den. A když už, tak se po pěti minutách okouzlení melancholickou atmosférou rázem stane nepraktickým, neboť pohled na Měsíc je krásný, leč pod jeho svitem u nás dole na Zemi nevidíme dál, než na krok před sebe. Chtěli byste mít krásný výhled jak s hlavou otočenou k nebesům, tak s očima upřenýma na vaši zahradu či terasu? Řešením pro vás jsou venkovní a zahradní LED svítidla.

Nejen květiny, terasy či všudypřítomné pobíhající zvířectvo dělají zahradu krásným a ideálním místem k odpočinku. Onou pomyslnou třešinkou na dortu je dobře zvolené osvětlení, které dodá tu správnou atmosféru a díky němuž je pohled na večerní zahradu lepším zážitkem než jakýkoli film. 

Venkovní a zahradní LED svítidla poskytují příjemné, relaxační, ale přitom dostatečně jasné světlo, které nejen že zviditelní dominanty vaší zahrady, ale díky svému designově atraktivnímu vzhledu se stanou jednou z nich!

Venkovní LED svítidla na dům mohou být buďto zcela zabudována přímo do fasády nebo dlažby, čímž docílíme neobvyklého efektu, či klasicky přidělána na stěnu pomocí držáku. Zahradní LED svítidla sloupkového typu se používají k osvětlení cestiček podél domu či jako dekorativní osvětlení skalek, jezírek a jiných dominant zahrady. Velmi kreativní a stále oblíbenější volbou pro nasvícení podélných říms teras, pergol či zahradního nábytku jsou LED pásky, o jejichž instalaci jsme již psali.

LED světla potřebují k zapnutí i svitu jen naprosté minimum tepla, takže výborně fungují i za chladného počasí. Nezávislost jeho fungování na teple také umožňuje plnohodnotný svit hned po zapnutí. Plastová konstrukce pak zajišťuje fyzickou odolnost i schopnost zvládnutí náhlých teplotních změn.

Vždy je hezké, když můžeme spojit příjemné s užitečným. V případě venkovních a zahradních LED svítidel však lze mluvit o jakési adjektivní stonožce, neboť s LED osvětlením spojíme příjemné s užitečným, úsporným, atraktivním, odolným i dlouhoživotním :-)

Jak probíhá instalace jednotlivých venkovních a zahradních LED svítidel?

1) Vestavná venkovní LED svítidla

Vestavná venkovní LED svítidla lze zcela zabudovat do fasády či dlažby. Vyrábějí se v hranatých a kulatých variantách, způsob jejich instalace je však stejný. Následovný:

INSTALACE VEstavných venkovních led svítidel 

  1. Vypneme elektrický proud
  2. Připravíme montážní otvor do zdi pro plastovou základnu

 

vestavne-venkovni-led-otvor

 

3. Vložíme základnu do montážního otvoru

vestavne-venkovni-led-vlozeni-zakladny

 

4. Připojíme správné barevné vodiče k tělu svítidla. Hnědý připojíme do svorkovnice s nápisem „L“, modrý kabel do svorkovnice s nápisem „N“. Většina vestavných venkovních LED svítidel je situována na sériové zapojená pro případ, kdybyste chtěli mít na zdech umístěno více vestavných LED světel. V tom případě byste vodiče z druhého venkovního vestavného LED svítidla připojili stejným způsobem, jen do druhé svorkovnice

vestavne-venkovni-led-propojeni

 

5. Vložíme těsnění, sklo a nakonec nerezový kryt

vestavne-venkovni-led-pridelani-krytu

 

6. Přišroubujeme tělo k základně a vložíme LED svítidlo do připraveného otvoru

vestavne-venkovni-led-vlozeni-do-zakladny_1

 

7) Zapneme elektrický proud

2) Nástěnná venkovní LED svítidla

 Nástěnná venkovní LED svítidla stačí jen přidělat na stěnu. Jak na to?

 

INSTALACE NÁSTĚNNÝCH VENKOVNÍCH LED SVÍTIDEL 

1) Vypneme proud

2) Odmontujeme šrouby, abychom mohli odendat kryt

venkovni-led-nastenna-sundani-krytu

 

3) Sundáme ze svítidla kryt a přiložíme svítidlo na požadované místo instalace

venkovni-led-nastenna-sundani-krytu2

 

4) Označíme si polohy otvorů pro uchycení. Vyvrtáme otvory, vložíme do otvorů hmoždinky a protáhneme síťový kabel otvorem ve svítidle. Připojíme správné barevné vodiče do svorkovnice na světle. Modrý kabel připojíme do svorkovnice s nápisem „N“, hnědý kabel do svorkovnice s nápisem „L“

venkovni-led-nastenna.protazeni-kabelu

 

5) Svítidlo připevníme pomocí šroubů na zeď.

venkovni-led-nastenna-pripevneni

 

6) Pokud má svítidlo pohybové čidlo, připojíme i kabel k čidlu tím, že ho pouze "nacvakneme" na připravenou část svorkovnice.

venkovni-led-nastenna-propojeni2

6) Nasadíme kryt zpět 

7) Zapneme proud

 

3) Sloupková venkovní LED svítidla

Venkovní LED svítidla sloupkového typu se krom osvětlení cestiček podél domu používají též jako dekorativní osvětlení skalek, jezírek či v pravidelných rozestupech i uprostřed zahrady.

JAK NAINSTALOVAT SLOUPKOVÁ VENKOVNÍ LED SVÍTIDLA

  1. Vypneme elektrický proud
  2. Sundáme kryt ze svítidla

 

venkovni-sloupkove-led-1

 

3. Označíme si polohy otvorů pro uchycení

venkovni-sloupkove-led2

 

4) Vyvrtáme otvory a vložíme do otvorů hmoždinky

venkovni-led-vestavni-3

 

5)  Protáhneme síťový kabel otvorem ve svítidle a propojíme správné barevné vodiče. Hnědý kabel do pravé svorkovnice s nápisem „L“, modrý kabel do levé svorkovnice s nápisem „N“ a zelenožlutý kabel do prostřední svorkovnice, která není nadepsaná písmenem, ale symbolem „země“

venkovni-sloupkove-led-3

 

6) Svítidlo připevníme pomocí šroubů do sloupku

venkovni-sloupkove-led-5

 

7. Vložíme do sloupkového LED svítidla LED žárovku

venkovni-sloupkove-led-6

 

8) Sloupkové LED svítidlo zaděláme krytem

venkovni-sloupkova-led-7

 

9) Zapneme elektrický proud

Sami vidíte, že instalace venkovního LED osvětlení opravdu není raketová věda. Podívejte se naší nabídku venkovních a zahradních LED svítidel a zkrášlete si jimi svou terasu nebo zahradu!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.