Ovládací systém dimLED – komfortní a kvalitní systém ovládání LED osvětlení

Bezdrátové triakové přijímače/stmívače dimLED od jednoho z kvalitních výrobců komponent pro LED osvětlení. Slouží ke stmívání a vypnutí/zapnutí stmívatelných LED žárovek, LED zářivek a LED panelů. S dálkovým ovládáním s rádiovým přenosem signálu můžete nazávisle ovládat až 8 světelných zón. Dosah je až 20 metrů, bez nutnosti přímé viditelnosti. Typické zapojení je následujíci:

typické zapojení dimmled

Specifikace:

 • stmívání LED 230V stmívatelných světelných zdrojů

 • 0-100% rozsah stmívání bez blikání, pracovní frekvence 2kHz

 • kompatibilní se všemi dálkovými ovladači dimLED 2,4GHz, dosah až 20m

 • na 1 přijímač lze spárovat až 10 dálkových ovladačů

 • vstupní/výstupní napětí 100-240VAC - zatížení 1 kanál 1A, 240VAC - 240W

popis ovladace dimmled

Popis ovladače:

Nastavení stmívání pomocí DIP přepínačů lze provádět pouze při odpojeném napájení.

Typ A je všeobecně pro klasické žárovky a vinuté transformátory.

Typ B je pro elektronické transformátory a LED žárovky.

Na stmívači nelze směšovat elektronické a klasické transformátory.

fazove rizeni dimmled 

Spárování přijímače s dálkovým ovladačem:

A) Pomocí tlačítka Set:

 1. Na přijímači zmáčkněte krátce tlačítko Set.

 2. Do 5s krátce zmáčkněte na ovladači on/off u jednokanálového ovladače, nebo číslo předvolby u vícekanálového ovladače, na které chcete mít konkrétní přijímač nastavený.

 3. Pro vymazání všech spárovaných ovladačů podržte na přijímači tlačítko Set 5s.

Všechny ovladače spárované s přijímačem budou smazány.

B) Bez přístupu k tlačítku Set:

1. Vypněte přívod na přijímači, potom opět zapněte přívod do přijímače, do 5s zmáčkněte 3x rychle za sebou na ovladači on/off u jednokanálového ovladače, nebo číslo předvolby u vícekanálového ovladače, na které chcete mít konkrétní přijímač nastavený. Připojené světlo 3x zabliká a je spárováno.

2. Pro změnu nebo vymazání spárovaného ovladače: Vypněte přívod na přijímači, potom opět zapněte přívod do přijímače, do 5s zmáčkněte 5x rychle za sebou na ovladači on/off u jednokanálového ovladače, nebo číslo předvolby u vícekanálového ovladače, na které chcete mít konkrétní přijímač nastavený. Připojené světlo 5x zabliká.

Vícekanálový ovladač:

Vícekanálový ovladač dimLED

Nastavení minimálního svitu :

Použití zejména pro LED světelné zdroje, které při minimálním nastavení kmitají nebo nejdou opět zapnout. Podržte tlačítko Set cca 2s, světlo zabliká, potom krátkým stiskem postupně nastavíte intenzitu 5%, 10%, 15%, 20%, 25%, 30%, po nastavení opět podržte tlačítko Set cca 2s, světlo zabliká, pokud neuložíte po nastavení do 8s, nastavení se vrátí do minimální svítivosti. Např. nastavíte stmívačem vlastní minimální intenzitu, např. na 30%, potom budete regulovat intenzitu mezi 30-100% svítivosti.

Vynulování nastavení - přidržte na přijímači tlačítko Set 10-12s, přijímač se vrátí do továrního nastavení.

Používání externího tlačítka:

 1. Krátkým stiskem zapnete/vypnete

 2. Přidržením 1-5s regulujete intenzitu světla, po přerušení stisku začne regulace opačně (stmíváte – pustíte – přidáváte – pustíte – stmíváte – atd.)

 3. Pokud na jedno tlačítko napojíte více přijímačů, aby stmívaly synchronně, je nutné je sladit. Připojte oba přijímače na tlačítko a připojte přijímače ke zdroji. Potom podržte tlačítko sepnuté cca 10s, dokud se světlo nerozsvítí naplno. Pak všechny přijímače synchronně stmíváte a naopak.

Zapojení by měla provádět odborně způsobilá osoba.

Vzorové zapojení na naší prodejně LEDsviti a krátké video-ukázky ovládání dvou nezávislých systémů dimLED vícekanálovým ovladačem:

vzorove_zapojeni_systemu_dimled

Potřebujete poradit s dimLED systémy, stmívatelnými světly, nebo s čímkoliv jiným? Neváhejte se na nás obrátit! Jsme tu pro Vás na emailové adrese info@ledsviti.cz, nebo na telefonním čísle +420 602 658 319.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.