Vánoční LED osvětlení

Vánoce se blíží nezměrnou rychlostí. Nemáte nápady na originální světelné dekorace, které budete moci využívat i po zbytek roku? Rádi Vám poradíme!

Budete potřebovat hlavně LED pásky LED světelné řetězy. Při interiových dekorací, kterými začneme, stačí ochrana IP20. U venkovního dekorování bychom měli dát přednost ochraně IP65 nebo IP67

Všechny zmíněné druhy LED pásků a LED světelných řetězů najdete na našem e-shopu.

Zmenšeno 3 - LED Vánoce

Interiérové osvětlení

Přece jen je venku zima, tak se tam nepohrneme, když není třeba. Nejdůležitější je vybrat místa, kam dekorace umístíme. Musíme přemýšlet hlavně nad tím, že se musí pásky i světlené řetěžy zapojit do elektřiny, takže by měla být zásuvka poblíž konce LED pásky. Do moderních a minimalistických bytů a domů bychom Vám doporučili spíše použití LED pásků, naopak milovníci tradičních Vánoc dají určitě přednost světelným řetěžům.

Kouzelně vypadají podsvícená zábradlí, schody, krbové římsy (s těmi opatrně, LED světla jsou náchylná na vysoké teploty, takže se před umístěním ujistěte, že jsou římsy tepelně odizolované), anebo konzole, které rozzáří závěsy, či záclony. LED pásky jsou takřka neviditelné, takže pokud neplánujte jejich zapojení mimo Vánoční čas, tak není potřeba je odlepovat.

Při použití LED světelných řetězů se nemusíte nijak omezovat. V interiéru je nekonečně mnoho způsobů, jak je využít, a to nejen během Vánoc, ale také na celoroční použití. Například si můžete vyrobit „lampičku“, a to pouze ze zavařovací sklenice a jednoho světelného řetězu.

Mezi velmi oblíbené typy řetězových LED světel jsou ty, které nevyžadují zapojění do sítě, jelikož jsou na baterie. Dají se využít například ve výše zmíněných „lampičkách“. Nebo je můžete použít na věnci zavěšeném na dveřích – něco nového, inovativního, uvidíte, že vám sousedi budou závidět. Možností je nekonečně mnoho, a fantazii se meze nekladou. 

Snad nemusíme ani zmiňovat jejich použití na Vánočním stromečku. Většina světelných řetězů je naprogramována na několik cyklů, mezi kterými si můžete vybírat. V nabídce je několik tvarů, velikostí a barev, takže si vybere opravdu každý.

Speciální kategorie v LED Vánočním osvětlení jsou viditelné jak zevnitř, tak zvenčí. Jsou to LED dekorace do oken, je zde mnoho tvarů a barevných možností. 


Zmenešno 2 - LED Vánoce

exteriérové osvětlení

Sice nejsme Griswoldovi, nebo Kdovíci, abychom soutěžili o nejkrásnější světelnou dekoraci domu, ale když už jsou ty Vánoce, tak proč bychom si tmavé zimní večery neprozářili.

Jako první krok můžeme brát podsvícení střechy. LED pásku dost dlouhou, aby nám „orámovala střechu“, alespoň na přední části domu, opatrně aplikujeme na relativně suchý a čistý podklad. Dalším krokem jsou okna a dveře.(Zde by měl být minimální problém s délkou zdrojového kabelu.) Ty páskou „obkreslíme“ stejně, jako jsme to udělali se střechou. 

Na tento typ venkovní dekorace je vhodnější použít LED pásky. Mají větší svítivost, a jelikož nejsou po aplikaci na výše uvedená místa vidět, není třeba zde použít estetičtější světelné řetězy. Ale proti gustu žádný dišputát.

Pokud Vám ani toto nepřijde dostatečně Vánoční, tak můžete ve světýlkách obalit stromy, plot, či terasu. Věřte nebo ne, taková terasa podsvícená LED světly se Vám může v létě hodit, třeba při zahradní party, nebo grilování s rodinou. LED světla totiž nepřitahují otravný hmyz, spíše ho odpuzují. Takže nejen, že Vám zvelebí zahradu Vánoční atmosférou v zimě, ale velmi dobře poslouží i v létě.

Dále si zahradu, střechu, či balkón můžete vyzdobit LED postavičkami. V nadídce je třeba sněhulák, sob, vlk, medvídek a mnoho dalších. 

Po rozsvícení všech výše zmíněných dekorací nebudete potřebovat už svítit klasickým světlem. Stačí už jen zapálit pár svíček a dýchne na Vás ta pravá Vánoční atmosféra. Pokud máte doma malé děti, a bojíte se, že by se mohli o svíčku popálit, tak i v tomto případě se můžete obrátit na LED technologii. Novinkou jsou LED čajové svíčky, bezpečné a s životností až 15 let. 

Jak jinak se ještě dají využít LED pásky, najdete v jednom z našich starších článků ZDE.


Zmenšeno - LED Vánoce

Proč LED? 

Ptáte se, proč použití právě LED pásků a světýlek? Je zde několik výhod, o které byste s použitím klasických světýlek přišli.

Jako jedna z největších výhod je nízká spotřeba a dlouhá životnost. I když je vstupní investice vyšší, než u již zmíněných klasických světýlek, tak LED pásky vám se svou malou spotřebou vše vrátí i s úroky.

Pokud vyměníte stávající klasické světelné řetězy za ty s LED technologií, tak si můžete být jisti, že nebudete litovat. Po této investici budete mít funkční Vánoční světýlka na dalších několik let, v průměru by to mělo být oko 10-20 let životnosti. Samozřejmě tato vlastnost není ještě plně otestována, jelikož není tato technologie na trhu tak dlouho. 

Mezi další výhody můžeme zařadit například vysokou svítivost a poté nízkou teplotu, díky které se stává nejen samotná aplikace, ale také manipulace jednodušší. Už se nebudete muset bát, že se vaše dítko dotkne světýlek na Vánočním stromečku. Mrazuvzdornost je také během Vánočního období velmi užitečným benefitem.

Doufáme, že jsme Vás našimi nápady dostatečně inspirovali! Pokud ano, neváhejte a kupte si LED pásky a LED světelné řetězy na našem e-shopu LEDsviti.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na email info@ledsviti.cz nebo telefonní číslo +420 602 658 319.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.