Jak vybrat lampu na psací stůl a kam ji nejlépe umístit?

Základem je, aby stolní lampa poskytovala přesně ohraničené světlo, aniž by oslňovala a aby barevné podání bylo nezkreslené.

LED stolní lampa černá

Správné osvětlení je nezbytné pro soustředěnou práci. Proto by stolní lampa měla dobře osvětlovat pracovní místo, pracovní stůl, a nasměrovat světlo tam, kde je ho právě třeba. Například pokud potřebujete udělat korekturu vytištěného textu, stolní lampa si přitáhnete a necháte ji svítit přímo na papír. Toto zónové osvětlení zabraňuje rychlé únavě tím, že objekty, obrázky a texty jsou viditelnější díky přímému osvětlení stolní lampou.

Správné místo pro stolní lampu

Světlo stolní lampy by sice mělo být jasné, ale ne oslňující. Proto umístěte stolní lampu vedle obrazovky nebo za ní a otočte hlavu stolní lampy od vás. Výsledkem je příjemné nepřímé osvětlení - ideální pro práci na počítači. Při jejím umístění se ujistěte, že stolní lampa na obrazovce počítače nezpůsobuje žádné odrazy a že světlo je odstíněné. Pro leváky je dobrým doporučením, aby si postavili stolní lampu napravo od sebe a praváci naopak vlevo od sebe.

LED stolní lampa osvětlení monitoru

Okolní osvětlení - společník stolní lampy

Pro světelnou koncepci v kanceláři či pracovní místnosti není rozhodující pouze stolní lampa. Vedle zónového osvětlení na pracovišti hraje také důležitou roli celkové osvětlení místnosti. To by mělo být co možná rozptýlené a jemné, aby se místnost zdála větší. Kromě toho kombinace přímého světla ze stolní lampy a rozptýleného osvětlení místnosti zajišťuje, že při práci nemáte pocit, jako když vám padá strop na hlavu.

Stolní lampy poskytují jasné a přímé pracovní světlo. Dodatečné osvětlení místnosti kompenzuje tento stálý kontrast světla mezi pracovním stolem a jeho okolím. Takto se lidské oko musí méně přizpůsobovat a unaví se tím pomaleji.

stropní LED osvětlení kanceláře

Vhodné světelné zdroje pro stolní lampy

Pro stolní lampy se stále častěji používají LED světla. Obvykle jsou trvale integrovány v stolní lampě, což je velice úsporné, s dlouhou životností. V první řadě je důležité, aby světelný zdroj poskytoval jasné a přímé pracovní světlo. Nejvhodnější světelnou barvou je denní bílá, což odpovídá barevné teplotě okolo 4000 Kelvinů. Kdokoliv často pracuje s barevnými prezentacemi, ať už na monitoru nebo na papíru, velmi ocení kvalitní LED stolní lampy s čistým bílým světlem. Protože barvy jsou nejméně zkreslené právě tímto jasným osvětlením.

Naši aktuální nabídku vhodných stolních lamp najdete zde:

https://www.ledsviti.cz/lampy-na-psaci-stul/

Potřebujete poradit s osvětlením do kanceláří, nebo s čímkoliv jiným? Neváhejte se na nás obrátit! Jsme pro Vás na emailové adrese info@ledsviti.cz, nebo na telefonním čísle +420 602 658 319.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.