Zářivky

JAK VYBRAT SPRÁVNOU LED ZÁŘIVKU

LED zářivky, které jsou kompatibilní, je možné osadit do původních svítidel a nahradit jimi staré klasické fluorescenční zářivky při použití původní elektroinstalace. Zářivku stačí zapojit a odstranit startér, který k jejímu provozu není potřeba. Je potřeba si dát pozor na nekompatibilní typy LED trubic, které nelze takto jednoduše vyměnit a u kterých je potřeba složitější zásah do kabeláže a elektroinstalace. Na našem e-shopu je samozřejmě možné zakoupit kompatibilní trubice i kompletní zářivková svítidla vyhovující a splňující potřebné standardy a normy.

VLASTNOSTI A VÝHODY LED ZÁŘIVEK (TRUBIC)

LED zářivky obykle mají typizované standardní vývody jako běžné zářivky T5, T8 a T10. Bývají nejčastěji vyrobeny z vysoce svítivých LED diod, SMD čipů typu 3528 nebo 5050, jemné elektroniky a hliníkových či plastových částí. Oproti klasickým zářivkám nabízí LED zářivky až 50% úsporu energie a nepotřebují ke svému provozu startér ani tlumivku. Jejich efektivnost je tedy daleko vyšší, protože tepelná ztráta tvoří pouze 10 %, zbylých 90 % výkonu je světelný efekt. Životnost LED zářivek je cca 50 000 hodin a na svém výkonu ztrácí pouze 2-3 % ročně. U klasických zářivek může být ztráta světelného výkonu i 20-30 % ročně. U LED zářivek se zároveň nevyskytují neduhy jako je blikání, bzučení nebo tmavnutí okrajů, které můžeme často pozorovat u klasických zářivek.

LED zářivky se vyrábí ve standardních rozměrech 60 cm, 120 cm nebo 150 cm a volitelná může být i teplota barvy. Zvolit je možné mezi teplou bílou o barevné teplotě 3000K, která je vhodná například do obývacích místností, přírodní bílou o barevné teplotě 4000-5000K a studenou bílou, která má barevnou teplotu okolo 6000-7000K a je vhodnější do kanceláří, výrobních hal nebo průmyslových objektů.

JAK VYBRAT LED ZÁŘIVKY (TRUBICE)

Vybírat bychom měli především podle výkonu, abychom zvolili vyhovující intenzitu osvětlení. Důležitá je i barevná teplota. LED zářivky můžeme také zakoupit stmívatelné s možností regulace intenzity osvětlení, to oceníme především při nočních večerech s partnerkou a nebo všude tam, kde by nám přilišná intenzita mohla vadit. Do průchozích prostorů se zase mohou hodit LED zářivky s PIR čidlem, které se samy automaticky rozsvícejí a zhášejí při zachycení pohybu.

LED zářivkyLED zářivky

Nahrazují klasické fluorescentní zářivky a jsou dostupné v různých wattážích a provedeních. Díky své dlouhé životnosti snižují četnost výměn a tím také náklady na pravidelnou údržbu a servis.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI NABÍDKU LED ZÁŘIVEK

 

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SEKCE JAK VYBRAT :

 1. Jak vybrat žárovku
 2. Jak vybrat zářivku
 3. Jak vybrat panel
 4. Jak vybrat reflektor
 5. Jak vybrat průmyslové osvětlení
 6. Jak vybrat svítidlo
 7. Jak vybrat pracovní světlo
 8. Jak vybrat veřejné osvětlení
Doprava při nákupu
 
do 3000 Kč 99Kčnad 3000Kč zdarma
Rychlé dodání
 
v průměru do 1,6 dne
Široký sortiment
 
1500 LED výrobků
Množstevní slevy
 
velkoobchodní prodej
LED je naše hobby
 
pracujeme s láskou

Zpět do článků

REFERENCE

Česká Televize České Dráhy McDonald's Seznam.cz Tesco Starbucks

Platba

Způsoby platby

Dobírkou, Online platba kartou, bankovní převod, GoPay, Hotově, Bitcoin, superCASH, Twisto

Doprava

GLS99 Kč
Zásilkovna49 Kč
LEDsviti Osobní odběr0 Kč

Prodejna

 • Okružní 2719
 • Česká Lípa, 47001
 • Provozní doba:
 • Po - Pá
 • 8:00 - 16:00
 • Osobní odběr

Kontakt


Obchodní podmínky | Reklamace a záruka | Velkoobchod | Kontakty | Reference