Nejnovější trendy v osvětlení

 

Osvětlení je jedním z klíčových interiérových prvků vašeho domova. A stejně jako ve světě módy, i trendy osvětlení se pravidelně mění. Pokud hledáte novou inspiraci, jak přenést nové návrhy světových designérů k vám domů, přinášíme Vám v tomto článku několik velmi inovativních světel, které korespondují s nejžhavějšími světelnými trendy pro rok 2019. Důvěřujte nám – nový styl bude vidět všude!

Stropní světlo

Flexibilita, jasné signální barvy a jistý minimalismus, redukce na podstatné, to vše reprezentuje úvodní červené stropní světlo. To je jeden z jasných trendů, se kterými designéři nyní přicházejí. Dalším zajímavým trendem, který se ukazoval na mnohých světových výstavách osvětlení, je netradiční použití skla v nebroušeném stavu, často v kombinaci s jiným materiálem, jako například s mramorem, dřevem či kovem. Sklo je často zbarvené do decentních pastelových barev nebo v kouřově šedo-černé variantě.

Gabriele a Oscar Burattiznámý designérský tým představil svou efektní kolekci stojacích, stolních a stropních svítidel s názvem „Equatore“.

světelná kolekce Equatore

Pokud se v tradičních stojacích svítidlech nachází zdroj světla v difuzéru, je v této kolekci paradoxně prázdný. Světelný efekt pochází ze dvou vnitřních světelných disků za vodorovným kovovým proužkem, který je viditelně umístěn na stínítku a připomíná tak rovník. Díky vrstvenému stínění se LED světlo rovnoměrně rozprostírá na skleněných discích a magicky je prozařuje světlem. Dolní disk září směrem dolů, horní osvětluje skleněnou kopuli pro jemně rozptýlené osvětlení.

Designérka Hind Rabii se věnovala taktéž tomuto trendu nových forem skla, jedno z jejích nových světel se nazývá "Belle d'i the great". Závěsné světlo ve tvaru sklenice, vyrobené z čirého skla, uprostřed oddělené horizontálně zlatým kotoučem s dekorativními otvory, má dvě objímky s velkými žárovkami Globe, jedna nahoru a jedna dolů, které svítí v tomto krásném kousku.

závěsné světlo Belle di the great

Jedním z nejdynamičtějších trendů v osvětlení roku 2019 i v dalších letech budou industriální lampy. Není to však univerzální koncepce pro každého, je potřeba zohlednit celkový styl interiéru, jestli se k němu tyto designové skvosty, které kombinují styl loftového bydlení s novou dokonalostí, budou hodit.

Industriální lampy

Na příkladu známého světelného studia Allied Maker si můžeme ukázat další ze zajímavých trendů, závěsná válcová světla, která vytlačují koule, donedávna velmi oblíbené.

závěsné válcové svítidlo

Východ se setkává s západem v trojici Formakami od návrháře Jaime Hayona. Starožitné lucerny z rýžového papíru jsou navráceny v zcela nových podobách a rozměrech s černě obarveným dubovým obložením. Lampa symbolicky zahání temnotu tím, že přináší naději, říká španělská hvězda designu o své práci pro dánské světelné studio &Tradition "... mou myšlenkou, jak říká, je přinést ještě více světla lidem všude na světě."

papírová stropní svítidla

Podsvícená disková nástěnná světla poskytují měkké a krásné světlo a návrháři osvětlení je milují.

Tento poslední velký trend roku 2019, který vám v tomto článku přinášíme, vám chceme ukázat na světle Equinox Sconce od výrobce DUNN, které je inspirováno solární rovnodenností, rovnováhou dne a noci, světla a temnoty, vytvářející jak dramatické stíny, tak jemnou záři.

nástěnné svítidlo Equinox Sconce

Ve světě osvětlení se neustále odehrávají změny, nebojte se trochu experimentovat a vylepšit tak komfort vašeho bydlení. Snad vám náš článek může být k tomuto kroku inspirací.

Potřebujete poradit s novými LED svítidly, nebo s čímkoliv jiným? Neváhejte se na nás obrátit! Jsme pro Vás na emailové adrese info@ledsviti.cz, nebo na telefonním čísle +420 602 658 319.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.