CHCETE UŠETŘIT STOVKY KORUN ROČNĚ? KUPTE SI NAŠE LED ŽÁROVKY!

Chcete ušetřit stovky korun ročně? Kupte si naše LED žárovky!

O výhodách LED osvětlení jsme již psali, ale zajímá vás, kolik konkrétně s našimi LED žárovkami ušetříte? Nemusíte být Warren Buffet, abyste mohli investovat do produktu, z něhož budete již od prvního roku používání po dlouhá léta profitovat – koupě našich ledkových žárovek vám zajistí úsporu stovek korun během prvního roku a tisíců v letech následujících!

Stěžejním parametrem pro výpočet celkové úspory jsou výdaje za spotřebovanou energii. Pro naše výpočty kalkulujme s cenou 3,71 Kč za kilowatthodinu (kWh). Za ty pak lze standartní 40W žárovkou svítit pouze 25 hodin (1000Wh/40W), zatímco naší ekvivalentní LED žárovkou E27 5W s totožným světelným výkonem až 200 hodin.

Spotřebu získáme tak, že celkovou roční dobou svícení vydělíme dobou, po kterou daná žárovka dokáže svítit za jednu kilowatthodinu.

led-rocni-uspora-energie-kwh

Řekněme tedy, že klasickou 40W žárovkou svítíte v průměru 5 hodin denně. To znamená 1825 hodin ročně, což představuje spotřebu 73kWh každý rok. U ekvivalentní „ledky“ pak roční spotřeba činí 9kWh. LED žárovka tak má o 87 % nižší spotřebu energie.

Při ceně 3,71 Kč za kWh tak roční výdaje za spotřebu u 40W žárovky činí 271 Kč, kdežto dvanáct měsíců provozu LED žárovky E27 5W vyjde na 34 Kč. S LED osvětlením tak ušetříte 87 % z nákladů za spotřebu.

Jednou z nevýhod LED technologie je vyšší pořizovací cena, avšak dosadíme-li si konkrétní cifry, zjistíme, že výše úspory na roční spotřebě je tak markantní, že značně převyšuje rozdíl v kupní ceně.

Následující grafy pro názorné porovnání kalkulují se stejnou cenou za jednu kWh i pro druhý rok a neberou v potaz nutnost koupě více klasických žárovek z důvodu jejich nízké životnosti.

S tímto názorným příkladem tedy padá stále ještě převládající mýtus o ekonomické náročnosti LED osvětlení. Chcete snížit svoji spotřebu i celkové výdaje za osvětlení? Podívejte se na nabídku našich LED žárovek, které vám ušetří stovky korun již během prvního roku a tisíce v letech příštích!

Nejste si jistí, jaký typ žárovky zvolit? Připravili jsme pro vás přehledný návod, v němž vám podle barvy světla a dalších parametrů poradíme s výběrem nejvhodnější LED žárovky.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.