Jak osvětlit jídelnu?

Stolní osvětlení je velmi důležité, zejména v pokojích, jako je jídelna nebo kuchyně. U stolu nejen společně jíme, ale také zde jídlo připravujeme nebo tu pracujeme. Jak dobře osvětlit stůl a současně pozitivně ovlivnit estetiku interiéru?

Jak osvětlit stůl?

Stůl, jako místo práce a odpočinku, vyžaduje osvětlení, které lze přizpůsobit našim současným požadavkům. Nejprve používáme závěsná svítidla - tok světla, který vyzařují, nebude oslňovat ty, kteří u stolu sedí. Jako další, velmi užitečný prvek, je stmívatelné osvětlení, které nám umožní nastavit intenzitu světla tak, jak to situace vyžaduje. V případě kulatého stolu by stačilo jedno osvětlení nad ním, umístěné přibližně na střed stolu. Pokud je Váš nábytek obdélníkový, je nejlepší vybrat si několik stejných svítidel a uspořádat je souměrně do středu stolu.

Jídelna-skupinové-světlo

Zastavme se chvíli, u jídelnového osvětlení. Z velkého sortimentu LED osvětlení lze vybrat závěsné osvětlení, které lze namontovat nad stůl. Při výběru tohoto typu nezapomeňte, že existují modely, které jsou multifunkčnější, jako například LED panely.

Originální osvětlení stolu

Který model osvětlení bude sedět právě nad Váš jídelní stůl, bude záviset hlavně na uspořádání Vašeho interiéru. Nepochybně na trhu najdete originální svítdila, která nejen, že splní svou roli, ale také efektivně vyzdobí Váš byt.

Jídelna-LED-panel

Pozornost by měla být věnována velkým svítidlům s otevřenou konstrukcí, která svým tvarem a velikostí nad stolem přilákají oči mnoha hostů. Oblíbená svítidla v podobě RETRO žárovek visících nad stolem jsou velmi vhodným osvělením pro toto použití, jak samostatně u malých stolů, tak ve větším množství u stolů větších. Mezi tímto a mnoha dalšími projekty minimalistických lamp lze nalézt řadu modelů, které přitahují pozornost se sofistikovanou konstrukcí. Mezi nejminimalističtější a nejúčinější svítidla patří, již zmiňované LED panely, které svou multifunkčností a volitelnou stmívatelností uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Jídelna-lustr-idealux

Osvědčené řešení je instalace nejen centrálního osvětlení, ale také bodového osvětlení. Nezapomeňte však oddělit několik okruhů, které vám umožní postupně zapínat osvětlení podle vašich potřeb. Mimo svítidla nad stolem můžete zařadit i například osvětlení obrazů, fotek a jiných uměleckých děl, osvětlení pracovní plochy pomocí LED pásků, nebo například malé stolní lampičky na konferenčních stolkách, které dodají Vaší jídelně na útulnosti.

Závěsná lampa nad stolem je běžným řešením. Měla by se nacházet ve výšce 50-60 cm nad plochou stolu, aby neoslňovala spolusedící u stolu a současně dobře osvětlovala to, co je na něm.

 

Potřebujete poradit se světly do jídelny, nebo s čímkoliv jiným ohledně LED osvětlení? Neváhejte se na nás obrátit! Jsme pro Vás na emailové adrese info@ledsviti.cz, nebo na telefonním čísle +420 602 658 319
Na e-shopu LEDsviti.cz je k dostání více než 5000 LED produktů v té nejlepší kvalitě! 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.