Jak vybrat stropní svítidlo do koupelny?

Osvětlení koupelny je důležitým prvkem návrhu interiéru. Kromě funkční role může také hrát roli ozdobnou, která představuje elegantní doplněk k prvkům zařízení. Vedle bodových světelných zdrojů je v koupelně nutné také všeobecné osvětlení.

Jaká stropní svítidla je vhodné vybrat?

V koupelně je správně navržená instalace osvětlení velmi důležitá - správně zvolená a instalovaná na optimálních místech, při čemž Vám světelné zdroje umožňují vytvářet vhodné podmínky pro každodenní používání. 

Osvětlovací prvky namontované na stropě - hlavní osvětlení koupelny - mohou mít jinou formu nebo počet světelných zdrojů a také mají jiný styl. Díky tomu je můžeme přizpůsobit interiéru, ve kterém také splní dekorativní funkci.

Jak si vybrat svítidlo do koupelny?

Při zodpovězení této otázky věnujte pozornost nejen vzhledu individuálních svítidel, ale také jejich vlastnostem. Pamatujte si, že koupelnové osvětlení by mělo být odolné proti vlhkosti, které se v koupelně nevyhnete. Věnujte zvláštní pozornost stupni ochrany IP vybraného zařízení, které by mělo být v případě výrobků schválených pro použití v koupelně IP44.

Co jiného hledat při výběru osvětlení do koupelny? Moderní a úsporné řešení - je to použití LED diod ve svítidle, které si udrží velmi dlouhou životnost a současně v provozu spotřebuje jen málo elektřiny.

Věnujte také pozornost vyzařovanému světlu - v koupelně bude světlo s denní bílou barvou nejlepší, je považováno za příjemné a neutrální. Je nejvhodnější také z dalších důvodů, jedním z nich je vysoký index vykreslování barev, díky kterému budou všechny barvy vypadat tak, jak opravdu mají.

Koupelna

Svítidla pro klasické a moderní koupelny

Obrovský výběr stropních svítidel Vám umožňuje nekonečně možností. Jsou to obvykle ploché rámy a v nich přitahuje pozornost nekomplikovaná konstrukce a jednoduchá forma. Velké množství výrobků tohoto druhu znamená, že mezi nimi vybereme ten, který je vhodný pro klasickou koupelnu i průmyslový nebo moderní styl.

Koupelnová stropní svítidla jsou obvykle vyrobena z kombinace skla a kovu, skla a plastu nebo dřeva nebo kovu a plastu. LED panely s rámečky, které mají různé odstíny a poskytují lampám různé tvary - obvykle kulaté nebo obdélníkové.

Koupelna2

 

Bodové osvětlení v moderní koupelně

Dalším řešením, které aplikujeme v koupelně, je použití bodovek. Svítidla tohoto typu nevyčnívají mimo plochu stropu a jsou zvláště doporučena pro montáž do zavěšeného stropu ze sádrokartonových desek. Správně umístěné na jeho povrchu budou účinnou alternativou k ostatním koupelnovým stropním svítidlům.

Přestože koupelny obvykle používají stropní svítidla a bodovky, neexistuje žádná překážka, která by bránila je nahradit závěsným svítidlem (samozřejmě splňující požadavky na koupelnové svítidlo). 

 

Jak můžete vidět, výběr stropního osvětlení pro koupelnu je poměrně velký. Přidáme-li k výše uvedeným produktům LED pásky, ukáže se, že možnosti funkčního a efektivního vnitřního osvětlení jsou velmi velké a konečný efekt závisí převážně na naší chuti a vynalézavosti. 

Potřebujete poradit s osvětlením do koupelny, nebo s čímkoliv jiným? Neváhejte se na nás obrátit! Jsme pro Vás na emailové adrese info@ledsviti.cz, nebo na telefonním čísle +420 602 658 319
Na e-shopu LEDsviti.cz je k dostání více než 5000 LED produktů v té nejlepší kvalitě

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.