LED osvětlení v komerčních prostorech

Vlastníte obchod s potravinami, butik nebo třeba prodejnu s nápaditými dárky? A věděli jste, že osvětlení Vašeho komerčního prostoru je jedním z nejdůležitějších marketingových tahů?

Zbůsob osvětlení výlohy, nebo samotého prostoru dokáže potencionálního zákazníka buď okamžitě nadchnout, nebo také odradit. Na druhou stranu, špatná volba osvětlení Vám může uškodit i v jinak. Klasické žárovky a zářivky vyzařují UV záření, které způsobuje blednutí barev. Je jasné, že žádný podnikatel si nepřeje, aby se mu ve výloze ze zeleného sáčka stalo žluté.

Zmešeno 1

Jak a proč kvalitně osvětlit Vaše komerční prostory?

Začneme bodem „proč“, a podkategorií „obchod s potravinami“.

Věřte nebo ne, ale i ovoce a zelenina může pod působením UV záření ztratit barvu, a nejen to, pod ultrafialovým zářením se rychleji kazí.

Příjde Vám, že se nemůžete doplatit za elektřinu, kterou spotřebovávají lednice, ve kterých máte mléčné výrobky, maso, a tak podobně? Je to tím, že jsou zde umístěny klasické žárovky, které velkou část přijaté energie spotřebují na výrobu tepla. Z čehož se stává začarovaný kruh. Lednice se snaží udržet teplotu vzduchu kolem 4-7º C, při čemž žárovky, které lednici osvětlují, vydávají teplo a vychlazený vzduch opět ohřívají. Po zaznamenání vzrůstu teploty musí lednice spotřebovat větší množství energie, aby vzduch opět vychladila na požadovanou teplotu. Čím starší žárovky jsou, tím více energie přeměňují na teplo, než na světlo.

Kvůli těmto žárovkám může již zmiňované maso, konkrétně červené, rychleji hnědnout, což dodává na pocitu, že maso není čerstvé. Na vině je opět UV záření

Zmenšeno 2

Pokračujme bodem „proč“, tentokrát u všech ostatních komerčních prostor.

Již jsme zmínili blednutí způsobené UV zářením. Je zde mnoho dalších důvodů proč mít v obchodě kvalitní osvětlení.

Pokud bude v obchodě příjemné osvětlení, které bude lichotit jak produktům, které nabízíte, tak zákazníkovi, věřte, že se k Vám budou vracet. Například u butiku, nebo jakéhokoliv obchodu s oblečením, nabídněte zákazníkovi, jak bude v oblečení vypadat pod různým světlem. Na znázornění dne použijte světlo teplé, a na znázornění večera použijte světlo studené. Zákazníka tato možnost zaujme a bude o tom informovat i své okolí.

Zmenšeno 3

jak na to?

Nejlépe se od ultrafialového záření ochráníte tak, že vyměníte klasické žárovky a záživky za ty s LED technlogií. Ty totiž UV záření vůbec neprodukují.

Neprodukují ani teplo, takže už nebudete řešit problém s vysokou energetickou zátěží chladících a mrazících boxů. Nakonec, jako třešnička na dortu, ušetří Vám až 80% energie.

Už v článku „Jak vybrat kvalitní LED žárovku“ jsme Vám radili, jak na to. Připomenout si naše rady můžete ZDE.

Určitě se nebojte změny na kvalitnější a ekonomičtější způsob svícení. LED žárovky jsou sice investicí, ale peníze se Vám vrátí, nejen na přeplatcíh elektřiny, ale také na tržbách, které budou díky LED osvětlení jistě vyšší.

Neváhejte a nakupte LED osvětlení na našem e-shopu LEDsviti.czPokud potřebujete poradit, neváhejte se na nás obrátit, buď na e-mailové adrese info@LEDsviti.cz, nebo na telefonním čísle +402 602 658 319

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.