Jak vybrat LED veřejné osvětlení

LED veřejné osvětlení patří mezi tzv. veřejně prospěšné služby obyvatelstvu. Kvalita veřejného osvětlení podstatně ovlivňuje veřejný pořádek, bezpečnost dopravy osob i majetku, zvyšuje turistickou atraktivnost měst a významnou měrou přispívá ke spokojenosti obyvatel.

VLASTNOSTI A VÝHODY LED VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ

Relativní novinkou v oblasti veřejného osvětlení je využití LED svítidel, které může být ekonomicky přínosné. Úspora energie při využití LED technologie se pohybuje od 65 % do 80 %. Zároveň se snižují náklady na údržbu, protože poruchovost LED svítidel je pouhé 1 % oproti 7% až 12% poruchovosti u klasických sodíkových výbojek. K jejich výměně tak dochází méně často a navíc jejich čištění je jednodušší a rychlejší. Co zůstává stejné je nutnost pravidelných revizí. To ve výsledku vede k poklesu nákladů na údržbu zhruba o 8 %.

Výkonné LED veřejné osvětlení je vodotěsné i prachotěsné a nevytváří žádné ultrafialové emise, což ještě utvrzuje ekologický aspekt této řady produktů. Lze je jednoduše instalovat, popřípadě doinstalovat na již stávající sloupy osvětlení cest, ulic, silnic a dalších městských zařízení.

Použití LED technologie v soustavách veřejného osvětlení dávno nepatří do roviny testování a měření v rámci takzvaných pilotních projektů. V případě, že jsou při výrobě svítidla dodržena potřebná pravidla, stačí vzít, nainstalovat a rozsvítit. Chytří a pracovití lidé v mnoha městech Evropy i České republiky již dobře vědí, že LED ve veřejném osvětlení je již dávno současností.

TYPY VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ

 

LED veřejné osvětlení VOALED veřejné osvětlení VOA

Nové LED veřejné osvětlení VOA od 28W do 140W přináší širokou řadu inovací. Provozní charakteristiky dovolují užití LED světel v náročných podmínkách jako jsou nestabilní mosty, místa s častou změnou teplot, nebo tam, kde je nutné časté vypnutí a zapnutí osvětlení.

LED veřejné osvětlení VOFLED veřejné osvětlení VOF

Jedná se o unikátní řadu úsporných, designových světel. LED veřejné osvětlení VOF je určené i do náročných podmínek. Kryt je zhotoven z kvalitní slitiny hliníku a tvrzeného skla. Úspora energie u této řady dosahuje 70% oproti halogenovému či sodíkovému osvětlení.

 

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI NABÍDKU LED VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ

LED veřejné osvětlení VOA

Typ VOA

LED veřejné osvětlení VOB

Typ VOB

LED veřejné osvětlení VOC

Typ VOC

LED veřejné osvětlení VOD

Typ VOD

LED veřejné osvětlení VOE

Typ VOE

LED veřejné osvětlení VOF

Typ VOF

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SEKCE JAK VYBRAT :

 1. Jak vybrat žárovku
 2. Jak vybrat zářivku
 3. Jak vybrat panel
 4. Jak vybrat reflektor
 5. Jak vybrat průmyslové osvětlení
 6. Jak vybrat svítidlo
 7. Jak vybrat pracovní světlo
 8. Jak vybrat veřejné osvětlení

Zpět do článků

REFERENCE

Česká Televize České Dráhy McDonald's Seznam.cz Tesco Starbucks

Platba

Způsoby platby

Dobírkou, Online platba kartou, bankovní převod, GoPay, Hotově, Bitcoin, superCASH, Twisto

Doprava

GLS99 Kč
Zásilkovna49 Kč
LEDsviti Osobní odběr0 Kč

Prodejna

 • Okružní 2719
 • Česká Lípa, 47001
 • Provozní doba:
 • Po - Pá
 • 8:00 - 16:00
 • Osobní odběr

Kontakt


Obchodní podmínky | Reklamace a záruka | Velkoobchod | Kontakty | Reference