Bodové, stropní a nástěnné osvětlení – čím se liší?

Úloha osvětlení v každém bytě je nesmírně důležitá. Kromě základní funkce obstarávání světla je zodpovědné i za budování vnitřního klimatu, a za zajištění vhodných podmínek pro práci nebo odpočinek. Není divu, že na trhu existuje mnoho typů svítidel, včetně bodového, nástěnného a stropního osvětlení. Jaké osvětlení si tedy vybrat pro dokončení bytu?

Hlavní osvětlení - lustr nebo stropní svítidlo?

Nejprve si ujasněme, co přesně máme na mysli, když říkáme „stropní svítidlo“. Tento zdroj světla ve formě plochého svítidla je přizpůsoben pro montáž přímo na strop. Jsou v mnoha typech a variantách, mezi nejmodernější patří LED panely, které jsou nejen krásné a moderní, ale také jsou velmi úsporné. V současné době se za klasické lustry nahrazují z mnoha důvodů, stropní osvětlení funguje mnohem lépe v místnostech s nižším stropem, kde by Vám visící a ozdobné lustry mohly překážet. Vysoké stropy jsou méně časté kvůli úsporám místa, narazíme na ně spíše ve starších bytových, či rodinných domech,

Stropní osvětlení je také skvělým řešením pro dětské pokoje - lustry jsou mnohem nebezpečnější, a mohlo by dojít k poškození, a případnému poranění při nekontrolovaném hraní. Výhody stropních svítidel mohou také zahrnovat skutečnost, že díky pokrytí celé žárovky mléčným krytem poskytují rozptýlené světlo, které je jemné a příjemné.

Stropní + nástěnné osvětlení ložníce

Víte, že ...
Stropní svítidla lze také bez problému namontovat na stěny. Vzhledem k jejich tvaru vás nebudou obtěžovat i když jsou nainstalovány v nízké výšce. V úloze dodatečného osvětlení fungují dokonale, za předpokladu, že používají žárovky vhodného výkonu a barvy.

Dodatečné osvětlení – nástěnné osvětlení

Ačkoli byly původně místo nástěnného osvětlení používány spíše stojací lampy, nyní, z důvodu šetření místa, používáme osvětlení přizpůsobené pro montáž na stěny. Úlohou moderních nástěnných lamp není efektivní osvětlení prostoru, ale jeho jemné rozjasnění, které vytváří příjemné prostředí v jednotlivých interiérech.

Mohou být rovněž využívány k rozjasnění místností nebo ložnic, stejně jako k přizpůsobení komunikačních cest k bezpečnému průchodu chodeb nebo schodů.

Bodové osvětlení

Rovnoměrný proud světla ve tvaru kužele je dokonalým způsobem, jak zvýraznit jednotlivé prvky v místnostech. Bodové osvětlení je k dispozici v různých variantách - mohou to být modely s pohyblivou hlavou, u kterých můžeme nasměrovat světlo na libovolné místo, v závislosti na našich potřebách. Vestavné bodovky jsou určeny pro trvalé upevnění do stropu. V některých domácnostech jsou bodová světla používána jako hlavní osvětlení, v tom případě by mělo však být použito odpovídající množství podobných svítidel.

Stropní svítidla - bodovky

Při výběru svítidla pro domácnost máme možnost vybírat z široké škály různých typů osvětlení a přizpůsobit je Vašim potřebám a možnostem bydlení. Měli bychom si však pamatovat, že v místnostech, které využíváme k relaxaci a odpočinku používáme jemné a teplé bílé světlo, a naopak tam, kde potřebujeme koncentraci a soustředění, studené bílé a mírně silnější světlo. Pokud Vaše místnost nezapadá do těchto dvou odvětví, nikdy nešlápnete vedle s denní bílou, která je pro lidské oko velmi přirozená, a hodí se do všech typů místností.

Stropní, nástěnná, bodová svítidla

Potřebujete poradit ohledně konkrétního výběru LED osvětlení? Dejte nám vědět na email info@ledsviti.cz, nebo na tel. čísle + 420 602 658 319
E-shop LEDsviti.cz, internetový obchod s největším sortimentem LED výrobků

REFERENCE

Česká Televize České Dráhy McDonald's Seznam.cz Tesco Starbucks

Platba

Způsoby platby

Dobírkou, Online platba kartou, bankovní převod, GoPay, Hotově, Bitcoin, superCASH, Twisto

Doprava

GLS139 Kč
Zásilkovna49 Kč
LEDsviti Osobní odběr0 Kč

Prodejna

  • Okružní 2719
  • Česká Lípa, 47001
  • Provozní doba:
  • Po - Pá
  • 8:00 - 16:00
  • Osobní odběr

Kontakt


Obchodní podmínky | Reklamace a záruka | Velkoobchod | Kontakty | Reference