Trend RETRO LED žárovek

Pokud jste za poslední rok navštívili hobbymarket, elektro, nebo obchod s LED osvětlením, tak jste museli zaznamenat momentální „boom“ žárovek, které vypadají jako ty původní, sestrojené Edisonem. Odtud právě název "Edisonky".

Právě tyto žárovky se v nedávné době staly trendem. Jenže už to nejsou klasické žárovky, jsou to LED žárovky. Takže nejen, že skvěle vypadají, ale také šetří elektřinu, a zároveň peníze!

Tento trend, který se týká nejen žárovek, se nazývá Steam Punk. Ten je vlastně podžánrem sci-fi, který využívá technologie založené na páře. Takže se zde objevuje mnoho ozubených koleček, trubek, kůže, zlata a mědi. Konkrétně v bytových doplňcích je steam punk velmi decentní, moderní a dokáže zútulnit i sebestudenější prostory. 

Edisonky vypadají skvěle jak v domácnosti, tak v restauracích, barech, kavárnách, a podobně. K takové žárovce už není třeba vymýšlet nic výrazného, složitého či přezdobeného. Kovový lustr, který vypadá, jako jen pár pospojovaných drátů, bude v kombinaci s retro LED žárovkou vypadat perfetkně. Nemusíte se bát, že takový lustr neseženete. V hobymarketech se dají snadno sehnat, a ani Vás nepříjdou draho! 

Zmenšeno 2 - RETRO LED

Výborně také vypadají po několika kusech pohromadě, k tomu vám už stačí jen elegantní kabel a objímka. Takový „lustr“ vypadá skvěle například nad kuchyňským ostrůvkem, nebo jídelním stolem. Pokud jste, nebo máte doma zručného kutila, tak můžete přidat dřevo, které dodá lustru zase nový rozměr. Určitě se nebojte experimentovat s tvary žárovek, střídejte je, zkoušejte objevené i neobjevené. Zkrátka a dobře si lustr poskládejte tak, jak Vám bude nejmilejší. Když vás omrzí, stačí mezi sebou žárovky proházet a lustr je opět neokoukaný. Na Vánoce přidáte sem tam červenou mašli, nebo jmelí, či cesmínu, a opět bude mít lustr jinou atmosféru. 

Již zmíněné dřevo skvěle doplňuje retro LED žárovky, dohromady vytvářejí industriální styl, který Vás pohltí a nebudete moci přestat. Takové industriální doplňky se nejlépe shánějí v bazarech a starožitnostech. Stačí jen zapojit představivost. 

Zmenšeno - RETRO LED

Tento typ žárovky se opravdu drží svého originálu zuby nehty! Seženete je jen v teplém provedení, což ještě přidá na efektu útulnosti. Nemusíte se bát ani svítivosti, mnoho amatérů vám může tvrdit, že takové žárovky jsou jen na ozdobu, a že jako osvětlení nemají dostatečnou svítivost. Ale chyba lávky! Díky LED technologii jsou tyto retro žárovky schopné osvítit prostor stejně, nebo možná i více, jako by to zvládla klasická LED žárovka se stejným vyražovacím úhlem

U těchto žárovek je také minimální poruchovost. Jelikož jsou na trhu relativní novinkou, a nejsou nejjednodušší na výrobu, tak je vyrábí jen kvalitní výrobci. Seženete je v několika tradičních i netradičních tvarech, lustrové svíčky nevyjímaje. Některé druhy jsou dokonce i stmívatelné. Ale pozor! Ke stmívání stmívatelné žárovky, nebo jakéhokoliv stmívatelného světla, potřebujete kvalitní stmívač, který nahradí klasický vypínač. 

Zaujal Vás tento trend stejně jako nás? 

Kupujte retro LED žárovky na našem e-shopu! Pokud byste potřebovali s výběrem poradit, neváhejte se na nás obrátit buď na e-mailové adrese info@ledsviti.cz, nebo na telefonním čísle +420 602 658 319.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.