KDE VŠUDE LZE VYUŽÍT LED OSVĚTLENÍ?

LED osvětlení je známé svojí energetickou nenáročností, která má za následek nízké provozní náklady. S vývojem a zdokonalováním LED technologie však dnes také platí, že je LED velmi univerzální osvětlení, které dokáže uspokojivě plnit svůj účel prakticky kdekoliv.

Kde všude využít led osvětlení?

Různé možnosti produkovaného světla

Dnešní LED osvětlení je schopno svítit velmi intenzivně, a sice podle výběru spotřebitele buď směrově a nebo plošně. Intenzitu vydávaného světla udává světelný tok v jednotkách lumenů. Pro představu – intenzitě světla klasické žárovky o příkonu 60W odpovídá světelný tok zhruba 600 lumenů. Barva světla je bílá v různých odstínech a je pouze na spotřebiteli vybrat si podle svého přání. Samostatným tématem jsou tzv. RGB svítidla, která produkují světlo barevné.

Velké množství druhů LED osvětlení

LED čipy jsou dnes nejen výkonné, ale i malé. LED svítidla tudíž nemusí mít velké rozměry a zároveň mohou být tvarově variabilnější. LED osvětlení zahrnuje téměř kompletní škálu existujících druhů svítidel – zářivky, žárovky, panely, lustry, pásky, reflektory, pracovní světla, zahradní a parková světla, veřejné osvětlení aj. O výměnných zářivkách a žárovkách platí, že je lze instalovat prakticky kamkoliv. LED zářivky se totiž vyrábějí s různými vývody, paticemi a rozměry – a obdobně lze hovořit o LED žárovkách.

Možnosti využití v kostce

LED osvětlení má velmi široké uplatnění. Při koupi si vybíráme nejen barvu a intenzitu světla, ale účel a typ svítidla. Některé LED osvětlení je určené pouze do interiéru, jiné je voděodolné a určené do venkovního prostředí. Populární je například jako osvětlení kuchyňské linky nebo psacího stolu. Prosazují se však např. i LED pracovní světla připevňovaná ke strojům a nebo LED průmyslové osvětlení schopné osvětlovat rozsáhlé haly.

Zpět do článků

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.