Jednoduchý návod, jak osvítit každou místnost pomocí LED osvětlení

Jistě jste si alespoň jednou položili otázku, zdali můžete použít stejná světla ve dvou odlišných místnostech. Přeci ty studené žárovky nevyhodíte, když už jste je koupili, že?  

V tomto článku se dozvíte, jak jednoduše vybrat LED svítidla do jakékoliv místnosti ve Vašem domě či bytě. 

Jak osvítit ložnici?

V ložnicích si většina z nás přeje, aby atmosféra byla uvolněná a klidná. Vyhněte se vlnám modrého světla, aby váš cirkadiánní rytmus nezaměnil umělé světlo se světlem přirozeným. Právě fungující cirkadiální rytmus umožní mozku produkovat melatonin potřebný pro pohodlný spánek. Rádi si po nocích čtete? Pokud máte lampičku na čtení na nočním stolku, nebo si nějakou plánujete koupit, doporučili bychom Vám neutrální bílé tóny, které jsou lepší pro čtení, neboť studená bílá barva vytváří vysoký kontrast se stránkou.

Doporučená celková úroveň svítivosti: 200 až 500 luxů

Doporučená teplota barvy: 2700-3000K

Konkrétní produkty: Stropní svítitdla, LED pásky, stolní lampičky

LED Ložnice 3

Jak osvítit pracovnu?

Když osvětlujeme pracovnu, chceme si být jisti, že světla maximalizují naši schopnost produkce v poskytnutém prostoru. Umístění studených světel, které napodobují denní světlo, v kanceláři zvýší produkci serotoninu, čímž budete více soustředění, ostražití. Ujistěte se, že jste si vybrali místo, které nebude vytvářet nežádoucí odrazy na obrazovce počítače. Můžete také zvážit LED stolní lampy, které nabízejí skvělé osvětlení pracovní plochy a schopnost přepínat teplotu barev na požádání.

Doporučená celková úroveň svítivosti: 400 až 800 luxů

Doporučená teplota barvy: 3000-5000K

Konkrétní produkty: Lampy, LED panely, LED pásky, bodovky 

Zmenšeno - LED pracovna

Jak osvítit obývací pokoj?

Obývací pokoj je oblíbeným místem k usazení hostů, rodinné zábavě, nebo k relaxaci. Ať už sledujete film, nebo se bavíte s přáteli, je důležité mít v obývacím pokoji směs světelných zdrojů, abyste se přizpůsobili jakékoliv příležitosti. Nastavitelné reflektory mohou být nasměrovány na stěny, aby osvětlovaly umělecká díla, rodinné fotografie nebo jednoduše snížily oslnění televizoru. Umístění reflektorů na stěnách nebo stropech je také skvělý způsob, jak eliminovat nežádoucí stíny.

Doporučená celková úroveň svítivosti: 200 až 400 luxů

Doporučená teplota barvy: 2200-3000K

Konkrétní produkty: Bodové reflektory, bodovky, LED pásky, lampy

obýváky

Jak osvítit jídelnu?

Když si vychutnáváte chutné jídlo s rodinou nebo s hosty, je nežádoucí, aby bylo osvětlení příliš jasné a nepříjemné, a určitě nechceme, aby bylo na druhou stranu tak tlumené, že si nevidíme do talíře. Ať už jde o slavnostní oběd, či poklidnou večeři s rodinou, stmívatelná stropní svítidla umožňují dokonalou jasnost kdykoliv během dne. Je zde mnoho možností, které se odvíjejí jen od Vašeho stylu. Pokud preferujete minimalismus, neuděláte krok vedle s LED panelem, a naopak, pokud máte rádi klasiku, nebojte se experimentovat s různými tvary lustrů. Ovšem vždy dejte pozor na to, aby byli zavěšeny dost vysoko nad stolem. 

Doporučená celková úroveň svítivosti: 400 až 800 luxů

Doporučená teplota barvy: 2200-3000K

Konkrétní produkty: LED panely, závěsné LED panely, lustry, bodovky 

Jídelny

Jak osvítit KuchyŇ?

Kuchyně je v podstatě pracovní prostor. Proto je potřeba ho mít pořádně osvětlený. Při využítí LED pásků se nemusíte bát toho, že by Vám cokoliv uniklo, v tomto případě bychom použili studenější odstín bílé. Pokud máte ve své kuchyni také stůl, stmívatelné horní svítidlo s teplejší barevnou teplotou může vytvořit příjemnou atmosféru, která vyváží chladnější světlo nad kuchyňskými pulty.

Doporučená celková úroveň svítivosti: 500 až 800 luxů 

Doporučená teplota barev: 2700-5000K

Konkrétní produky: LED pásky, kuchyňská tělesa, LED panely, bodovky

kuchyně

Jak osvítit koupelnu? 

Než jdeme do školy nebo do práce, většina z nás se připravuje tím, že se na sebe podívá do zrcadla v koupelně. V ideálním případě chceme, aby osvětlení pocházelo z okolí zrcadla spíše než od stropu. Použití jasných světel zajistí, že nedovolíme uniknout ani jednomu vousu při holení, a odcházet z koupelny budeme vždy jen s perfektním líčením. Mnozí začínají den se sprchou, i ta lze efektivně osvítit. Při použití LED pásků s vysokým stupněm krytí, se z Vaší ranní sprchy může stát kouzelný rituál.

Doporučená celková úroveň svítivosti: 500 až 800 luxů

Doporučená teplota barvy: 3000-5000K

Konkrétní produkty: nástěnné LED osvícení, LED bodovky, LED pásky, LED panely 

Koupelny

Pokud byste rádi vybrali svítidla podle umístění, prohlédněte si naše kategorie, které Vám nákup usnadní. 

OSVĚTLENÍ PRO INTERIÉROVÉ PROSTORY 

Zvolte LED!

Stále si nejste jisti výhodami LED osvětelní? ZDE se můžete přesvědčit, že LED se vyplatí! 

Nakupujte LED osvětlení na eshopu LEDsviti.cz! 98 % zákazníků byla s e-shopem spokojena. 

Při jakémkoliv dotazu se na nás neváhejte obrátit. Jsme pro Vás na telefonním čísle +420 602 658 319 , po-pá vždy od 8-20 hodin, nebo na emailové adrese info@ledsviti.cz.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.