VYUŽITÍ LED PÁSEK A TIPY PRO INSTALACI

KW: LED, pásky, příslušenství, instalace, tipy Počet znaků: ca 2930 Hyperlinky: sadách ­ https://www.ledsviti.cz/sady­led­pasek/ LED pásky ­ https://www.ledsviti.cz/led­pasky/

Zaujaly vás LED diodové pásky, ale nevíte, jak je vybrat a nainstalovat? Následující řádky by vám měly pomoci s nejzákladnější orientací v tom, jak vabrat a jak zapojit LED pásky. 

Využití led pásek

Výběr LED pásky

Při výběru LED pásky je nezbytné zohlednit místo, kam ji budete instalovat. LED pásky se totiž dělí na pásky bez krytí, které nejsou odolné proti vniknutí vody, a dražší voděodolné označované jako pásky s krytím. V případě instalace pásek ven nebo do prostředí, kde by mohly přijít do kontaktu s vodou, je nutno pořídit variantu s krytím. Pokud máte zájem o dekorativní barevné LED pásky, jež mohou svítit v různých barvách, žádejte tzv. RGB pásky. Jestliže preferujete běžné pásky svítící bílým světlem, ujasněte si, zda budete chtít čistě bílé světlo a nebo světlo s odstínem teplým (dožluta) a nebo studeným (domodra). O intenzitě světla informuje tzv. světelný tok uváděný v jednotce lumen (lm). Platí, že čím více má páska lumenů, tím více svítí.

Volba příslušenství

Pro zprovoznění LED pásky je zapotřebí zdroj o napětí 12 V. Zdroj o vhodném příkonu určíte podle hodnoty příkonu pásky (udává se ve W/m) a počtu metrů pásky, již budete zdrojem napájet. Vězte však, že je vždy nezbytné pořídit zdroj výkonnější resp. počítat s rezervou min. 10­-15%! LED pásky jsou samolepící. A protože je nutné zajistit u nich odvod tepla, musí se buď přilepit na vhodný povrch (kov) a nebo pořídit k nim hliníkové profily. Podle okolností může být zapotřebí pořídit další příslušenství, např. svorky, stmívač, dálkový ovladač aj. Někdy jsou LED pásky k dostání rovnou v sadách obsahujících kompatibilní příslušenství (nejčastěji platí pro barevné LED pásky).

Instalace LED pásek

Když máme k dispozici pásky a potřebné příslušenství, můžeme přistoupit k samotné instalaci. V případě potřeby upravíme délku pásek. Pásky můžeme buď stříhat obyčejnými nůžkami (dbejte, abyste rozstřižení provedli na k tomu určených místech, která jsou na LED páskách vyznačena s rozestupem několik cm) a nebo naopak spojovat. Jak spojit LED pásky? Provádí se to pomocí přímých nebo rohových svorek (pozor, svorky pro jednobarevné pásky se liší počtem kontaktů od svorek pro RGB pásky). Co se týká vlastního upevnění pásek, lepíme je buď přímo ke vhodnému, rovnému a čistému povrchu zajišťujícímu chlazení pásek, a nebo je umisťujeme do hliníkových lišt pro LED pásky. Lišty lze jednoduše přimontovat k vybranému podkladu a nasadit na ně kompatibilní kryt.

Tipy pro instalaci na závěr

LED diodové pásky se těší oblibě v domácnostech i veřejných či komerčních prostorách. Populární je instalovat LED pásky do podhledů v kuchyni, do vitrínek v obývacích stěnách, podél hran obrazů či zrcadel, pod schodišťové zábradlí nebo kopírující linii schodů, dále do ložnic podél vestavěných skříní aj. Hodí se do výloh a výkladů, altánů, na terasy a v neposlední řadě se LED pásky využívají i jako akvarijní osvětlení nebo při tuningu automobilů.

Zpět do článků

REFERENCE

Česká Televize České Dráhy McDonald's Seznam.cz Tesco Starbucks

Platba

Způsoby platby

Dobírkou, Online platba kartou, bankovní převod, GoPay, Hotově, Bitcoin, superCASH, Twisto

Doprava

GLS139 Kč
Zásilkovna49 Kč
LEDsviti Osobní odběr0 Kč

Prodejna

  • Okružní 2719
  • Česká Lípa, 47001
  • Provozní doba:
  • Po - Pá
  • 8:00 - 16:00
  • Osobní odběr

Kontakt


Obchodní podmínky | Reklamace a záruka | Velkoobchod | Kontakty | Reference