Jak nainstalovat LED panely?

Návody jsou fajn. V psané formě mnohdy zní popis jednotlivých kroků až triviálně, ovšem až příliš často nastává po vybalení a prvních neúspěšných pokusech o instalaci produktu tvrdý střet s realitou, spočívající v nežádoucí kombinaci mrzkého technického myšlení a těžké manuální nešikovnosti. Jste i vy tento případ? Pokud ano, tak přečtením tohoto textu zabijete dvě mouchy jedním článkem, neb tento foto-manuál vám při instalaci LED panelů ušetří nervy i čas.

LED panely jsou příjemnou, nekmitající, tichou a energeticky úspornou alternativou do jakéhokoliv interiéru, neboť díky své úzké konstrukci a variabilitě usazení se dají použít do všech stropních typů.

LED panely se podle způsobu instalace dělí na podhledové, závěsné, vestavné a panely s rámečkem. Na základě barevného spektra pak rozlišujeme LED panely na LED panely s klasickou bílou barvou, které se mohou stmívat, a RGB LED panely, u nichž je možné jejich barvu vybírat a měnit pomocí jednoduchého ovládání. 

Jak nainstalujeme jednotlivé typy LED panelů?

1) LED panely s rámečkem

LED panely s rámečkem lze instalovat i na pevném povrchu. K montáži se používají také magnety či kovové příchyty. Mohou sloužit také k podvícení reklamních ploch. Vhodné též jako náhrada svítidla na betonové stropy.

Způsob instalace LED panelů s rámečkem:

  1. Vypneme proud

 

 2. Přidržíme držák proti stropu na požadovaném místě, označíme si otvory a vyvrtáme je

 

vyznaceni

 

3. Připevníme rámeček

pripevnime drzak

 

4. Vsuneme panel do rámečku

vsuneme panel

 

 5. Připojíme správné barevné vodiče do proudového zdroje.  Modrý kabel propojíme vždy skrze svorku s modrým kabelem. Hnědý kabel vždy skrze svorku s hnědým, červeným nebo šedým kabel - záleží, jaký typ kabelů máte.

.propojeni vodicu panel s ramecky

 

6. LED panel upevníme k rámečku pomocí šroubků

uchyceni-led-panelu

 

7. Zasuneme zbytek LED panelu do rámečku

panel s rameckem

 

8. Zapneme proud

2) Vestavné LED panely

Vestavné LED panely jsou osazeny pružinami pro snadné uchycení i do sádrokarton či podhledu. Nahrazují klasické bodové osvětlení. Proto jsou vestavné LED panely ideální do koupelny. Báječně také poslouží coby světlo do obýváku. Vestavné LED panely nabízíme v různých tvarech (kruhové, hranaté), velikostech i wattážích.

Způsob instalace vestavných LED panelů je následující:

1. Vypneme elektrický proud

2. Připravíme montážní otvor o doporučovaném průměru a tvaru

priprava-montazniho-otvoru

 

3. Připojíme správné barevné vodiče do proudového zdroje.  Modrý kabel propojíme vždy skrze svorku s modrým kabelem. Hnědý kabel vždy skrze svorku s hnědým, červeným nebo šedým kabel - záleží, jaký barevný typ kabelů máte.

pripojeni-vodicu-ke-zdroji

 

4. Zmáčkneme pružiny směrem k sobě a vložíme panel do připraveného otvoru

vlozeni-panelu-do-prostoru

5. Zapneme elektrický proud

3) Závěsné LED panely

Závěsné LED panely je možné jednoduše a rychle umístit přesně tam, kam si budete přát, za pomoci ocelových lanek. Ideální pro použití v místnostech s vysokými stropy a také do moderních kuchyní.

Způsob instalace závěsných LED panelů:

1. Vypneme elektrický proud

2. Nainstalujeme úchyty pro lanka pomocí hmoždinek na strop na požadované místo. Nejprve vyvrtáme díru, usadíme hmoždinku a přišroubujeme držák.

drzak

 

3. Vsuneme lanko do hmoždinky a zašroubujeme

pripevneni-hmozdinky

 

4. Připojíme lanka k úchytům k panelu a doštelujeme vhodnou výšku

uchyceni

 

4. Připojíme správné barevné vodiče do proudového zdroje.  Modrý kabel propojíme vždy skrze svorku s modrým kabelem. Hnědý kabel vždy skrze svorku s hnědým, červeným nebo šedým kabel - záleží, jaký barevný typ kabelů máte.

propojeni barevnych vodicu

 

5. Připojíme zdroj k panelu pomocí konektoru

propojeny konektor se zdrojem

6. Zapneme elektrický proud

Po instalace závěsných LED panelů může i vaše kuchyň vypadat takto:

zavesne led panely

 4) Stropní podhledové LED panely

Stropní podhledové LED panely jsou ideální náhradou za tradiční mřížky na bázi kazetových podhledů, které se používá zejména v obchodech a kancelářích. Zajišťují velmi harmonické a jednotné osvětlení prostředí, kterého konvenční zářivky nemohou dosáhnout.

Způsob instalace podhledových LED panelů:

1. Vypneme proud

2. Připojíme správné barevné vodiče do proudového zdroje.  Modrý kabel propojíme vždy skrze svorku s modrým kabelem. Hnědý kabel vždy skrze svorku s hnědým, červeným nebo šedým kabel - záleží, jaký barevný typ kabelů máte.

podhled zapojeni barev

 

3. Připojíme panel ke zdroji pomocí konektoru

propojeny konektor se zdrojem

4. Vložíme panel do stropu. 

5. Zapneme elektrický proud

Váš strop pak může po instalaci stropních podhledových LED panelů vypadat takto:

stropni-podhledova-led-panely

 

Instalace LED panelů je jednoduchá záležitost, jejíž výsledek vám přinese mnoho radosti. Podívejte se na naší širokou nabídku LED panelů a vyberte si pro vás ty pravé!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.