Stolní a stojací lampy - jak vybírat?

Stojací lampy a stolní lampy, jsou prvky interiéru, které obvykle hrají roli dodatečného osvětlení. Široká škála těchto typů výrobků nám umožňuje vybrat si lampy jakéhokoliv stylu - které z nich budou fungovat v našem domě a kde je můžeme nastavit?

Stojací lampy - jaké jsou jejich funkce?

Hlavním úkolem stojacích lamp je dodatečné osvětlení interiéru. Jsou ideální, například, když potřebujeme dostatečné světlo ke čtení nebo sledování televize. Jejich světlo umožňuje bezpečně se pohybovat v místnosti po tmě a účinně nahrazuje hlavní osvětlení. Vyzařované světlo vytváří v interiéru útulnou a intimní atmosféru a může být dodatečně použito k zobrazení vhodných dokončovacích prvků nebo zařízení. Samotné lampy jsou také důležitými součástmi výzdoby - jejich tvar.

Lampy

Jak vybrat stolní a podlahové lampy?

Než si vybereme LED stojací lampy pro náš domov, měli bychom odpovědět na řadu otázek, které nám pomohou koupit model, který splňuje Vaše požadavky. Jaká kritéria byste měli zvážit, pokud chcete vybrat stojací lampu?

1. Funkčnost - toto je jedno z nejdůležitějších kritérií, které je třeba vzít v úvahu při nákupu stojací lampy. Bude Váš model používán ke čtení, práci nebo sledování televize? Pokud ano, nejlepším řešením bude stojací lampa vybavená nastavitelným ramenem. Díky tomu budete schopni nasměrovat proud světla na místo podle Vašeho výběru. Pokud naopak chceme efektivně přidat doplněk, při výběru lampy se zaměříme na její dekorativní vlastnosti. Zároveň stojí za to se ujistit, že napájecí kabel lampy je dostatečně dlouhý, abychom ji mohli instalovat na zvoleném místě a současně snadno dosáhnout ke zástrčce.

2. Počet světelných zdrojů - stojací lampy mohou mít prostor pro jeden nebo více zdrojů světla. V druhém případě se obvykle nacházejí na samostatných ramenech a můžeme je použít nezávisle na sobě. Toto kritérium z velké části určuje praktické použití lampy.V tomto okamžiku stojí za zmínku také, jakým směrem bude světlo nasměrováno. Umístění některých svítidel může být libovolně nastaveno, jiné směřují proudy světla směrem dolů a jiné směřují nahoru.

3. Materiál konstrukce - je důležitý kvůli trvanlivosti konstrukce i estetice. Lze vybrat lampy s rámem a rameny vyrobené například z dřeva, kovu nebo plastu. Stínidla jsou obvykle vyrobena z kovu, tkanin nebo plastů. Materiály používané při konstrukci lamp - ať už stolních nebo stojacích - většinou určují jejich styl a konečný vzhled.

4. Tvar, barva a styl - jsou to prvky, které přitahují naši pozornost a dělají model zajímavý pro Vás. Tvar stojací lampy může být odlišný - najdeme modely, které jsou poměrně jednoduché. Některé jsou vybaveny dodatečnými rameny, na kterých jsou namontovány svítidla - mohou mít různé podoby. Můžeme si vybrat stojací lampy připomínající výsuvná svítidla nebo prvky s klasickými stínidly. Lampy jsou k dostání v celé řadě barev - od bílé a černé, přes šedé a kovové odstíny až po přirozené barvy dřeva a sytých, intenzivních barev.

5. Velikost lampy - stolní lampy jsou většinou nízké a dostatečně malé, aby jste je mohly snadno umístit na stůl, skříň nebo dokonce i okenní parapet. Podlahové, stojací lampy jsou naopak různých výšek, které mohou být i větší než 2m. 

Lampy 2

Kam umístit stolní a stojací lampu?

Výběr stojací lampy je prvním krokem - další je nalezení toho správného místa, kde bude nejlépe sloužit nebo tvořit útulnou náladu.

Pomocí malé LED stolní lampy můžete zaplnit pracovní místo -  na desku stolu v kanceláři, na místě, kde čtete, píšete nebo vykonáváte jiné činnosti. Stejně dobře, například na konzoli v chodbě - světlo vytváří příjemnou atmosféru. Dalším možným uplatněním stolní lampy je umístění do ložnice - ideálně se hodí jako lampa na nočním stolku.

Stojací lampa je větší a - v důsledku toho - potřebuje více prostoru. I v případě, že se nachází v blízkosti pohovky, křesla nebo jiného nábytku, by se stojací lampa měla snadno integrovat do volného prostoru. Stojací lampa v obývacím pokoji najde také jiné místo - můžeme ji dát přímo k rohu pohovky, i když se nachází v centrální části místnosti.

Lampy 3

Skvělé místo pro umístění stojací lampy je také ložnice - tento model může nahradit malou noční lampu nebo se stane součástí rohu s houpací křeslem a stolem. 

Potřebujete poradit ohledně konkrétního výběru LED osvětleníNejste si něčím jistí? Chcete se přesvědčit, zdali máme zboží opravdu skladem? Dejte nám vědět na email info@ledsviti.cz, nebo na tel. čísle +420 602 658 319
E-shop LEDsviti.cz, internetový obchod s největším sortimentem LED výrobků

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.