Veřejné osvětlení - stát rozšiřuje podporu rekonstrukce

Díky společným výzvám Ministerstev pro Životní prostředí a Průmyslu a obchodu by mohla mít ČR do konce roku 2021 přes 60 tisíc energeticky úsporných a světelně šetrných pouličních lamp. Rekonstrukce veřejného osvětlení přinese citelné úspory energie a zároveň bude minimalizovat světelné znečištění.

Příjem žádostí o dotace bude probíhat od 1. září do 31. října 2018

V připravené výzvě MŽP prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR podporuje obce, které se nacházejí na území chráněných krajinných oblastí a jejichž počet obyvatel nepřesahuje 100.000. Ostatní obce na území ČR bude podporovat i nadále MPO v rámci programu EFEKT. Obě výzvy pro rok 2019 (MPO i MŽP), jejichž alokace jsou 90 + 30 milionů korun, budou přijímat žádosti od 1. září do 31. října 2018. Žádosti budou administrovány každým rezortem samostatně.

Maximální výše dotace: 2 miliony Kč

Hrazení: maximálně 50% způsobilých výdajů na jeden projekt

Klíčovou podmínkou poskytnutí dotace je dodržení přijatelné míry světelného znečištění, které se projevuje v barvě světla u nově instalovaného osvětlení. Technicky to lze vyjádřit v parametru teploty chromatičnosti. Budou tedy zvýhodněny žádosti, které v celém rekonstruovaném úseku osadí svítidla s teplotou chromatičnosti maximálně 2700 K (kelvinů) – barva světla tzv. „teplá bílá“ a se zaměřením světla do dolního poloprostoru. Tuto podmínku optimálně splňuje LED veřejné osvětlení.

Nabídka od LEDsviti.cz pro obce, které chtějí zažádat o uvedené dotace

✔︎ Bezplatná konzultace se zástupci obce

✔︎ Světelný audit – posouzení stávajícího stavu osvětlení, nalezení potenciálu úspor a návrh úsporných opatření.

✔︎ Uzavření dodavatelské smlouvy s LEDsviti.cz (realizace v případě získání dotace)

✔︎ Projekt – zhotovení projektové dokumentace pro realizaci rekonstrukce veřejného osvětlení zkušenými projektanty

Příklad realizace rekonstrukce veřejného osvětlení, reference (2017)

Od společnosti LEDsviti.cz jsme v průběhu posledních dvou let odebrali okolo 200ks svítidel veřejného osvětlení. Přístup firmy je velice profesionální, dodací lhůty v případě skladového zboží do druhého dne. Do současnosti se neobjevily na odebraném zboží žádné závady. Postupně plánujeme výměnu všech lamp VO na LED lampy.

S pozdravem

Ing. Daniel Zygula

starosta města

Mírové náměstí 138, Verneřice

Potřebujete poradit s veřejným osvětlením, nebo s čímkoliv jiným? Neváhejte se na nás obrátit! Jsme pro Vás na emailové adrese info@ledsviti.cz, nebo na telefonním čísle +420 602 658 319.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.