Nejoblíbenější stolní lampy a lampičky

 

Při některých domácích činnostech, jako je učení, četba, práce na počítači a na psacím stole, anebo třeba v šicím a pracovním koutku, není dostačující pouze centrální svítidlo. A proto se nezbytnou součástí osvětlení každé domácnosti staly stolní, eventuálně nástěnné lampy a lampičky. Ty mohou být nejen funkčním, ale i estetickým a stylovým doplňkem interiéru, který navíc už na první pohled evokuje klid a pohodu.

 

Ze stávající nabídky LEDsviti.cz si můžete vybírat z nepřeberného množství různých typů – od moderních technologií, až po retro styl, a to v dělení podle druhu materiálu, použitého na stínidlo (látka, plast, kov, drát, sklo), podle materiálu, z něhož je vyrobeno „tělo“ lampičky (kov, plast, keramika, dřevo), dále podle zdroje (do zásuvky, bezdrátové – s bateriemi, nebo s bezdrátovým nabíjením dalších přístrojů) a především podle umístění (zcela jistě budeme volit jinou lampičku do ložnice, v níž potřebujeme navodit spíš intimní atmosféru, jinou na psací stůl, anebo k dětské posteli).

 

Pracovní stolní lampy – měly by být umístěny tak, aby uživateli nesvítily do očí; světlo by mělo dopadat přímo na pracovní plochu a tu efektivně osvětlovat.

LED lampičky – jedním z důležitých aspektů při pořizování tohoto svítidla je úspora při svícení a tu zajistí lampičky s LED žárovkami, které jsou trendem dnešní doby. A proč LED osvětlení používat? Hlavními faktory jsou nejvyšší možná úspornost a svítivost, rychlý náběh světla, žádná ekologická zátěž. Životnost LED žárovky je podle statistik až 30 tisíc hodin, což je zhruba 14 let, při každodenním svícení šest hodin. A to jistě za poněkud vyšší pořizovací cenu stojí. Navíc je LED osvětlení neustále inovováno – viz inteligentní, neboli SMART osvětlení. Kdo nemá v integrovaný LED zdroj důvěru, anebo se mu zdá tohle osvětlení příliš drahé, může si pořídit lampičku s vyměnitelnou žárovkou s klasickým E27 závitem, či se závitem E14.

Stmívatelné stolní lampičky - technologický pokrok a soustavný vývoj LED technologie nám umožňuje svítidla stmívat dálkovým ovladačem; některé lampičky jsou tedy plynule stmívatelné. Většinu dálkově ovládaných svítidel lze nastavit na režim studeného, denního nebo teplého světla – studené světlo je nutné při práci a při činnostech, vyžadujících soustředění, teplé světlo je vhodné například při sledování televize, anebo při relaxování, neboť navozuje pocit pohody.

Lampičky s pohyblivým ramenem - tohle stolní svítidlo je možné nastavit do jakékoliv požadované polohy. Rameno lampičky je vybaveno několika klouby, díky nimž můžeme osvětlit buď celou pracovní plochu, anebo si zajistit detailní nasvícení pouze některých míst.

Dětské lampičky – pro děti je vhodné zvolit nápaditý a barevný design, a to třeba z pohádkových motivů.

 

Ten jim bude přinášet radost i tehdy, budou-li u psacího stolu plnit své školní povinnosti. Lampičku na stole umístíme tak, aby pravákům dopadalo světlo zleva a naopak, a to proto, aby si rukou, jíž píší, nestínily. Stolní lampička však nemusí být jediná, kterou dětem dopřejeme. Můžeme jim pořídit i lampičku nástěnnou. K těm lze zařadit i vnitřní světla s pohybovými čidly – uplatnění mají v celém bytě, avšak v dětském pokoji jsou nejoblíbenější: třeba když se děti v noci probudí a potřebují jít na WC, anebo se jdou napít. Pak mají v pokoji i v bytě pocit bezpečí.

Starší děti už barevnou nebo čidlovou lampou neohromíme, těm bychom měli pořídit inteligentní stolní lampu. Co je to vlastně inteligentní osvětlení? Jde o spojení moderních technologií s osvětlením – pomocí mobilního zařízení (telefon, tablet, notebook) si můžeme nastavit požadovanou intenzitu světla, změníme tak i barvu světla, kdy a jak se nám zachce, využít můžeme plynulé stmívání nebo zhasnutí.

Inteligentní lampičky mají integrovaný LED zdroj, budík s opakovaným zvoněním, displej ukazuje datum, čas i teplotu vzduchu, mají vestavěný dotykový spínač, bluetooth reproduktor a USB výstup. A kdo ví, co ještě. Prostě skvělý výrobek all-in-one.

Doplňme si ještě jeden z velmi oblíbených typů stolních lamp:

Dotykové lampy - mezi nejoblíbenější, především u dětí, patří dotykové stolní lampičky s proměnlivou škálou barev. Ty se nastavují stisknutím požadované barvy na barevném proužku.

Tyto inovativní stolní lampy jsou kombinací nadčasového designu s vyspělými technologiemi; díky tomu zpravidla slouží jako více přístrojů v jednom. Na lampě se nachází hodiny i budík; displej lze i vypnout; ovládání je dotykové.

Lampičky na klip – lampičku je možné připevnit třeba na stůl nebo k polici, na rám postele či noční stolek, anebo na skříňku; můžeme si ji pohodlně přenášet na zvolené místo v bytě.

Lampičky s lupou

Dekorativní a lávové

Klasické, moderní, rustikální

Vitrážové

Bankéřské

Správně zvolené osvětlení je velmi důležité pro zachování zdravého zraku. Současná technologická řešení svítidel vyhovují i těm nejnáročnějším požadavkům nás uživatelů na kvalitu, funkci i estetický dopad. Mysleme na to, že, citujeme: „světlo sice není vidět, ale díky němu vidíme“. A proto věnujme jeho výběru tu nejvyšší pozornost!

 

Potřebujete poradit s výběrem LED osvětlení? Neváhejte se na nás obrátit! Jsme tu pro Vás na emailové adrese info@ledsviti.cz, nebo na telefonním čísle +420 602 658 319.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.