LED osvětlení v kanceláři - výhody a rady

Přechod z fluorescenčního na LED kanelářské osvětlení je dobré nejen pro životní prostředí, ale i pro pracovní efektivitu. Zjistěte výhody výběru LED osvětlení pro kancelář, a která LED svítidla fungují nejlépe v typických kancelářských prostorech.

Výhody LED osvětlení v kanceláři

Ušetřete peníze a energii

Používáte-li osvětlení LED nebo CFL (kompaktní zářivky) doma, možná už znáte výhody energeticky úsporných žárovek. Žárovky svítí při nižším příkonu než běžné žárovky, takže spotřebovávají méně kilowattů elektřiny a poskytují srovnatelné množství světla. Můžete si užívat úsporu energie přes 75% přechodem na LED.

Dlouho trvající světlo

LED čip může svítit až pětkrát déle než halogenová žárovka nebo až 50 000 hodin. Nejlepší halogeny mohou svítit až 10 000 hodin. Zatímco LED světla stojí více než halogen, jejich životnost více než vrátí další investice. V podnikatelském prostředí ušetří údržba čas, ve kterém by vyměňoval vypálené žárovky a pracoval efektivněji.

Okamžité rozsvícení

Pokud jste někdy používali halogen nebo tradiční fluorescenční žárovku, jistě víte, že při prvním rozsvícení žárovky a světlo může být zprvu slabé. To může trvat několik minut, než halogenová žárovka poskytuje maximální výkon, což je neúčinné.

LED čipy okamžitě svítí na maximální jas, takže nedochází ke zpoždění. LED osvětlení také přichází s možností stmívače, takže můžete podle potřeby nastavit intenzitu osvětlení a přizpůsobit pracovní prostředí úkolům po ruce.

Kancelářské-osvětlení

Zvýšená produktivita

Již jsme se dotýkali několika způsobů, jak LED diody zvyšují produktivitu. Kromě rychlého rozsvícení vyžadujícího menší údržbu, LED diody neblikají. Bliknutí z fluorescenčních světel může vyvolat migrény u některých zaměstnanců, což produkci nepomáhá. 

Vzhledem k tomu, že diody LED vytvářejí stálou úroveň světla, pracovníci budou čelit ménšímu namáhání očí. Studie Cornell University zjistila, že 24 procent zaměstnanců zaznamenalo ztrátu zaměstnání za jeden týden v roce (nebo 2% pokles produktivity) kvůli namáhání očí.

Studie naznačuje, že přechod na LED osvětlení v kanceláři by zvýšilo produktivitu zaměstnanců o přibližně 3 až 5 %. Nejen, že personál bude efektivnější, ale zpozorujete lepší nálady, menší úroveň únavy a méně bolesti hlavy, protože dochází k poklesu napětí oka.

Jako další bod, zvyšující efektivitu práce, je bezpochyb barva světla, nebo chcete-li teplota chromatičnosti. Nejlepší pro kancelářské prostory je použití denní až studené bílé. Modrý nádech světla udržuje pozornost a soustředěnost. Naopak teplé světlo, se žlutým nádechem, v nás evokuje relaxaci a vnitřní pohodu, což je pro kancelářské prostory nevhodné. 

Pokud jste již investovali do hlavních svítidel, LED panely jsou skvělé řešení. Stávající světelné systémy mohou být snadno dodatečně vybaveny těmito LED diodami. 

Kancelářské-osvětlení-závěsné-LED-panely

Úrovně osvětlení

Parametry, které dělají rozdíl

Existují dva typy osvětlení kanceláří a pracovních prostor: Obecné osvětlení místností, které zajišťuje rovnoměrné rozložení světla všude pomocí přímých a nepřímých světelných zdrojů včetně denního světla; a individuální, specifické pro pracovní prostředí, řešení pro trvalé kancelářské uspořádání, které jsou obzvláště účinné. Chcete-li dosáhnout požadovaných účinků na lidskou pohodu, povědomí a duševní výkonnost, musí vybrané světelné zdroje zajistit dostatečnou úroveň osvětlení, rozložení světla a světelnou intenzitu a správnou teplotu barev (v kelvinách). Například pro kuchyně a kavárny doporučujeme 200 lx; pro oblasti čtení a příjmu 300 lx; a pro zasedací místnosti a pracoviště 500 lx.

 

Nakupujte LED osvětlení na eshopu LEDsviti.cz98 % zákazníků byla s e-shopem spokojena. 

Při jakémkoliv dotazu se na nás neváhejte obrátit. Jsme pro Vás na telefonním čísle +420 602 658 319 , po-pá vždy od 8-20 hodin, nebo na emailové adrese info@ledsviti.cz.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.