Osvětlení v dětském pokoji

Zařizování prostoru pro dítě, vyžaduje hodně úsilí při výběru materiálů, vhodných hraček a dekorací. Také pečlivě vybíráme osvětlení, které je nejen vhodné, ale také se bude dětem líbit. Čemu je třeba věnovat zvláštní pozornost při výběru světelných zdrojů a svítidel?

Dostatečné světlo v dětském pokoji

Místnost naplněná sluncem je útulná a pěkná, ale pouze když je světlo rozptýlené záclonou nebo žaluziemi. Přímé paprsky světla zbytečně ohřívají místnost a sluneční odrazy na lesklých površích nábytku znesnadňují dokonce i takové příjemné činnosti, jako je hraní si s panenkami nebo závodění s auty. Situace je zcela odlišná, když je během dne nedostatečné sluneční světlo, v tom případě se snažíme uvolnit okna od jakýchkoliv stínidel. Při úplném nedostatku přirozeného světla je důležité kvalitní hlavní osvětlení, které musí, s pomocí dalších zdrojů světla, dostatečně osvítit prostor využívaný dítětem. Jsou zde možnosti i nástěnného osvětlení, které můžete doplnit jak o lampičku, projektor, nebo noční svítidlo se stejnou tématikou. 

Dětský pokoj

Odpoledne a večer

V dětském pokoji, stejně jako na žádném jiném místě, není centrální osvětlení určené pro osvětlení celého prostoru, který má dítě k dispozici. Světlo může pomoci při vytváření bloků celé místnosti, jako například místo pro oblíbené hračky, nebo psací stůl. Stropní svítidlo by nemělo oslňovat ležící dítě (především nejmladší děti), takže v tomto případě jsou užitečná svítidla se stínidly. Lampička na nočním stolku, která před spaním osvětluje knihu, většinou předčítanou rodičem, by měla mít takovou teplotu a jas, aby tělo dítěte ztlumilo a připravilo na spánek.

V noci

Batolata nerada usínají v naprosté tmě, mají ráda vědomí toho, že jim může být poskytnuta pomoc v očekávání spánku. Toto může být poskytnuto malým svítidlem, které jemným světlem doprovází dítě při spánku.

Přestože děti rády spí při světle, v noci je v jejich pokoji tma, kterou by měly snadno rozptýlit, když se vzbudí ze špatného spánku. Malé nouzové osvětlení s pohybovým čidlem, nebo LED pásek s čidlem namontovaný pod rámem postele bude pro toto použití ideální. Malé množství světla stačí k odvrácení strachu a pomáhá dostat se ke dveřím a dále do ložnice rodičů, nebo na toaletu.

Dětský-pokoj-noční-svítidlo

Osvětlení pro děti školního věku

V tomto případě je osvětlení pracovní plochy velmi důležité. Dítě musí mít dostatek jak přirozeného, tak umělého světla pro práci na psacím stole. Proto je vhodné umístit stůl co nejblíže oknu, nejlépe pod něj. Dále jej doplnit stolní lampičkou s dostatečně silným zdrojem světla, který zvládne nahradit denní přirozené světlo. Je zde mnoho variant lampiček, mezi kterými vyberete pro žáka jakéhokoliv věku.

Svítidla do dětského pokoje_1

 

Potřebujete poradit ohledně konkrétního výběru LED osvětlení? Dejte nám vědět na email info@ledsviti.cz, nebo na tel. čísle + 420 602 658 319
E-shop LEDsviti.cz, internetový obchod s největším sortimentem LED výrobků

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.