Osvětlení terasy, zahrady či balkónu

Každý rád tráví teplé letní večery venku na zahrádce nebo na terase. Pokud hledáte vhodné osvětlení terasy nebo se chcete inspirovat, jste tu správně!

Jaké světlo na terasu vybrat:

Pokud nevybíráte světlo do zimní zahrady, vybírejte světla na terasu s vyšším krytím (minimálně IP44), aby odolala klasickým českým povětrnostním podmínkám.

Obrázek článku

Druhy: zápustné, stojací, fasádní nebo na stůl?

K rozhodování Vám pomůžou Vaše možnosti. Někdo na terásce nemá zastřešení, třeba jen deštník – vypadává osvětlení závěsné. Někdo má terásku (pergolu) uprostřed zahrady – fasádní osvětení nemůže být použito pro účely osvětlení terasy. Potřebujete více či méně světla? Co takhle kombinaci? Při večerním popíjení pouze romantické slabé světlo a při prázdninových večer pořádně vidět na stůl při hraní her s dětmi? Pokud již máte jasnější představu o Vašem novém osvětlení, další krok je design.

 

Jaká barva světelných těles bude vhodná?

Záleží na pocitech, designu, líbivosti. Máte-li terasu větší a Vaše představa je osvětlit více druhy, zvolte světla ve stejné edici např.: PHILIPS ROBIN, PHILIPS CAPRICORN nebo ARBOUR. Další možností jsou LED pásky, které zná už vážně každý. Jednoduchá aplikace samolepicího osvětlení. Nezapomeňte vybírat pouze ty „s krytím“, které zajistí dlouhou životnost. V umístění LED pásky se meze nekladou: pod parapety, pod zábradlí, pod schody, nad stůl třeba ve dvou řadách,.. Pro nenáročné zákazníky tu máme LED reflektory, které se dají lehce rozdělit na barvu (černá, bílá, stříbrná či šedá) nebo dle wattáže případně zvolit lze zvolit reflektor s čidlem.

Zápustné světlo na terase je skvělý designový trhák! Hodí se na všechny druhy teras, má jednoduchou instalaci a vypadá naprosto božsky. Co říkáte?

 bodovka-do-země-terasa

 

Jaká barva samotného světla? Teplota chromatičnosti/barevná teplota?

Volte teple bílou. Světla na terase, balkoně či zahradě se používají převážně večer, kdy oči potřebují po dlouhém dni odpočívat. Odpočinek a klid dodá očím jedině barva teplá bílá, která připomíná třeba západ slunce. Pomůže také navodit příjemnější atmosféru a skvěle se hodí ke svíčkám, svícnům či loučím. Denní bílou doporučujeme třeba nad pracovní desku ke krbu či grilu.

 

Další možnosti světelných návrhů najdete v tomto odkaze, kde je zvlášť kategorie pro světla na terasu, do pergoly nebo na zahrádku. Pokud máte čas a po dočtení sem stále nemáte konkrétní představu, vyplatí se Vám stránkou prolistovat.

 Zápustné-svítidlo-na-terasu

NÁVOD na instalaci zápustného světla:

Až Vám výrobek přijde, předáte instalaci do rukou profesionálů? Pokud ne, zde je jednoduchý návod na zapojení terasového zápustného svítidla:

Jak-nainstalovat-bodovky-do-terasyInstalace-bodovek-terasa-2 Jak-instalovat-zápustné-světlo-na-terase-3Instalace-zápustného-světla-4

1. Pomocí děrovačky připravte otvor o velikosti montážního otvoru (při rozkliknutí našeho produktu najdete níže v nadpisu "ROZMĚRY A HMOTNOST").

2. Zabudujte světlo a připevněte.

3. a 4. Zapojte světla do elektrického proudu, který jste před tím vyřadili z provozu. Případně zapojte přes společný adaptér (pokud jsou bodovky na 12V-24V).

 

 

Potřebujete poradit ohledně konkrétního výběru LED osvětlení? Dejte nám vědět na email info@ledsviti.cz nebo vše probereme na tel. čísle +420 602 658 319.
Jsme LEDsviti.cz - internetový obchod s největším sortimentem LED výrobků!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.