Jak nainstalovat vestavné LED panely?

Návody jsou fajn. V psané formě mnohdy zní popis jednotlivých kroků až triviálně, ovšem až příliš často nastává po vybalení a prvních neúspěšných pokusech o instalaci produktu tvrdý střet s realitou, spočívající v nežádoucí kombinaci mrzkého technického myšlení a těžké manuální nešikovnosti. Jste i vy tento případ? Pokud ano, tak přečtením tohoto textu zabijete dvě mouchy jedním článkem, neb tento foto-manuál vám při instalaci LED panelů ušetří nervy i čas.

LED panely jsou příjemnou, nekmitající, tichou a energeticky úspornou alternativou do jakéhokoliv interiéru, neboť díky své úzké konstrukci a variabilitě usazení se dají použít do všech stropních typů.

LED panely se podle způsobu instalace dělí na podhledové, závěsné, vestavné a panely s rámečkem. Na základě barevného spektra pak rozlišujeme LED panely na LED panely s klasickou bílou barvou, které se mohou stmívat, a RGB LED panely, u nichž je možné jejich barvu vybírat a měnit pomocí jednoduchého ovládání. 

Vestavné LED panely

Vestavné LED panely jsou osazeny pružinami pro snadné uchycení i do sádrokarton či podhledu. Nahrazují klasické bodové osvětlení. Proto jsou vestavné LED panely ideální do koupelny. Báječně také poslouží coby světlo do obýváku. Vestavné LED panely nabízíme v různých tvarech (kruhové, hranaté), velikostech i wattážích.

Jak je nainstalujeme?

1. Vypneme elektrický proud

2. Připravíme montážní otvor o doporučovaném průměru a tvaru

priprava-montazniho-otvoru

 

3. Připojíme správné barevné vodiče do proudového zdroje.  Modrý kabel propojíme vždy skrze svorku s modrým kabelem. Hnědý kabel vždy skrze svorku s hnědým, červeným nebo šedým kabel - záleží, jaký barevný typ kabelů máte.

pripojeni-vodicu-ke-zdroji

 

4. Zmáčkneme pružiny směrem k sobě a vložíme panel do připraveného otvoru

vlozeni-panelu-do-prostoru

 

 5. Zkontrolujeme, zda panel sedí se stropem

DSC_0630

 6. . Zapneme elektrický proud

Instalace LED panelů je vpravdě jednoduchá. Podívejte se na naší nabídku vestavných LED panelů a vyberte si pro vás ty pravé!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.