Žárovky

Jak vybrat správnou LED žárovku

LED diody vynikají ve vyzařování světla v jednom směru, proto se výborně hodí jako bodová světla. Často je také můžeme vidět v čelových lampách nebo ručních svítilnách. Vývoj jde ale dopředu a na trhu se objevují stále nové typy, zakoupit se tak již dají také všesměrové LED žárovky, tzv. omni-directional, které jsou zkonstruovány a opatřeny čočkou, aby mohly být využity i tam, kde je potřeba větší rozptyl světla, například ve stolních lampách nebo lustrech. Dnes jsou LED žárovky s přehledem schopné nahradit klasické 40W, 60W a 100W žárovky. Samozřejmě se dají zakoupit také stmívatelné LED žárovky, u kterých je možné nastavit intenzitu světla podle aktuální potřeby.

VÝHODY A VLASTNOSTI LED ŽÁROVEK

Jednou z největších výhod LED žárovek je jejich dlouhá životnost. Některé slibují výdrž okolo 50 000 až 100 000 hodin provozu, což může být v běžné domácnosti klidně i 25 nebo více let, v závislosti na četnosti svícení. Pokud se chcete vyhnout častým výměnám klasických, halogenových nebo CFL žárovek, LED žárovky jsou pro vás určitě lepší volbou. Navíc jsou efektivnější a spotřebují až o 90% méně energie. Jedná se v současné době o nejúspornější a nejekologičtější zdroj svícení.

Další výhodou je možnost jejich využití v místech, kde často zhasínáte a rozsvěcíte. Nepotřebují se zahřívat jako klasické žárovky či výbojky a zároveň tím nedochází k jejich poškozování a vypalování. Proto jsou ideální například do chodeb, skladů nebo na osvícení méně frekventovaných cest okolo domu.

Oproti klasickým světelným zdrojům vydávají LED žárovky méně tepla, nejsou tak křehké a neobsahují žádné nebezpečné látky ani materiály.

Jejich pořizovací cena je o něco vyšší než cena klasických žárovek či výbojek, ale díky dlouhé životnosti a několikanásobně nižší spotřebě se investice již po několika měsících vrátí zpět. Z dlouhodobého hlediska jsou tedy úspornější a jejich nákup se vyplatí, což potvrzují i současné analýzy a studie. Navíc díky rychlému rozšíření a technologickému vývoji se cena LED žárovek stále snižuje, a díky tomu se stávají mnohem přístupnějšími.

JAK VYBRAT LED ŽÁROVKU

Na trhu je dnes možné najít velké množství různých modelů a stylů LED žárovek. Při výběru správné žárovky byste měli vzít v úvahu především :

 • Přibližnou potřebnou watáž – přečtětě si informace abyste se dozvěděli, jaké watáži klasické žárovky odpovídá daná LED žárovka, například 3W LED odpovídá zhruba 25-30W klasické žárovce
 • Teplotu světla – LED žárovky můžete koupit v různých barevných teplotách, od studeného bílého světla až po teplé žluté světlo
 • Způsob zapojení – LED žárovky je možné zakoupit ve standardním šroubovacím provedení s různou šířkou závitu nebo také v nacvákavacím kolíkovém provedení s různými paticemi. Nejčastěji se můžeme setkat se žárovkami se závitem E27
 • Standardní nebo stmívací – některé LED žárovky se dnes již dají zakoupit také v provedení, které umožňuje regulaci intenzity osvětlení, je tedy dobré zvážit i tuto variantu

 

TYPY LED ŽÁROVEK

 

Žárovka LED všesměrová (omni-directional) Všesměrové LED žárovky

U všesměrových LED zárovek jsou diody pokryté čočkou, která tříští světlo do více směrů a pokrývá tak větší oblast než klasické žárovky. Jsou ideální na osvětlení místností, přístřešků, chodeb, na čtení a další účely, kde mohou nahradit klasické žárovky.

 

Žárovka LED kulatá stmívací (dimmable)Stmívací kulaté LED žárovky

Ideální pro koupelny a další místa, kam se hodí kulaté žárovky s velkým rozptylem světla. Úhel dopadu světla je 200 stupňů a při spotřebě 10W nahradí klasickou 40W žárovku. Stmívatelná v rozmezí od 10% do 100%.

 

Žárovka LED bodováBodové LED osvětlení

K dostání s klasickým šroubovacím závitem nebo s kolíkovým připojením. Ani při dlouhém používání se nezahřívají jako klasické žárovky a nehrozí riziko popálení při kontaktu. Jsou o 90% úspornější než klasické žárovky a mají 10x větší životnost než CFL.

 

Žárovka LED pro zapuštěná a bodová světlaLED žárovky bodová světla

LED žárovky vhodné pro zapuštěná a bodová světla. Většinou se vyrábějí ve watáži od 7.5W do 17W. Některé typy mohou být také stmívatelné. Jsou také až o 90% úspornější než klasické žárovky a mají 10x větší životnost než CFL.

 

Žárovka LED svícnováLED žárovky svícnového typu

Navrženy pro nahrazení klasických svícnových žárovek. Díky zapuštěnému tepelnému štítu ve spodní části neproniká světlo dolů jako u klasických žárovek a vytváří tak příjemný dojem a intimní atmosféru.PROHLÉDNĚTE SI NABÍDKU NAŠICH LED ŽÁROVEK

 

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SEKCE JAK VYBRAT :

 1. Jak vybrat žárovku
 2. Jak vybrat zářivku
 3. Jak vybrat panel
 4. Jak vybrat reflektor
 5. Jak vybrat průmyslové osvětlení
 6. Jak vybrat svítidlo
 7. Jak vybrat pracovní světlo
 8. Jak vybrat veřejné osvětlení
Doprava při nákupu
 
do 3000Kč 99Kčnad 3000Kč zdarma
Rychlé dodání
 
v průměru do 1,6 dne
Široký sortiment
 
1500 LED výrobků
Množstevní slevy
 
velkoobchodní prodej
LED je naše hobby
 
pracujeme s láskou

Zpět do článků

REFERENCE

Česká Televize České Dráhy McDonald's Seznam.cz Tesco Starbucks

Platba

Způsoby platby

Dobírkou, Online platba kartou, bankovní převod, GoPay, Hotově, Bitcoin, superCASH, Twisto

Doprava

GLS99 Kč
Zásilkovna49 Kč
LEDsviti Osobní odběr0 Kč

Prodejna

 • Okružní 2719
 • Česká Lípa, 47001
 • Provozní doba:
 • Po - Pá
 • 8:00 - 16:00
 • Osobní odběr

Kontakt


Obchodní podmínky | Reklamace a záruka | Velkoobchod | Kontakty | Reference